Foto: TASS/Scanpix/LETA

“Domīgu dara tas, ka vēl neviens nav uzņēmies izveidot visaptverošu tūrisma objektu lietotni.” Tūrisma galamērķi telefonā 5

Raivis Šveicars, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Ķermeņa valodas eksperte analizē Putina 29.februāra uzrunu: Sejā parādījās dažādās sāpju vai nožēlas mīmikas
Viņi piepildīs savus draudus: Hodžess nosauc iespējamo termiņu, kad Putins varētu uzbrukt Baltijas valstīm 53
Gada ienākumu deklarāciju iesniegšana sagādā nepatīkamu pārsteigumu – vīrietis atklāj, ka parādā valstij vairāk nekā 3000 eiro 43
Lasīt citas ziņas

Kaut arī lēnām palielinās iedzīvotāju vēlme ceļot, joprojām nākas saskarties ar dažādiem ierobežojumiem. Turklāt pieaug arī lipīgāko Covid-19 celmu izplatība. Tas nozīmē, ka joprojām izklaides atvaļinājumu laikā jāmeklē pašu mājās.

Vispilnīgāko apskates vietu sarakstu nodrošina lietotne “Dabas tūrisms”, par ko atbild Dabas aizsardzības pārvalde.
CITI ŠOBRĪD LASA

Jau lietotnes nosaukumā noprotams, ka apskates vietas ir saistītas ar dabu, kas nozīmē, ka muzeji, arhitektūras pieminekļi un līdzīgi apskates objekti šajā lietotnē nav iekļauti.

Taču dabā esošie apskates objekti, dažādas takas, skatu un atpūtas vietas te ir plašā klāstā. “Dabas tūrisma” lietotnē tūrisma objektus var atrast gan kartē, gan pēc saraksta, kurā piedāvā lietotājam tuvākos objektus.

Uz kādu no tiem uzspiežot, iespējams apskatīt gan dažas bildes no objekta, gan tā atrašanās vietu, precīzu nokļūšanas maršrutu un pieejamību (iespējams, uz objektu var nokļūt, tikai ejot kājām), īsu objekta aprakstu, informāciju par ieejas maksu, uzturēšanās noteikumiem, darba laiku un ir norādīta pat objekta sasniegšanas grūtības pakāpe.

Kopumā – ļoti noderīga un veiksmīgi izveidota lietotne.

Ļoti veiksmīga un interesanta ir arī LIAA zīmola “Magnetic Latvia” lietotne, kura lietojamības ziņā izskatās mūsdienīgāka, taču objektu saraksts ir īsāks.

Pozitīvā ziņa – šī ir tā lietotne, kurā rodama informācija arī par pilīm, mākslas un amatnieku centriem, muzejiem, inovatīvām darbnīcām u. c. līdzīgām apskates vietām, ne tikai dabas apskates objektiem.

Tāpat noderīga funkcija ir dažādu plānoto pasākumu saraksts (sacensības, gadatirgi, pilsētu svētki utt.) un pārnakšņošanas vietu saraksts – no viesnīcām līdz vienkāršākajiem kempingiem.

Katram apskates objektam, pasākumam un naktsmītnei ir arī noderīga pavadošā informācija.

Trešā pieminēšanas vērtā lietotne ir “Dodies.lv”, kuru Rustanoviču ģimene sākumā veidoja savām vajadzībām un pēc saviem standartiem, taču nu jau lietotni iemīļojis krietni lielāks cilvēku skaits.

“Dodies.lv” orientējas tikai uz dabas takām, skatu torņiem, parkiem, kā arī piknika un telšu / nakšņošanas vietām. Labākais lietotnē ir tas, ka ģimene visas kartē ietvertās vietas apmeklējusi pati, tostarp īsā aprakstā uzskaitījusi pozitīvās un arī negatīvās iezīmes.

Ir arī bildes un vērtējums par objekta sasniedzamību. Blakus koordinātām norādīts arī vietas apsekošanas laiks.

Priecē, ka informācija ir ne tikai par vairākiem simtiem objektu Latvijā, bet arī Igaunijā un Lietuvā.

Informācija par objektiem Igaunijā ir angļu valodā, taču par Lietuvas objektiem nekādu papildinformāciju neredzēju, kas liek domāt, ka tiem ir tikai informatīva nozīme un tie nav apmeklēti.

Kas mani priecē – nevienai no tūrisma lietotnēm nav jāpiešķir gandrīz nekāda veida atļaujas par tālrunī esošās informācijas izmantošanu.

Vienīgais izņēmums ir atrašanās vieta, lai lietotnes varētu piedāvāt atrašanās vietai tuvākos apskates objektus.

Reklāma
Reklāma

Bet domīgu dara tas, ka vēl neviens nav uzņēmies izveidot visaptverošu tūrisma objektu lietotni.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Kokteilis
FOTO. “Manas veiksmīgās, 47 gadus ilgās laulības atslēga ir labs sekss!” 81 gadu vecais Džo Baidens pastāsta pikantas lietas
TV24
Parādnieks ir kategorisks: “Pabalsti nav tāpēc, lai laistu pasaulē bērnus, bet pabalsti ir tāpēc, lai varētu atļauties bērnu!”
Ķermeņa valodas eksperte analizē Putina 29.februāra uzrunu: Sejā parādījās dažādās sāpju vai nožēlas mīmikas
Krievija aktīvi vervē algotņus trūcīgajās pasaules valstīs. Okupētajās teritorijās apmāca Kubas un Nepālas algotņus