Latvijas apceļotājiem šoruden ir iespēja piedalīties pat vairākās ceļošanas spēlēs. Attēlā – Mujānu biedrības nams no putna lidojuma. Pie tā atrodas viens no Valmieras novada apceļošanas akcijas “konTŪRE” bukletā norādītajiem objektiem, kuri jāsameklē.
Latvijas apceļotājiem šoruden ir iespēja piedalīties pat vairākās ceļošanas spēlēs. Attēlā – Mujānu biedrības nams no putna lidojuma. Pie tā atrodas viens no Valmieras novada apceļošanas akcijas “konTŪRE” bukletā norādītajiem objektiem, kuri jāsameklē.
Publicitātes foto

Tūrisms kļūst par spēli – šoruden dzimtās zemes apceļošanu var apvienot ar digitālu sacensību 6

Zigmunds Bekmanis, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Mājas
Kādas ir tavas kulinārijas prasmes – vai māki pagatavot šos 10 ēdienus, kuri jāprot katram latvietim?
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem 43
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 20
Lasīt citas ziņas

Katru gadu septembra beigās visā pasaulē tiek atzīmēta Tūrisma diena, un arī Latvijā daudzas pašvaldības ap šo laiku organizē dažādas interesantas tūrisma aktivitātes – pārgājienus, ekskursijas gida pavadībā pa mazāk zināmiem apskates objektiem, ceļošanas spēles.

Šoruden ceļošanas veicināšanas pasākumu rīkošanā iesaistījusies arī Latvijas Investīciju attīstības aģentūra (LIAA), kura sadarbībā ar uzņēmumu “Postnos” izveidojusi jaunu bezmaksas spēli “Pievelc Latviju tuvplānā!”.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Ik gadu novērojam, ka arī rudenī netrūkst ceļotgribētāju, kas vēlas apskatīt Latviju, par spīti nereti sliktiem laika apstākļiem.

Tādēļ vēlamies aicināt valsts iedzīvotājus doties azartiskā piedzīvojumā kopā ar ģimeni vai draugiem, ieplānojot braucienu sev vēlamā formātā – vienas vai vairāku dienu garumā.

Piedāvājam izmantot jau ieplānotus tūrisma maršrutus ar izklaides un spēles elementiem. Turklāt, ceļojot un pildot uzdevumus spēles lietotnē, līdz pat 31. decembrim ir iespēja iegūt arī vērtīgas balvas,” atklāj LIAA Latvijas Tūrisma departamenta direktore Inese Šīrava.

Sešpadsmit maršruti un vairāk nekā 380 dažādi tūrisma objekti ļaus katram ceļotgribētājam atrast sev tīkamāko izklaidi.

Spēle “Pievelc Latviju tuvplānā” tika atklāta jau pērnvasar, bet šogad ir papildināta ar jauniem elementiem – spēles dalībnieki savā starpā sacentīsies par punktiem, vācot atbildes uz jautājumiem un atrodot īpašus kodus maršrutā iekļautajos objektos.

Katrā Latvijas novadā ir četri vidēji 180–280 kilometrus gari maršruti, un katrs maršruts sadalīts vēl trīs mazākos posmos. Visos ceļa posmos iespējams apskatīt ne tikai jau labi zināmus, bet arī līdz šim mazāk iepazītus tūrisma objektus. Vairākās apskates vietās pieejamas ne vien izklaidējošas, bet arī izglītojošas ekspozīcijas un ekskursijas.

“Spēles maršruti veidoti tā, lai labi pazīstamus reģionus varētu iepazīt no pavisam jauna rakursa – sekojot kartei spēles lietotnē un dodoties pa vēl nebijušiem ceļiem, atklāt jaunus pārsteigumus. Spēli iespējams arī uz brīdi pārtraukt un turpināt nākamajās brīvdienās,” uzsver “Postnos” pārstāvis Valdis Vītoliņš. Protams, ceļotāji var piedzīvojumu arī ieplānot uz vairākām dienām un izbaudīt konkrētajos maršrutos iekļauto naktsmītņu un kafejnīcu viesmīlību.

Reklāma
Reklāma

Lai pretendētu uz balvām, jāizbrauc vismaz viens spēles posms (50–100 km) un jāsakrāj punkti, pildot uzdevumus spēles lietotnē. Pēc posma pabeigšanas turpat lietotnē jāaizpilda elektroniskā LIAA aptauja par ceļā redzēto un piedzīvoto. Vairāk par spēli saitē: “www.pievelclatvijutuvplana.lv”.

“KonTŪRE” pa Valmieras novadu

“Kā lauzta līnija ezera krastā, kā logu apveids ēkas sienā, kā rokās sadevušos cilvēku tēls – kontūras spēlējas ar gaismām, ēnām un ceļotāja prātu – tās aicina piedzīvojumu meklētājus atrast, izpētīt, uzminēt un mudina uz jaunām ceļojumu dēkām.” Tik poētiski dzejas mēnesī septembrī ceļotājus uzrunā Valmieras novada Tūrisma pārvalde, aicinot līdz 31. oktobrim apceļot Valmieras novadu īpašā tūrisma akcijā “konTŪRE”.

Ceļojuma laikā varēs iepazīt gan mazāk zināmas vietas, gan pavisam nesen jaunā veidolā atdzimušus tūrisma objektus. “Lai piedalītos apceļošanas akcijā, dalībniekiem, vadoties pēc objektu raksturojošām kontūrām un apraksta, būs nepieciešams atrast konkrēto vietu dabā. Pēc vietas apmeklējuma būs iespējams atbildēt uz bukletā norādīto jautājumu. Lai ceļojums būtu aizraujošāks, vietas GPS koordinātas aicinām izmantot tikai gadījumos, ja nav iespējams atpazīt apmeklējamo objektu. Tūrisma akcijas bukleti pieejami Valmieras TIC, Zilākalna Kultūrvēstures un apmeklētāju centrā, Valmieras pārstāvniecībā Rīgā un citos tūrisma objektos Valmieras novadā,” stāsta rīkotāji.

Pavisam tūrisma akcijā iekļautas 24 dažādas vietas Valmieras novadā. Lai pretendētu uz galveno balvu – tūrisma klases velosipēdu – vai citām veicināšanas balvām, nepieciešams apmeklēt vismaz 12 objektus un ierakstīt atbildes akcijas bukletā. Akcijas bukletus ar atbildēm uz tajā uzdotajiem jautājumiem ieskenētus jānosūta uz e-pastu [email protected] līdz 2. novembrim.

Kurp vēl doties?

Patīkamo ar lietderīgo (piedaloties Saeimas vēlēšanās) var apvienot, 30. septembrī un 1. oktobrī kopā ar ģimeni un draugiem apmeklējot Latvijas mazo ražotāju, amatnieku un mākslinieku Pastaigu tirgu Vērmanes dārzā.

30. septembrī plkst. 14 Jaunmoku pilī notiks pils jaunā jumta atklāšanas pasākums. Pēc deviņu mēnešu ilga darba jumta segums atjaunots tā sākotnējā vēsturiskajā izskatā – divās krāsās ar ornamentu, kas veidots no sarkaniem un melniem māla dakstiņiem un vairākām jumta izbūvēm, kā to bija iecerējis pils arhitekts Vilhelms Bokslafs. Bezmaksas pasākuma laikā plānotas izglītojošas sarunas par pils jumta atjaunošanas nozīmību, tā ieskandināšana Rīgas Saksofonu kvarteta pavadībā, “jumta videostāsts”, kā arī gaisa balonu pilota Gunāra Dukštes izstādes “Lidojumā” atklāšana pils tornī.

1. oktobrī plkst. 11–16 Bauskas rātsnamā – skais­tākajā un iecienītākajā dzimtsarakstu nodaļā Zemgalē – pirmo reizi notiks tematisks bezmaksas pasākums “Plāno kāzas Bauskas novadā!”. Bauskas rātsnams ir vienīgais 17. gs. rekonstruētais rātsnams Latvijā. “Pasākuma laikā būs iespēja satikt Bauskas novada viesu māju pārstāvjus, ēdinātājus, iegūt informāciju par iecienītām laulību ceremoniju vietām, septiņiem tiltiem, kāzu fotogrāfiem, kā arī iepazīties ar īpašajām kāzu, vecmeitu vai vecpuišu ballīšu programmām. Kāzu dienas ietvaros paredzētas arī vairākas lekcijas – pieredzes stāsti par tēmām, kas ir svarīgas, plānojot kāzas,” vēsta Bauskas TIC vadītāja Inese Turkupole-Zilpure.

Tūristu kļūst vairāk

Statistika rāda, ka kopš 1950. gada starptautisko tūristu skaits pasaulē ir pieaudzis aptuveni ­sešdesmit reižu – no 25 miljoniem līdz 1,2 miljardiem 2015. gadā, taču šo izaugsmi apturēja 2020.–2022. gada Covid-19 pandēmija.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.