Latvijas apceļotājiem šoruden ir iespēja piedalīties pat vairākās ceļošanas spēlēs. Attēlā – Mujānu biedrības nams no putna lidojuma. Pie tā atrodas viens no Valmieras novada apceļošanas akcijas “konTŪRE” bukletā norādītajiem objektiem, kuri jāsameklē.
Latvijas apceļotājiem šoruden ir iespēja piedalīties pat vairākās ceļošanas spēlēs. Attēlā – Mujānu biedrības nams no putna lidojuma. Pie tā atrodas viens no Valmieras novada apceļošanas akcijas “konTŪRE” bukletā norādītajiem objektiem, kuri jāsameklē.
Publicitātes foto

Tūrisms kļūst par spēli – šoruden dzimtās zemes apceļošanu var apvienot ar digitālu sacensību 6

Zigmunds Bekmanis, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

“Vai lidmašīnā ir kāds ārsts?” Skride lidmašīnā, kas bija ceļā no Amsterdamas uz Bostonu, izglābis kāda pasažiera dzīvību 15
FOTO. Nevar ne pazīt! Mūziķis un komponists Guntars Račs pārvērties līdz nepazīšanai
Kam jāatmaksā dēla ņemtais kredīts, ja pats to vairs nevar izdarīt? Vai vecākiem?
Lasīt citas ziņas

 

Katru gadu septembra beigās visā pasaulē tiek atzīmēta Tūrisma diena, un arī Latvijā daudzas pašvaldības ap šo laiku organizē dažādas interesantas tūrisma aktivitātes – pārgājienus, ekskursijas gida pavadībā pa mazāk zināmiem apskates objektiem, ceļošanas spēles.

CITI ŠOBRĪD LASA

Šoruden ceļošanas veicināšanas pasākumu rīkošanā iesaistījusies arī Latvijas Investīciju attīstības aģentūra (LIAA), kura sadarbībā ar uzņēmumu “Postnos” izveidojusi jaunu bezmaksas spēli “Pievelc Latviju tuvplānā!”.

“Ik gadu novērojam, ka arī rudenī netrūkst ceļotgribētāju, kas vēlas apskatīt Latviju, par spīti nereti sliktiem laika apstākļiem.

Tādēļ vēlamies aicināt valsts iedzīvotājus doties azartiskā piedzīvojumā kopā ar ģimeni vai draugiem, ieplānojot braucienu sev vēlamā formātā – vienas vai vairāku dienu garumā.

Piedāvājam izmantot jau ieplānotus tūrisma maršrutus ar izklaides un spēles elementiem. Turklāt, ceļojot un pildot uzdevumus spēles lietotnē, līdz pat 31. decembrim ir iespēja iegūt arī vērtīgas balvas,” atklāj LIAA Latvijas Tūrisma departamenta direktore Inese Šīrava.

Sešpadsmit maršruti un vairāk nekā 380 dažādi tūrisma objekti ļaus katram ceļotgribētājam atrast sev tīkamāko izklaidi.

Spēle “Pievelc Latviju tuvplānā” tika atklāta jau pērnvasar, bet šogad ir papildināta ar jauniem elementiem – spēles dalībnieki savā starpā sacentīsies par punktiem, vācot atbildes uz jautājumiem un atrodot īpašus kodus maršrutā iekļautajos objektos.

Katrā Latvijas novadā ir četri vidēji 180–280 kilometrus gari maršruti, un katrs maršruts sadalīts vēl trīs mazākos posmos. Visos ceļa posmos iespējams apskatīt ne tikai jau labi zināmus, bet arī līdz šim mazāk iepazītus tūrisma objektus. Vairākās apskates vietās pieejamas ne vien izklaidējošas, bet arī izglītojošas ekspozīcijas un ekskursijas.

“Spēles maršruti veidoti tā, lai labi pazīstamus reģionus varētu iepazīt no pavisam jauna rakursa – sekojot kartei spēles lietotnē un dodoties pa vēl nebijušiem ceļiem, atklāt jaunus pārsteigumus. Spēli iespējams arī uz brīdi pārtraukt un turpināt nākamajās brīvdienās,” uzsver “Postnos” pārstāvis Valdis Vītoliņš. Protams, ceļotāji var piedzīvojumu arī ieplānot uz vairākām dienām un izbaudīt konkrētajos maršrutos iekļauto naktsmītņu un kafejnīcu viesmīlību.

Lai pretendētu uz balvām, jāizbrauc vismaz viens spēles posms (50–100 km) un jāsakrāj punkti, pildot uzdevumus spēles lietotnē. Pēc posma pabeigšanas turpat lietotnē jāaizpilda elektroniskā LIAA aptauja par ceļā redzēto un piedzīvoto. Vairāk par spēli saitē: “www.pievelclatvijutuvplana.lv”.

 

“KonTŪRE” pa Valmieras novadu

“Kā lauzta līnija ezera krastā, kā logu apveids ēkas sienā, kā rokās sadevušos cilvēku tēls – kontūras spēlējas ar gaismām, ēnām un ceļotāja prātu – tās aicina piedzīvojumu meklētājus atrast, izpētīt, uzminēt un mudina uz jaunām ceļojumu dēkām.” Tik poētiski dzejas mēnesī septembrī ceļotājus uzrunā Valmieras novada Tūrisma pārvalde, aicinot līdz 31. oktobrim apceļot Valmieras novadu īpašā tūrisma akcijā “konTŪRE”.

Ceļojuma laikā varēs iepazīt gan mazāk zināmas vietas, gan pavisam nesen jaunā veidolā atdzimušus tūrisma objektus. “Lai piedalītos apceļošanas akcijā, dalībniekiem, vadoties pēc objektu raksturojošām kontūrām un apraksta, būs nepieciešams atrast konkrēto vietu dabā. Pēc vietas apmeklējuma būs iespējams atbildēt uz bukletā norādīto jautājumu. Lai ceļojums būtu aizraujošāks, vietas GPS koordinātas aicinām izmantot tikai gadījumos, ja nav iespējams atpazīt apmeklējamo objektu. Tūrisma akcijas bukleti pieejami Valmieras TIC, Zilākalna Kultūrvēstures un apmeklētāju centrā, Valmieras pārstāvniecībā Rīgā un citos tūrisma objektos Valmieras novadā,” stāsta rīkotāji.

Pavisam tūrisma akcijā iekļautas 24 dažādas vietas Valmieras novadā. Lai pretendētu uz galveno balvu – tūrisma klases velosipēdu – vai citām veicināšanas balvām, nepieciešams apmeklēt vismaz 12 objektus un ierakstīt atbildes akcijas bukletā. Akcijas bukletus ar atbildēm uz tajā uzdotajiem jautājumiem ieskenētus jānosūta uz e-pastu [email protected] līdz 2. novembrim.

 

Kurp vēl doties?

Patīkamo ar lietderīgo (piedaloties Saeimas vēlēšanās) var apvienot, 30. septembrī un 1. oktobrī kopā ar ģimeni un draugiem apmeklējot Latvijas mazo ražotāju, amatnieku un mākslinieku Pastaigu tirgu Vērmanes dārzā.

30. septembrī plkst. 14 Jaunmoku pilī notiks pils jaunā jumta atklāšanas pasākums. Pēc deviņu mēnešu ilga darba jumta segums atjaunots tā sākotnējā vēsturiskajā izskatā – divās krāsās ar ornamentu, kas veidots no sarkaniem un melniem māla dakstiņiem un vairākām jumta izbūvēm, kā to bija iecerējis pils arhitekts Vilhelms Bokslafs. Bezmaksas pasākuma laikā plānotas izglītojošas sarunas par pils jumta atjaunošanas nozīmību, tā ieskandināšana Rīgas Saksofonu kvarteta pavadībā, “jumta videostāsts”, kā arī gaisa balonu pilota Gunāra Dukštes izstādes “Lidojumā” atklāšana pils tornī.

1. oktobrī plkst. 11–16 Bauskas rātsnamā – skais­tākajā un iecienītākajā dzimtsarakstu nodaļā Zemgalē – pirmo reizi notiks tematisks bezmaksas pasākums “Plāno kāzas Bauskas novadā!”. Bauskas rātsnams ir vienīgais 17. gs. rekonstruētais rātsnams Latvijā. “Pasākuma laikā būs iespēja satikt Bauskas novada viesu māju pārstāvjus, ēdinātājus, iegūt informāciju par iecienītām laulību ceremoniju vietām, septiņiem tiltiem, kāzu fotogrāfiem, kā arī iepazīties ar īpašajām kāzu, vecmeitu vai vecpuišu ballīšu programmām. Kāzu dienas ietvaros paredzētas arī vairākas lekcijas – pieredzes stāsti par tēmām, kas ir svarīgas, plānojot kāzas,” vēsta Bauskas TIC vadītāja Inese Turkupole-Zilpure.

 

SAISTĪTIE RAKSTI

Tūristu kļūst vairāk

Statistika rāda, ka kopš 1950. gada starptautisko tūristu skaits pasaulē ir pieaudzis aptuveni ­sešdesmit reižu – no 25 miljoniem līdz 1,2 miljardiem 2015. gadā, taču šo izaugsmi apturēja 2020.–2022. gada Covid-19 pandēmija.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Prioritāte – ilgtspējīga kūdras purvu apsaimniekošana
Žurnāls: Daudzos ZM, VARAM un VID iepirkumos figurē politiķu radi un ziedotāji
Meža īpašnieki noslēpties nevar – tiklīdz veikta inventarizācija, jau nākamajā dienā pagalmā ieripo uzpircēji 82
“Ja bez maksas, es ņemu!” Šoziem latviešu interese par malku mežā dubultojusies 23
“Vai lidmašīnā ir kāds ārsts?” Skride lidmašīnā, kas bija ceļā no Amsterdamas uz Bostonu, izglābis kāda pasažiera dzīvību 15
FOTO. Nevar ne pazīt! Mūziķis un komponists Guntars Račs pārvērties līdz nepazīšanai
Kam jāatmaksā dēla ņemtais kredīts, ja pats to vairs nevar izdarīt? Vai vecākiem?
Latviju šķērsos jaunas nokrišņu zonas. Kurās dienās snigs visvairāk? Prognoze nākamajai nedēļai
Ja uz ielas piedzīvota epilepsijas lēkme un izsaukta “ātrā” palīdzība, pēc tam par izsaukumu būs jāmaksā?
Lasīt citas ziņas
Mācās audzēt tomātus bez fosilās enerģijas izmantošanas ar īpašu gaismu 5
Kāda bija aizvadītā ķiršu sezona, kāpēc raža bija mazāka nekā citus gadu? 3
Mazie veikali laukos – atbalsta salas dziestošajos reģionos 17
Brīnišķīgu bumbieru dārzs ar rekordražu; kā līdz tam nonākt. Intervija ar saimniekiem.
Trauksmes zvani! Bioloģiskā daudzveidība Latvijas ārēs nīkuļo 12
Gerhards: būt par ministru nav mans pašmērķis 8
Cietusī spriedumu nesagaida… Paziņoti tiesas spriedumi rekordsenās – pirms 30 gadiem ierosinātās – krimināllietās
“Vai lidmašīnā ir kāds ārsts?” Skride lidmašīnā, kas bija ceļā no Amsterdamas uz Bostonu, izglābis kāda pasažiera dzīvību 15
Saldus novadā grāvī ieslīdējis autobuss 24
Ja uz ielas piedzīvota epilepsijas lēkme un izsaukta “ātrā” palīdzība, pēc tam par izsaukumu būs jāmaksā?
Bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga šodien svin 85. dzimšanas dienu 3
Latviju šķērsos jaunas nokrišņu zonas. Kurās dienās snigs visvairāk? Prognoze nākamajai nedēļai
Mūžībā devies latviešu dziesminieks un jumiķis Haralds Sīmanis
“Nešaubījos, ka došos karot!” Jurko stāsts par kaujām līdz spēku izsīkumam un ko karam nodarīja korupcija 130
VIDEO. Aleksandrs Lukašenko pie sevis ciemos uzaicinājis gubernatorus: viesi spiesti vakariņot pie galda, uz kura atrodas… suns
Darbu plānošana pēc Austrumu horoskopa no 21. līdz 26.jūnijam
Emīls, Egita un Monvīds – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Megana Mārkla pēc viesošanās Londonā gaužām neapmierināta ar 96 gadus vecās karalienes Elizabetes II “uzvedību”
VIDEO, FOTO. “Tu esi mans varonis!”: Holivudas aktieris Bens Stillers devies uz Ukrainu, lai satiktu tur Zelenski
Mūsējie uzvar īpašā auto rallijā Dānijā
Tukuma pusē teju par 40% varētu pieaugt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs
Latvijas futbola izlases treneru korpusā jaunākā pozīcija ir mentālais treneris
23:03
Patversmē neapmierina higiēniskās prasības, jo nespējnieki sabāzti vienā istabā. Ko avīzes rakstīja pirms 100 gadiem
22:33
Cik tālu pavirzījusies lieta par ar dienesta telefona iespējamu izblēdīšanu Ģirģena vajadzībām?
21:57