Latvijas handbola izlases galvenais treneris Armands Uščins.

Uščins: Tagad es ceru, ka Vācija izcīnīs kādu no medaļām 0

Latvijas izlase pirmdien Tronheimā aizvadīja labu savu pēdējo spēli šajā Eiropas meistarsacīkšu finālturnīrā, visiem Latvijas valstsvienības handbolistiem par spīti rezultātam uz tablo cīnoties visas 60 spēles minūtes, sarunā ar Eiropas Handbola federāciju (EHF) teica valstsvienības kapteinis Ingars Dude.

“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24

Latvijas handbola izlase savā pēdējā spēlē Norvēģijā notiekošajā Eiropas čempionātā piedzīvoja minimālu 27:28 (11:16) zaudējumu pret Vācijas valstsvienību, turnīru beidzot bez punktiem turnīra tabulā.

Izlases galvenais treneris Armands Uščins pēc spēles EHF pārstāvim teica, ka latvieši ir sapratuši, ka favorīts šajā mačā ir Vācija.

“Mēs mēģinājām spēlēt lēni, taču pirmajā puslaikā pārāk daudz kļūdījāmies,” uz atšķirīgajiem puslaikiem komandas sniegumā norādīja treneris. “Otrajā puslaikā uzlabojām sniegumu un soli pa solim tuvojāmies vāciešiem rezultāta starpībā. Mēs maču aizvadījām labāk nekā pirmajās divās spēlēs.

Kopumā visas trīs spēles mums bija laba pieredze, bet tagad es ceru, ka Vācija izcīnīs kādu no medaļām.”

Līnijas spēlētājs Ingars Dude, kurš bija viens no rezultatīvākajiem šajā mačā, stāstīja, ka komanda tiešām gribējusi savā pēdējā mačā čempionātā atstāt par sevi labu iespaidu.

“Esmu priecīgs, ka mums tas izdevās. Mēs turpinājām spēlēt pat tad, kad Vācija bija sešu vārtu vadībā, un mēs pabeidzām spēli ļoti labi. Esmu laimīgs, ka nodemonstrējām šodien savu labāko spēli,” apmierināts ar laukumā parādīto sniegumu bija Dude. “Eiropas čempionāta finālturnīrs mums bija laba pieredze un lieliska iespēja spēlēt pret tādām komandām kā Vācija. Mēs zinājām, ka tas būs grūti, taču mums nebija, ko zaudēt. Šodien spēlējām daudz labāk, katrs uzņēmās iniciatīvu, ne tikai Dainis Krištopāns, visiem spēlētājiem cīnītos visas 60 minūtes.”

Protams, komandai gribējās ko vairāk par trim zaudējumiem, taču “domāju, ka šis turnīrs būs ļoti noderīgs nākotnei.

Mēs spēlējām pret labākajām komandām, un tas ir ļoti svarīgi, lai progresētu,” nākotnē ar optimismu raudzījās Latvijas izlases spēlētājs.

Daudz emocionālu brīžu komandai sniedza vārtsarga Edgara Kukšas teicamā spēle vārtos. “Esmu laimīgs, jo reizēm nospēlēju labi arī brīžos, kad aizsardzība vairs nevarēja palīdzēt. Mums spēles pret šādām komandām ļauj progresēt gan individuāli, gan kā komandai. Es ceru, ka drīz atkal spēsim atgriezties šajā sarīkojumā.”

Latvijas nacionālā izlase Eiropas čempionāta finālturnīrā cīnās pirmo reizi vēsturē. Kvalifikācijas turnīrā Armanda Uščina vadītā komanda spēlēja sestajā grupā, kurā sešās spēlēs izcīnīja četras uzvaras un piedzīvoja divus zaudējumus, apsteidzot gan Nīderlandi, gan Igauniju, bet pirmo vietu atstājot Slovēnijai.

Zīmīgi, ka izšķirošo uzvaru Latvija guva tieši pret 2017.gada pasaules čempionāta bronzas medaļnieci, slovēņus Latvijā pieveicot ar 25:24.

Šāds sniegums vēlāk valstsvienībai ļāva nopelnīt Latvijas 2019.gada labākās sporta spēļu komandas godu.

Eiropas čempionāta finālturnīrs Austrijā, Norvēģijā un Zviedrijā norisināsies no 9. līdz 26.janvārim, un tajā pirmo reizi startē kontinenta 24 spēcīgākās izlases. Mači norisinās Stokholmā, Malmē, Gēteborgā (visas – Zviedrija), Vīnē, Grācā (abas – Austrija) un Tronheimā (Norvēģija).

Eiropas čempionātā 24 komandas ir sadalītas sešās apakšgrupas pa četrām izlasēm katrā. Pēc priekšsacīkstēm pamatturnīram kvalificēsies katru apakšgrupu divas labākās komandas, kas pēc tam divās grupās, pa sešām valstsvienībām katrā, noskaidros četras pusfinālistes.