Ekonomika
Bizness

Uz Latvijas dzelzceļa sliedēm tiek laboti rekordi0

Foto: F64

Nedaudz vairāk kā mēneša laikā Latvijas dzelzceļa infrastruktūra pieredzējusi divu rekordu pārspēšanu, kas saistīti ar vilciena vagonu skaitu un svaru. Oktobra beigās Latvijas teritoriju šķērsoja mūsu valsts vēsturē garākais un smagākais kravas vilciens. Tā sastāvā bija 75 ritošā sastāva vienības, un vilciens kopumā svēra 7460 tonnu.

Taču jau decembra sākumā Latvijas teritoriju šķērsoja vēl iespaidīgāks kravas vilciens nekā pirms mēneša – to veidoja 85 vagoni, kuru kopējais svars – 7907 tonnas.

Standarta kravas vilciens ir līdz 57 vienībām garš un nepārsniedz 6000 tonnu, bet visbiežāk pa VAS “Latvijas dzelzceļa” (LDz) infrastruktūru pārvietojas ap 3000 tonnu smagi kravas vilcieni. Ņemot vērā, ka apstrādātais vilciena sastāvs pārsniedza ierasto svaru, tā vilkšanai tika norīkotas divas divsekciju lokomotīves.

Tik apjomīgas kravas tranzīts apkalpošanā intensīvi iesaistījās gan LDz tehniskie dienesti (kustības vadības speciālisti, dispečeri, “LDz Cargo” speciālisti u.c.), gan arī Latvijas muitas un robežsardzes struktūras.

Kā atzina LDz viceprezidents tehniskās vadības jautājumos Ēriks Šmuksts, kad Latvijas teritoriju šķērsoja mūsu valsts vēsturē garākais un smagākais kravas vilciens pirms nedaudz vairāk kā mēneša, visi dienesti un iesaistītās struktūras sekmīgi tika galā ar kravas vilciena apstrādi.

“Tas pierāda, ka spējam sekmīgi strādāt arī nestandarta situācijās, un vienlaikus apliecina, ka kvalitatīvai, mūsdienīgai infrastruktūrai ir liela nozīme. Tādēļ ļoti būtiska ir plānotā Daugavpils šķirotavas modernizācijas un stacijas attīstības projektu īstenošana, kā arī citi infrastruktūras attīstības projekti, kas nākotnē ļaus vēl vienkāršāk nodrošināt efektīvu kravu apstrādi, un līdz ar to šādu pagaidām nestandarta sastāvu apstrāde varētu kļūt par regulāru ikdienas darbu,” norāda LDz viceprezidents Ē.Šmuksts.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
ZD
Zigfrīds Dzedulis
Ekonomika
Vai Latviju sagaida zemes dzīļu rakšanas drudzis? 1
22 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Atklāj, cik gada laikā nopelnījis korupcijā apsūdzētais bijušais Latvijas Bankas prezidents Rimšēvičs 1
1 diena
Raivis Šveicars
Ekonomika
Vairāku gadu garumā ciestie zaudējumi dara savu: “Olympus” pārtrauc fotoaparātu ražošanu
1 diena

Lasītākie

SD
Sandra Dieziņa
Laukos
Augkopji neprasa atļauju pesticīdu lietošanai. Biškopim jākļūst par policistu un vides sargu?
47 minūtes
ML
Māra Libeka
Veselam
“Visticamāk, otrā viļņa nebūs, bet neviens oficiāli to neteiks”. Latviešu ārsts par Vācijas cīņu ar koronavīrusu 3
Intervija 19 stundas
LA
LA.LV
Dabā
Tiem, kam atvaļinājums – līdzjūtība, laiks būs rudenīgs. Toms Bricis videoblogā par laikapstākļiem šonedēļ
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Glābēji meklē jūrā Engures novadā pazudušu cilvēku
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Traģiskā ceļu satiksmes negadījumā Rīgā miris bērns
2 stundas