Uzbūvē pasaulē ātrāko superdatoru 0

Pievieno LA.LV

Universitāte Ķīnā ir uzbūvējusi pasaulē ātrāko superdatoru, kas ātrdarbības ziņā gandrīz divkārt pārspēj ASV datoru, kas līdz šim tika uzskatīts par ātrāko pasaulē, un demonstrē Ķīnas izaugsmi par zinātnes un tehnoloģijas lielvalsti.

 

Situācija kļūst arvien nopietnāka – strauji pieaug izsaukumu skaits uz 112; tūkstošiem iedzīvotāju palikuši bez elektrības 47
Kokteilis
Atceries 90. gadus? Šīs lietas toreiz kaitināja, bet tagad šķiet neticamas
Lielākā daļa to nezina! 15 populārākās sieviešu kļūdas seksā
Lasīt citas ziņas

Dators “Tjaņhe-2” (“Piena ceļš-2”) ir uzbūvēts Nacionālajā aizsardzības tehnoloģijas universitātē Ķīnas vidienes pilsētā Čanšā. Tā jauda ir 33,86 petaflopi sekundē, kas nozīmē, ka šis dators spēj izpildīt 33,86 kvadriljonus operāciju sekundē. Līdz šim ātrākais superdators pasaulē bija ASV Enerģētikas ministrijas dators “Titan”, kura jauda ir 17,59 petaflopi sekundē. Superdatori tiek izmantoti sarežģītām darbībām – laikapstākļu sistēmu modelēšanai, kodolsprādzienu simulācijai un reaktīvo lidmašīnu projektēšanai.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.