Mārtiņš Staķis
Mārtiņš Staķis
Foto: Edijs Pālens/LETA

Uzraudzīs visaptverošās aizsardzības sistēmas ieviešanu 0

Pievieno LA.LV

Šonedēļ Saeimā paredzēts izveidot Visaptverošās valsts aizsardzības apakškomisiju, kas darbosies Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas paspārnē.

Kokteilis
FOTO. Apskati, kāda automašīna bija pati populārākā tavā dzimšanas gadā! 7
MI aprēķinājis aptuveno kara sākuma gadu Eiropā un prognozē, kuras valstis būtu kā zem naža asmens 12
“Tas jau ir jauns līmenis!” Pircēji piefiksējuši, ka mājražotāju tirdziņos nopērkamās olas nemaz nav tik labas 4
Lasīt citas ziņas

Komisijas izveide ir aizsardzības ministra Raimonda Bergmaņa (ZZS) ideja, un tās uzdevums būtu uzraudzīt valsts visaptverošās aizsardzības sistēmas ieviešanu Latvijā.

Ministru kabinets jau apstiprinājis koncepciju par visaptverošās valsts aizsardzības sistēmas ieviešanu, kā arī Nacionālajā drošības likumā definēts, kas ir visaptverošā aizsardzība un arī noteikti iedzīvotāju pienākumi valsts apdraudējuma gadījumā. Visaptverošās aizsardzības sistēmas ideja ir, ka valsts aizsardzībā iesaistīta visa sabiedrība, ne tikai aizsardzības resors.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tāpēc koncepcijā definēta ministriju, pašvaldību un uzņēmēju rīcība valsts apdraudējuma gadījumā. Atšķirīgā izpildījumā līdzīgas aizsardzības sistēmas darbojas Somijā, Šveicē, Singapūrā, Igaunijā, Izraēlā u. c. Aizsardzības komisijas deputāts Mārtiņš Staķis (“Attīstībai/Par!”) sarunā ar “LA” norāda, ka komisijas dibināšana ir svarīga, lai varētu ieviest Latvijā valsts visaptverošās aizsardzības koncepciju.

“Tā būs kā koordinācijas institūcija. Komisijai būs tiesības saukt uz sēdēm cilvēkus no dažādām ministrijām, veicināt sadarbību sistēmas ieviešanā un kontrolēt, kā tiek ievēroti ieviešanas termiņi, un palīdzēt, ja nepieciešams kāds risinājums.

Ir būtiski, ka koncepcija nepaliek uz papīra, bet tiek iedzīvināta, jo tas ir svarīgi Latvijas nākotnei,” piebilst M. Staķis. Viņš norāda, ka maldīgi ir domāt, ka komisijas izveide vairāk ietekmēs karavīrus un zemessargus, jo tas attiecas uz visu sabiedrību – šo apziņu nepieciešams stiprināt. Pēc viņa vārdiem, vasarā notikušo militāro mācību “Namejs 2018” laikā vingrinājumam nepieciešamā smagā kravas tehnika tika nomāta no vietējiem uzņēmējiem, nevis dzīta no Rīgas.

Pievieno LA.LV
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.