Foto: Fotolia

Vai var piedzīt alimentus, ja laulība oficiāli nav šķirta? 0

Nereti ir situācijas, kad pāris vairs nedzīvo kopā, bet oficiāli laulība nav šķirta. Viens no vecākiem aprūpē nepilngadīgus bērnus, bet otrs laulātais bērniem neko nedod un pamestajai ģimenei nekādi nepalīdz.

Reklāma
Reklāma
RAKSTA REDAKTORS
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Kokteilis
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns
Lasīt citas ziņas

Vai šādā situācijā ir iespēja piedzīt uzturlīdzekļus bērniem, ja laulība oficiāli nav šķirta. Ja tā, tad cik lielā apmērā?

Vismaz minimālajā apmērā

Tieslietu ministrijas Komunikācijas un tehniskā nodrošinājuma nodaļas vadītāja Ksenija Vītola skaidro – arī tad, ja laulība nav šķirta, vecāki nedzīvo kopā un viens no vecākiem nenodrošina uzturlīdzekļus bērniem vismaz valstī noteiktajā minimālajā apmērā, vecākam, kura aprūpē atrodas bērni, ir tiesības vērsties Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācijā (UGFA).

CITI ŠOBRĪD LASA

Uzturlīdzekļus no Uzturlīdzekļu garantiju fonda aprēķina no dienas, kad fonda administrācijā saņemts iesniegums, un tos izmaksā jau par iepriekšējo mēnesi. 2019. gadā uzturlīdzekļus no Uzturlīdzekļu garantiju fonda katram bērnam izmaksā šādā apmērā:

• no piedzimšanas līdz septiņu gadu vecuma sasniegšanai – 103,20 eiro mēnesī;

• no septiņu līdz 18 gadu vecumam – 122,55 eiro mēnesī;

• no 18 līdz 21 gada vecumam, ja persona turpina iegūt pamatizglītību, vidējo izglītību, arodizglītību vai speciālo izglītību Latvijas Republikā – 122,55 eiro mēnesī.

Ja uzturlīdzekļus vēlas saņemt lielākā apjomā, nekā noteicis Ministru kabinets, vai ja starp vecākiem pastāv strīds par bērnu aprūpi vai uzturlīdzekļu maksāšanas kārtību, tad jāvēršas tiesā ar prasības pieteikumu par uzturlīdzekļu piedziņu.

Fakti

• Ērtākais veids, kā pieteikties uzturlīdzekļu saņemšanai, – izmantojot portālā www.latvija.lv pieejamo e-pakalpojumu Pieteikšanās uzturlīdzekļu saņemšanai.

• UGFA atrodas Pulkveža Brieža ielā 15, Rīgā, LV-1010; tālr. 67830626; e-pasts: [email protected].

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.