Pasaulē
Eiropa

Vācijā un Kanadā apstiprināti pirmie Ķīnas koronavīrusa gadījumi0

Foto: SCANPIX/ZUMAPRESS.com/LETA

Ziņa papildināta pl. 13.41.

Vācijas dienvidu federālās zemes Bavārijas veselības iestādes pirmdien apstiprinājušas valstī pirmo Ķīnas jaunā nāvējošā koronavīrusa gadījumu.

Vācijā pacients ievietots novērošanas izolatorā

“Vīrietis Štarnbergas apgabalā ir inficēts ar jauno koronavīrusu,” paziņoja Bavārijas Veselības ministrijas preses sekretāre, piebilstot, ka pacients atrodas novērošanā izolatorā un viņa stāvoklis ir stabils.

Inficētais ir 33 gadus vecs. Viņu inficējusi ķīniete, kas bija ieradusies uz mācības pasākumu kompānijā “Webasto” Bavārijas Štarnbergas apgabalā, kur abi strādājuši kopā mazās darba grupās.

Ķīniete ir Šanhajas iedzīvotāja, un “gripai līdzīgus” simptomus viņa pamanījusi, ceturtdien lidojot atpakaļ uz dzimteni, sacīja Bavārijas Veselības un pārtikas drošības dienesta vadītājs Andreass Capfs.

Pirms ierašanās Vācijā viņu apmeklējuši vecāki no Uhaņas – pilsētas, kur koronavīrusa uzliesmojums izraisījās.

Sasirgušajam vācietim nedēļas nogales laikā attīstījušies simptomi, pirmdien viņš atgriezies darbā, bet tad, ņemot vērā mediju vēstis par vīrusu, devies uz slimnīcu.

Bavārijas veselības dienesti šobrīd pārbauda 40 inficētā vācieša kolēģus un ģimenes locekļus, kas ar viņu kontaktējušies, apliecināja amatpersonas.

“Skaitlis vēl var pieaugt,” sacīja pavalsts Veselības un pārtikas drošības dienesta infekcijas slimību darba grupas vadītājs Mārtins Rots.

Inficēšanās notikusi “laika sprīdī, kurā ķīnietei vēl nebija nekādu simptomu”, sacīja Capfs.

Pasaules Veselības organizācija (PVO) bija iepriekš paziņojusi, ka tai ir zināms tikai viens gadījums ārpus Ķīnas, kad vīruss nodots no cilvēka cilvēkam – Vjetnamā.

Francija bija pirmā Eiropas valsts, kuru skāra šī koronavīrusa uzliesmojums, un tur ir reģistrēti trīs zināmi infekcijas gadījumi. Visi trīs Francijā reģistrētie nesen bija apmeklējuši Ķīnu un ir ievietoti izolācijā.

Vācija ir ieteikusi saviem pilsoņiem izvairīties no braucieniem uz Ķīnu, kā arī apsver savu pilsoņu evakuāciju no vīrusa uzliesmojuma epicentra – Hubei provinces Uhaņas pilsētas.

Arī Kanādā reģistrēts pirmais slimnieks ar koronavīrusu

Kanādā gūts apstiprinājums par pirmo gadījumu, kad notikusi inficēšanās ar nāvējošo Ķīnas koronavīrusu, pirmdien pavēstīja veselības jomas amatpersonas.

Pacients, kuram konstatēts koronavīruss, ir kāds 50-60 gadus vecs vīrietis, kurš 22.janvārī ieradies Toronto no Ķīnas pilsētas Uhaņas, kur izraisījies jaunā vīrusa uzliesmojums.

Pacients tiek ārstēts slimnīcā Toronto, kur viņš atrodas izolatorā.

Ar vīrusu, domājams, inficējusies arī pacienta dzīvesbiedre, kas ceļojusi kopā ar viņu. Sievietes gadījums tiek uzskatīts par “iespējamu”, kamēr nav gūts galīgais apstiprinājums no nacionālās laboratorijas Vinipegā, apliecināja amatpersonas.

Kopumā Kanādā tiek novēroti 20 cilvēki.

Ķīnā palielinās saslimušo skaits

Ķīnā mirušo skaits nāvējošā koronavīrusa uzliesmojumā ir pieaudzis līdz 106 cilvēkiem, ieskaitot pirmo nāves gadījumu Pekinā, bet apstiprināto infekcijas gadījumu skaits ir pārsniedzis 4000, otrdien paziņoja varas iestādes.

Pirmdien bija ziņots, ka vīrusa izraisīto nāves gadījumu skaits sasniedzis 82, ieskaitot vienu Pekinā, bet saslimšanas gadījumu skaits pieaudzis līdz 2744.

Pirmais upuris Pekinā ir 50 gadus vecs vīrietis, kurš pirmdien nomira no elpošanas orgānu darbības apstāšanās nepilnas trīs nedēļas pēc Uhaņas apmeklējuma.

Veselības komisija Hubei provincē, kuras administratīvais centrs Uhaņas pilsēta ir uzliesmojuma epicentrs, otrdien paziņoja par vēl 24 mirušajiem un vēl 1291 infekcijas gadījumu.

Ārvalstis pirmdien steidzās evakuēt savus pilsoņus no Uhaņas pilsētas.

Jau ziņots, ka ir apstiprināti inficēšanās gadījumi ārpus Ķīnas ir reģistrēti vairāk nekā 10 valstīs, ieskaitot pirmos šādus gadījumus Kanādā un Šrilankā.

Mongolija slēdza savu robežu automašīnām no Ķīnas, Turcija un Vācija aicināja savus pilsoņus izvairīties no braucieniem uz Ķīnu, bet Malaizija aizliedza iebraukt cilvēkiem no Hubei provinces.

Ķīnas premjerministrs Li Kecjans apmeklēja Uhaņu, lai pārraudzītu vīrusa izplatības ierobežošanas darbus.

Cenšoties ierobežot vīrusa izplatību, Ķīna sestdien noteica stingrākus ierobežojumus ceļošanai. Ņemot vērā vīrusa uzliesmojumu, valdība otrdien atlika skolu un augstskolu darbības atsākšanu.

Uhaņas pilsētā, no kurienes aizsākās bīstamās slimības izplatība, kopš ceturtdienas noteikta karantīna un nolemts steidzami uzcelt vēl divas slimnīcas, katru ar aptuveni 1000 gultasvietām.

Ķīnas valdība ir noslēgusi no ārpasaules arī citas pilsētas Hubei provincē.

Saistītie raksti

Ķīnas prezidents Sji Dzjiņpins sestdien atzina, ka sakarā ar jaunā koronavīrusa straujo izplatību valsts nonākusi smagā situācijā.

ASV prezidents Donalds Tramps paziņoja, ka viņa valsts piedāvājusi Ķīnai “jebkādu palīdzību, kas ir nepieciešama” cīņā pret šo vīrusu.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.