Foto – LETA

Rozentāle: “Koronavīruss ir gaisa pilienu infekcija. Vakcīnas pret to nav!” 0

Pievieno LA.LV

“Cilvēks infekciozs un draudīgs ir tad, ja viņam ir izteiktas klīniskās pazīmes, ja viņš ar klepu un šķaudīšanu izplata šo vīrusu,” RīgaTV 24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu” par koronavīrusu stāstīja Infektoloģijas centra galvenā ārste Baiba Rozentāle.

Kokteilis
14 lietas, ko tu noteikti dari salonā, bet tās slepeni kaitina tavu frizieri
VIDEO. Ukraiņi lepojas ar jaunu taktiku, kā sarīko slazdus krieviem: sekundes laikā okupanti vairs nespēj noreaģēt 6
RAKSTA REDAKTORS
“Tās ir šausmas!” Vakara murgs Rīgas iekšpagalmos – iedzīvotāji izmisumā meklē, kur nolikt automašīnas 13
Lasīt citas ziņas

“Kā figurē kontaktceļš? Cilvēks aptraipa virsmas un, uz šīm virsmām nonākot vīrusam, tas momentā bojā neaiziet. Ja kāds šai virsmai pieskaras un pēc tam nenomazgā rokas un kaut ko ēd, tad tas, kas nonāk zarnu traktā aiziet bojā, bet tas, kas aizķeras augšējos elpceļos, epitēlija šūnās vairojas,” skaidro ārste.

Tāpēc ir svarīgi mazgāt rokas gan gripas laikā, gan sargājoties no šī koronavīrusa. “Pēc būtības tā ir gaisa pilienu infekcija un līdz ar to arī profilakse ir vienāda, bet vienīgā atšķirība, piemēram, no gripas ir tā, ka pret to nav vakcīnas,” secina Infektoloģijas centra galvenā ārste Baiba Rozentāle.

Pievieno LA.LV
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.