Celtnieki sāka jaunas slimnīcas būvi Uhaņā 24. janvārī. Foto izdarīts 27. janvārī. Būve jāpabeidz desmit dienās – 2. februārī.
Celtnieki sāka jaunas slimnīcas būvi Uhaņā 24. janvārī. Foto izdarīts 27. janvārī. Būve jāpabeidz desmit dienās – 2. februārī.
Foto: Hector Retamal/AFP/SCANPIX/LETA

Ķīnā epidēmijas epicentrā ielas pamestas 0

Hubejas apgabala galvaspilsētas Uhaņas, kur ir 11 miljoni iedzīvotāju, ielas ir pamestas, jo šī pilsēta Ķīnas vidienē ir koronavīrusa epidēmijas centrs. Līdz šim no koronavīrusa infekcijas valstī miruši vairāk nekā 80 cilvēki, bet vairāk nekā trīs tūkstoši ir inficēti.

Reklāma
Reklāma

Stingra karantīna Uhaņā un citviet

Notriektā tautumeita 7
Veselam
Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi 57
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Lasīt citas ziņas

Uhaņas slimnīcas strādā ārkārtas režīmā, un nedēļas laikā plānots uzcelt vēl trīs slimnīcas ar vīrusu inficēto pacientu ārstēšanai.

Vakar Uhaņā ieradās Ķīnas premjerministrs Li Kecjans, lai koordinētu epidēmijas ierobežošanu. Pasaules veselības organizācijas (PVO) ģenerāldirektors Tedross Gebrejesuss ieradies ­Pekinā, lai apspriestu situāciju ar Ķīnas valdību un medicīnas ekspertiem. Pagaidām PVO nav pieņēmusi lēmumu, vai būtu jāizsludina globāla ārkārtas situācija veselības jomā saistībā ar koronavīrusa epidēmiju.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vīrusa infekcijai ejot plašumā, varas iestādes ieviesušas stingru karantīnu Uhaņā un citās Hubejas apgabala pilsētās. Apgabalā dzīvo 56 miljoni cilvēku, un vismaz pieci miljoni pirms izbraukšanas aizlieguma paguva pamest pilsētu, atzīmē aģentūra “Associated Press”.

Uhaņas pašvaldības amatpersonas apgalvo, ka pēdējās četrās dienās neviens pilsētas iedzīvotājs nav atstājis Ķīnu. Aptuveni četri tūkstoši pilsētnieku atradās tūrisma braucienos ārzemēs pirms karantīnas ieviešanas, atzīmē raidsabiedrība BBC. Ārpus vīrusa epicentra trīs pilsētas, tostarp Pekina un Šaņdunas province, ir aizliegušas tālsatiksmes autobusiem iebraukt un izbraukt no savas teritorijas.

Uhaņā ar jauno koronavīrusu, visticamāk, inficējušies 44 000 cilvēku, nevis aptuveni 3000, kā apstiprinājušas Ķīnas varas iestādes, vakar paziņojis Honkongas universitātes Li Kašina medicīnas fakultātes vadītājs Gabriels Leungs. Doktors Leungs, kurš konsultē Honkongas valdību par nepieciešamajiem pasākumiem cīņā pret vīrusa izplatību, prognozē, ka inficēto skaits divkāršosies ik pēc sešām dienām, ja varas iestādes neīstenos efektīvus preventīvus pasākumus.

Šanhajas pašvaldība devusi rīkojumu apturēt visu uzņēmumu darbu līdz 10. februārim, izņemot sabiedrisko pakalpojumu un medicīnas iestādes.

Pirms jaunā gada svinībām 25. janvārī pēc Austrumu kalendāra vairāki simti miljonu cilvēku devās apciemot radiniekus. Šīs milzīgās cilvēku plūsmas vienlaicīga atgriešanās dzīvesvietās vairotu satiksmes haosu un apgrūtinātu epidēmijas ierobežošanu, tāpēc pieņemts lēmums par Jaungada brīvdienu pagarināšanu, atzīmē izdevums “Business Insider”.

Āzijas valstīs un citviet tūrisma firmas, viesnīcas, lidsabiedrības un citas ar tūrisma biznesu saistītas nozares aplēš zaudējumus no Ķīnas tūristu prombūtnes. Tikai Taizemē iztrūkums tūrisma jomā varētu būt aptuveni 1,6 miljardi dolāru, lēš “AP”.

Reklāma
Reklāma

44 inficētie 13 valstīs

Bīstamais vīruss jau sasniedzis ASV, kur reģistrēti četri saslimšanas gadījumi ar koronavīrusu personām, kas nesen atgriezušās no Ķīnas. Līdz šim ārzemēs konstatēti vismaz 44 saslimšanas gadījumi ar koronavīrusu: Taivānā, Filipīnās, Taizemē, Japānā, Singapūrā, Vjetnamā, Dienvidkorejā, Malaizijā, Nepālā, Francijā, Kanādā un Austrālijā. Mongolija, kur pagaidām nav reģistrēta saslimstība ar koronavīrusu, slēgusi robežu ar Ķīnu.

Ārzemēs nav reģistrēti nāves gadījumi no koronavīrusa. Eksperti uzskata, ka ar vīrusu inficēto cilvēku skaits varētu būt daudz lielāks, jo slimības simptomi neizpaužas tās inkubācijas posmā, tāpēc ir svarīgi ieviest ļoti stingrus iedzīvotāju pārvietošanās ierobežojumus.

Ķīnas Nacionālās veselības aprūpes komisijas vadītājs atzinis, ka Hubejas apgabala lauku rajonos “nav pietiekamas apņēmības ierobežot epidēmiju”.

Amatpersonas brīdinājušas, ka vīruss izplatās arī inkubācijas periodā, kas var ilgt no vienas līdz 14 dienām, tāpēc slimību grūtāk apturēt. Eksperti uzskata, ka pašreizējā koronavīrusa izcelsme meklējama Uhaņas zivju tirgū un citos pilsētas tirgos.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.