Vai būs globālā konflikta sākums? Slaidiņš izklāsta četrus iespējamos scenārijus turpmākajai kara gaitai Ukrainā 178

TV24 raidījumā “Aktuālais par karadarbību Ukrainā” NBS majors, Zemessardzes štāba virsnieks Jānis Slaidiņš, komentējot turpmāko kara gaitu Ukrainā, sacīja, ka viņš redz “tikai četrus iespējamos scenārijus”, ar ko tas viss beigsies.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Mākslīgais intelekts nosauc piecus “neveiksmīgākos” latviešu politiķus 115
Kokteilis
Izplatītas frāzes, ko vedeklām labāk neteikt vīramātēm 1
Lasīt citas ziņas

“Pirmais – Ukraina uzvar, atgūst teritoriju 1991.gada robežās, kas izskatās diezgan nereāli, jo krievi darīs visu, lai tā nebūtu,” sprieda NBS majors Slaidiņš. “Otrais – Ukraina zaudē karu, atdod teritoriju, Kijivā iesēžas Krievijai lojāli spēki. Arī maz ticams scenārijs,” turpināja komentēt Slaidiņš.

Savukārt ticamākais scenārijs esot šāds – “kā ir, tā ir”. Proti, šajā trešajā scenārijā krievi tomēr gūst panākumus un Ukraina ir spiesta pieņemt Krievijas noteikumus. “Līdzīgi kā Somijas variants. Somija atdeva Karēliju, lai saglabātu neatkarību. Bet tas viss arī būs atkarīgs no Ukrainas pretošanās ilgtermiņā ar Rietumu atbalstu,” tā TV24 raidījumā uzsvēra NBS majors.

CITI ŠOBRĪD LASA

Savukārt pēdējais – ceturtais – scenārijs ir “globālā konflikta sākums”, ar ko var beigties Krievijas iebrukums Ukrainā, kur aktīvā karadarbība notiek jau otro gadu. Slaidiņš precizēja: “Tad, kad viss iziet ārpus kontroles un sākas sarkano podziņu spaidīšana…”

Turpinot spriest par šiem četriem Slaidiņa izklāstītajiem turpmākās kara gaitas scenārijiem Ukrainā, tika lēsts, ka tad atliekot vien divi scenāriji, ja reiz pirmais un otrais scenārijs esot nereāli. Tie pārējie palikušie nav diez ko pozitīvi, – tā sprieda raidījuma vadītājs. “Nu jā, tas var būt iesaldētais konflikts, kas var iet gadiem, krievi dabūs atelpu,” tā TV24 raidījumā rezumēja Slaidiņš.

Kā zināms, Krievijas iebrukums Ukrainā sākās 2022.gada 24.februārī un turpinās vēl šobrīd.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.