Ar krāšnu ceremoniju atklāj Pekinas olimpiskās spēles
Ar krāšnu ceremoniju atklāj Pekinas olimpiskās spēles
Foto: AFP/REUTERS/SCANPIX/LETA

VIDEO. Vai Latvijas sportisti piedalīsies Olimpiskajās spēlēs? 9

Vai karā viens pret otru karojušie un cietušie ukraiņi un krievi satiksies arī sporta laukumā? Šāda iespējamība pastāv, ja starptautiskā Paraolimpiskā komiteja neatteiksies no sava lēmuma ļaut Krievijas sportistiem startēt Paraolimpiskajās spēlēs. Taču ne Latvijas, ne daudzu citu Eiropas valstu paralimpieši šādu situāciju pieļaut nevēlas un ir gatavi aktīvi rīkoties. Līdzīga nostāja arī olimpiešiem, kas ar Krievijas pārstāvjiem sacensties nevēlas. Situācijā iedziļinājās raidījums “360TV Ziņneši”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
7 datumi, kuros dzimuši izredzētie: visticamāk, viņi nenojauš par kādu apslēptu talantu
Veselam
11 drošas pazīmes, ka ar jūsu veselību viss ir kārtībā
VIDEO. “Kaut ko tādu dzīvē nebiju redzējusi!” Kristīne netālu no Valmieras vakarā sastapusies ar veselu “zoodārzu” 8
Lasīt citas ziņas

Šis ir Olimpiskais gads, kad mūsu sportisti dosies uz Parīzi, tur vēl būs kārtīgi jāstrādā mūsu olimpiskajai komitejai, jo šobrīd, kad ir pieņemts lēmums, ka var startēt Krievijas sportisti, mūsu komitejas sāk strādāt pie tā, lai šis lēmums tiktu mainīts. Un jau pēc diviem mēnešiem, Rīgā, mūsu Paraolimpiskā komiteja, sauks kopā pārējo Eiropas valstu Paraolimpiskās komitejas, lai lemtu par kopīgu nostāju saistībā ar Krievijas un Baltkrievijas sportistiem.

Latvijas Paraolimpiskajai komitejai ir savs ieroču arsenāls, ko likt pret Krievijas piedalīšanos Olimpiskajās spēlēs, tā raidījumam skaidro komitejas ģenerālsekretāre Liene Apine: “Mēs vācam pierādījumus tam, ka Krievijas Paraolimpiskā komiteja ir ļoti atbalstoša Putina politikai.

CITI ŠOBRĪD LASA
Mēs redzam, ka paraolimpiskie sportisti Krievijā neslēpj savu atbalstu tam, ko krievi dara Ukrainā.

Vēl viens aspekts par ko netiek runāts parasportistu gadījumā, ir, ka šie sportisti, kuru dēļ viņi ir kļuvuši par parasportistiem, ir ieguvuši karā. Iespējams, viņi ir šāvuši ukraiņus.“

Jāsaprot, ka mēs kā maza valsts, esam spļāviens jūrā. Mūsu nostāja interesē, diemžēl, tikai mums pašiem un tām valstīm, kas ir mums apkārt.

LOK prezidents Jānis Buks ieskicē turpmākos rīcības plānus un sabiedrotās valstis. “Mums ir vairāki darbības virzieni, kur mēs koordinējam to rīcību ar reģionālajām valstīm – Baltijas, Ziemeļvalstis un Polija un, protams, pati Ukraina.

Manas šīs nosauktā reģiona valstu ekonomikas ministrijas varētu vērsties pie Olimpisko spēļu sponsoriem.

Veicināt viņu atteikšanos sponsorēt olimpiskās spēles jeb Starptautisko Olimpisko komiteju, gadījumā, ja Olimpiskajās spēlēs piedalās krievu sportisti.”

Kamēr vēl tiek domāts, ko darīt valdību līmenī, Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents min cerību, ka Krievijas sportisti varētu nepiedalīties, kļūst arvien lielāka.

“Parādās jau pirmās vēsmas, ka paši krievi nedosies uz Olimpiskajām spēlēm. Paši krievi ir lēmuši par to, ka Krievijas Olimpiskā komiteja un valsts nekādā veidā neatbalstīs tos neitrālos sportistus, kas dosies uz Olimpiskajām spēlēm. Ļoti liela iespējamība, ka ar savu intensīvo darbu, panāksim šo mums vēlamo rezultātu.”

Viens no potenciālajiem pārstāvjiem Parīzē, ir MTB riteņbraucējs Mārtiņš Blūms. Lai gan kvalifikācija norisināsies līdz maijam, tomēr jau ir izpildījis visus noteikumus, lai būtu Parīzē. Viņš stāsta, ka viņa pārstāvētajā sporta veidā jau kādu laiku nepiedalās Krievijas un Baltkrievijas sportisti.

Reklāma
Reklāma

“Es neredzu nekādu problēmu piedalīties un es nejūtos par neko vainīgs, ka es piedalos. Kādam tā ir vienīgā iespēja dzīvē piedalīties Olimpiskajās spēlēs, bet kā 3×3 basketbolisti, kuri iesāka [paust nepiedalīšanos, ja Krievijas sportisti piedalās], viņi kā Olimpiskie čempioni, viņiem tās Olimpiskās spēles vairāk vai mazāk – bijušas, nebijušas.”
Par to vai mēs kā valsts ar visiem sportistiem piedalīsimies Olimpiskajās spēlēs, var izlemt līdz pat jūlija vidum. Ja mēs pasakām – nē olimpiskajām spēlēm, pret mums var būt sankcijas, kā, piemēram, izslēgšana uz nenoteiktu laiku. Mēs esam tādā kā apburtajā lokā – viss ko mēs darīsim, var būt sāpīgi mūsu sportistiem. Starptautiskā Olimpiskā komiteja ir izveidota tā, ja iesi pret viņiem, tu būsi zaudētājs. Diemžēl, bet Olimpiskās spēles ir viens liels bizness. Cerēsim, ka Krievija pati izlems nepiedalīties.

VIDEO:

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.