Foto: SHUTTERSTOCK

Vai katram iedzīvotājam pienākas auto stāvvieta pie mājas? 57

Madara Briede, “Praktiskais Latvietis”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Ķermeņa valodas eksperte analizē Putina 29.februāra uzrunu: Sejā parādījās dažādās sāpju vai nožēlas mīmikas
Viņi piepildīs savus draudus: Hodžess nosauc iespējamo termiņu, kad Putins varētu uzbrukt Baltijas valstīm 53
Gada ienākumu deklarāciju iesniegšana sagādā nepatīkamu pārsteigumu – vīrietis atklāj, ka parādā valstij vairāk nekā 3000 eiro 43
Lasīt citas ziņas

“Vai katram daudzdzīvokļu nama dzīvoklim pienākas auto stāvvieta pie mājas? Ko darīt, ja viena dzīvokļa iemītniekiem ir trīs auto, bet cita dzīvokļa – nav pat kur nolikt vienu auto?” – jautā Viesturs Rīgā.

SIA Latvijas Namsaimnieks juriskonsulte Elīna Čimure skaidro, ka situācijas var būt dažādas: “Var būt, ka jau vienlaikus ar dzīvokļa īpašuma iegādi tiek iegādāta arī autostāvvieta. Šādā gadījumā auto stāvvietas pienākas tikai tiem, kas tās iegādājušies. Ja nav bijis iespējas iegādāties auto stāvvietu, jau nopērkot dzīvokļa īpašumu, tad pagalmā esošo autostāvvietu ir tiesības izmantot visiem dzīvokļu īpašniekiem, jo māja un zeme pie tās (pagalms) ir dzīvokļu īpašnieku kopīpašums. Ja vietu skaits autostāvvietā nesakrīt ar dzīvokļu īpašumu skaitu, proti, stāvvietu ir mazāk, dzīvokļu īpašnieki var pieņemt lēmumu par citiem papildu nosacījumiem vai priekšrocībām autostāvvietu izmantošanai. Piemēram, noteikt, ka transportlīdzekli autostāvvietā drīkst novietot tikai ar atļaujām.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Attiecīgi jānosaka arī atļauju izsniegšanas kārtība, piemēram, ka katram dzīvokļa īpašniekam pienākas viena atļauja, līdz ar to novēršot situāciju, kad viens dzīvokļa īpašnieks autostāvvietā novieto trīs un vairāk transportlīdzekļu. Lai pieņemtu lēmumu par transportlīdzekļu novietošanas atļauju izsniegšanas kārtību atbilstīgi Dzīvokļa īpašuma likumam, dzīvokļu īpašniekiem jāsasauc kopsapulce, kuras uzdevums ir panākt vienošanos par stāvvietas jautājuma sakārtošanu, satiksmes plūsmas organizāciju mājas pagalmā, kā arī vienoties par finansējuma avotu minēto darbu veikšanai. Nepieciešams, lai par nobalso vismaz trīs ceturtdaļas jeb 75% no visiem dzīvokļu īpašniekiem. Papildus jāpieņem lēmums par finansējuma avotu šiem darbiem, kā arī nepieciešamo ceļa zīmju uzstādīšanu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.