Foto: Evija Trifanova/LETA

Vai satiksmes dalībnieku drošība Rīgas ielās kļūs labāka? Rīgā analizēs mazāk aizsargātos satiksmes dalībniekus 11

Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komiteja šodien atbalstīja pašvaldības dalību mikromobilitātes drošības uzlabošanas projektā, lai uzlabotu mazāk aizsargāto satiksmes dalībnieku drošību.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Austrumu slimnīcā ar NBS helikopteru nogādāta gados jauna paciente kritiskā stāvoklī 53
Labs darbiņš, kas padarīts – “Visiem nepietiek!” Krievijā sācies 95.benzīna deficīts 73
TV24
“Ko viņi darīs pirmos mēnešus? Viņi dropēs!” Rajevs skeptiski vērtē Krievijas demobilizācijas plānu
Lasīt citas ziņas

Projekta laikā četrās valstīs un kopumā sešās pilsētās tiks analizēti un savstarpēji salīdzināti dati par velosipēdistu un skūteru pārvietošanās drošību, tostarp ielu un velojoslu kvalitāti. Datus ievāks ar video un citu sensoru palīdzību, kas tiks uzstādīti uz mikromobilitātes rīkiem.

Šobrīd plānots, ka projektā piedalīsies Spānija, Itālija, Rumānija un Latvija.

CITI ŠOBRĪD LASA

Rīgas pašvaldība trīs gadu laikā piedalīsies kā pilota teritorija. Projekta budžeta ietvaros, kas tiek finansēts 100% apjomā no projekta līdzekļiem, Rīgas pilsētai būs iespēja iegādāties tehniskos līdzekļus, kas pēc projekta beigām paliks arī pilsētas īpašumā.

Projekta “Mobilitātes risinājumi drošības uzlabošanai dažādām satiksmes dalībnieku grupām (EvoRoads)” kopējais finansējums ir 96 750 eiro, no kuriem 19 350 eiro ir priekšfinansējums.

Lēmumprojekts vēl jāatbalsta Rīgas domes sēdē.

Bet kā ar gājējiem? Pirms kāda laika sociālo mediju platformā “X” lietotāja ar vārdu “k.trine” savā kontā dalījās ar video no Vankūveras, Kanādas. Tajā redzams, ka pilotprojekta ietvaros pie gājēju pārejām novietoja ķieģeļus, kurus cilvēki droši varēja ņemt rokās katru reizi šķērsojot gājēju pāreju.

Pilotprojekta doma bija, lai cilvēki justos droši, šķērsojot ceļu.

Daloties ar šo video sociālajos tīklos, lietotāja “k.trine” rakstīja: “Burvīgi, Rīgā arī šo ļoti vajadzētu, ja reiz nekas cits netiek darīts, lai gājēji justos droši.”

Mūsu portāls sazinājās un šobrīd gaida Rīgas domes komentāru saistībā ar jautājumu, vai un kā tiek domāts par gājēju drošību Rīgas ielās.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.