Vai un kāda saistība latviešu tradīcijām ar drediem matos? Atbild tradīciju zinātāja 22

Man tomēr gribas pajautāt šai patiešām zinošajai ekspertei par latviešu kultūru – nevaru saprast, kāda saistība latviešu tradīcijām ar drediem matos, mums tomēr vainags ir kā galvas rotas simbols? Uz šo jautājumu TV24 raidījums “Uz līnijas” aicināja atbildēt Zelmu Skābeni, tradīciju zinātāju un praktizētāju, folkloristi.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 11
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem
Kokteilis
6 lietas, pēc kurām vīrieši klusībā alkst gultā, bet nevēlas to atzīt
Lasīt citas ziņas

Šis ir labs jautājums un par to spriests ne vienu reizi vien, saka eksperte, piebilstot, ka arī spilgti sarkanas lūpas, lakoti nagi un krāsotas acis – tā varētu būt tradīcijas mūsdienu transformācija, bet no otras puses šis viss arī stiepjas gadu gaitā cauri tradīcijām. “Runājot par kosmētiku senatnē dažādos ģimeņu godos, gadskārtās vai dažādos svētkos, ne velti ir bijuši daudzu seju krāsojumi, piemēram, maskošanās laikā ar pelniem krāsot seju, – tas ir pāraudzis mūsdienu kosmētikā, ko lietojam,” saistību skaidro speciāliste.

“Mēs nezinām sīkākas detaļas, kas latviešu arheololoģijā liecinātu par senlatviešu matu sakārtojuma īpatnībām, bet pasaulē dredi ir viena no senākajām frizūrām. Visa Āfrika, Dienvidamerika, daudzas citas valstis ir nēsājušas šo frizūru kā sava veida matu savākšanas formātu,” norāda Skābene.

CITI ŠOBRĪD LASA
Slavenību Līgo vainagi 2024
Zāļu tirgus Doma laukumā 2024
Interesantas lietas - Rīgas Centrāltirgus

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.