Latvijā
Sabiedrība

Vairums piepūšamo atrakciju bērniem nav drošas. Ko pirms īrēšanas noskaidrot?0

Foto – LETA

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) aicina iedzīvotājus neaizmirst par drošību un atbildību, gan nomājot piepūšamās rotaļu iekārtas, gan izmantojot publisko pakalpojumu sniedzēju piedāvātās atrakcijas, aģentūru LETA informēja PTAC Patērētāju atbalsta, sabiedrības informēšanas un komunikāciju daļas vadītāja Sanita Gertmane.

Tāpat aicina uzņēmējus būt atbildīgiem, piedāvājot nomai atbilstošas atrakcijas, lai to lietošana būtu droša.

Gertmane norādīja, ka iepriekšējos gadus PTAC veikto pārbaužu rezultāti liecina, ka

vairums piepūšamo atrakciju pakalpojuma sniedzēju neapzinās savu atbildību, nenodrošinot patērētājiem drošu pakalpojumu, iznomājot neatbilstošas, pielietošanas mērķim neparedzētas iekārtas.

Viņa uzsvēra, ka atbilstoši regulējumam pakalpojumu sniedzējam ir jāpārliecinās, ka iekārta atbilst drošuma prasībām, tiek uzstādīta un lietota saskaņā ar ražotāja sniegtajām norādēm, patērētāji tiek informēti par iekārtas pareizu lietošanu un patērētāji tiek brīdināti par riskiem, lietojot iekārtu.

PTAC pārstāvji vērsa uzmanību, ka

iekārtas, kas marķētas ar CE atbilstības marķējumu un/vai satur ražotāja brīdinājumu neizmantot iekārtu komerciāliem nolūkiem, ir paredzētas tikai mājsaimniecības lietošanai

un tās nevar tikt izmantotas publiskai pakalpojumu sniegšanai, tostarp iznomāšanai.

Gertmane norādīja, ka pirms piepūšamās atrakcijas iznomāšanas nepieciešams pārliecinieties, ka komersants ir nodrošinājis visu informāciju saistībā ar iekārtas drošu lietošanu – lietošanas instrukciju, iekārtas uzstādīšanas un demontēšanas pamācību, informāciju, cik bērni (iespējams, kāda vecuma, svara, garuma) vienlaikus var izmantot iekārtu, norādi par to, ka iekārta ir jāuzstāda drošā attālumā no dažāda veida šķēršļiem, piemēram, žoga, kā arī citu saistošo informāciju.

PTAC aicina patērētājus būt uzmanīgiem, nomājot iekārtas no privātpersonām – PTAC iesaka nomāt iekārtas tikai no uzticamiem iznomātājiem, kas izsniedz darījumu apliecinošus dokumentus (čekus), kas vienlaikus kalpo kā pierādījums par saņemto pakalpojumu.

PTAC pārstāve atzīmēja, ka, nomājot piepūšamo atrakciju, jāpievērš uzmanību, lai iekārta izvēlēta atbilstoši plānotā pasākuma formātam, paredzot atrakcijas lietotāju skaitu un vecumu,

jāpārliecinās, ka iekārta tiek nodota ar atbilstošu aprīkojumu, proti, ir nodrošināta ar iekārtu stiprināšanas līdzekļiem un atbilstošas jaudas gaisa kompresoru, kā arī jāpārliecinās, ka iekārta nav marķēta ar CE atbilstības marķējumu un nesatur ražotāja brīdinājumu – neizmantot iekārtu komerciāliem nolūkiem, jo šādas iekārtas ir paredzētas tikai mājsaimniecības lietošanai.

Tāpat iekārtas iznomātājam ir jānodrošina, ka nomātājs saņem instruktāžu par iekārtas drošas lietošanas nosacījumiem un riskiem, piemēram, uzstādīšanu, demontēšanu, lietošanas ierobežojumiem vai iekārtai nepieciešamo uzraudzību. Iekārtā jāuzstāda atbilstoši iznomātāja sniegtajai informācijai vai izmantojot iznomātāja personālu, kas uzstādītu iekārtu.

Saistītie raksti

PTAC aicina patērētājus pārliecināties, ka, pievienojot gaisa kompresoru, iekārta tiek pilnībā uzpūsta un vertikālie elementi ir novietotas perpendikulāri zemei. Stingri jāievēro iekārtas lietošanas noteikumi un nedrīkst to atstāt bez uzraudzības.Neatbilstošas jaudas gaisa kompresors vai iekārtas pārlieku liels nolietojums var novest pie tā, ka iekārta nebūs droša lietošanai.

PTAC aicina patērētājus būt uzmanīgiem un nelietot atrakcijas, kuras rada aizdomas par tās neatbilstību drošuma prasībām, kā arī, ja, izmantojot nomātas piepūšamās atrakcijas, ir radušās traumas, centrs aicina informēt PTAC pa tālruni 68806561 vai e-pastu “ptac@ptac.gov.lv”.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

LA
Latvijas Avīze
Latvijā
Beidzot iespēja atgūt naudu, pļāpīgais prokurors un izdegušie mācītāji. Nedēļas notikumu apskats
40 minūtes
ML
Māra Lapsa
Latvijā
“Mēs esam aizguvuši no vāciešiem pedantisma gēnu un tajā ieslīgstam arvien dziļāk.” Dendrologs Andrejs Svilāns par latviešu daiļdārziem
Intervija 11 stundas
LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
“Varu tikai šausmināties par to, kā cilvēki raksta internetā.” Kas visvairāk kaitina filoloģi Ligitu Paegli? 3
Intervija 15 stundas
VK
Vita Krauja
Latvijā
“Mīļie, nu veriet taču vaļā muti!” Operas kora māksliniece Baiba Tērmane, kaut Baldonē ieprecējusies, nu še kļuvusi slavenāka par pašas vīru
13 stundas
IK
Ilze Kalve
Pasaulē
“Ir jābūt gataviem arī mazāk labvēlīgai situācijas attīstībai.” Vēstniece nosauc visbūtiskāko šībrīža aicinājumu Latvijas pilsoņiem, kuri dzīvo Lielbritānijā 1
21 stundas