Latvijā
Kriminālziņas

VIDEO. Pārgalvībai nav robežu? Atpūtnieki ar ūdens motocikliem izpeld cauri “Rīgas HES” slūžām0


Atpūtnieku kompānija neklausās apsardzes brīdinājumos pamest aizsargjoslu un ar ūdensmotocikliem izbrauc cauri “Rīgas HES” slūžām.
Atpūtnieku kompānija neklausās apsardzes brīdinājumos pamest aizsargjoslu un ar ūdensmotocikliem izbrauc cauri “Rīgas HES” slūžām.
Ekrānuzņēmums no TV3 raidījuma “Degpunktā” video.

Asu izjūtu cienītāji ar ūdens motocikliem vizinājušies Daugavas akvatorijā un pamanījušies iebraukt aizliegtā zonā un izpeldēt cauri “Rīgas HES” slūžām. Pārkāpēju notveršanai tika piesaistīti drošības dienesta pārstāvji un policisti, vēstīja TV3 raidījums “Degpunktā”.

Pie “Rīgas HES” nejauši garāmgājēji kļuvuši par aculieciniekiem neapdomīgai un pat dzīvībai bīstamajai rīcībai uz ūdens. Kāda vīriešu kompānija ar ūdens motocikliem sarīkoja sev ekstrēmu piedzīvojumu –  ar peldlīdzekļiem iebrauca aizliegtajā zonā, proti, izpeldēja cauri stacijas slūžām.

“Rīgas HES” apsardzes dienests, pamanot viņus, uzreiz par notikušo ziņoja policijai un devās pārkāpējus brīdināt, kā arī aicināja nekavējoties mainīt savu maršrutu.

“Nereaģējot uz laicīgiem apsardzes brīdinājumiem pa skaļruni, kuri vairākkārt tika atskaņoti trijās valodās, ka viņi ir iebraukuši aizsargjoslā un lūdzam to pamest. “Rīgas HES” apsardze, protams, sekoja līdzi visiem šiem notikumiem. Mums ir savas tehniskās sistēmas, kā to visu pamanīt,” tā “Degpunktam” stāstīja “Latvenergo” Drošības direktors Andis Bērziņš.

Kamēr vēl policisti bija ceļā, pārkāpēju trijotne aizmuka no notikuma vietas. Taču “Rīgas HES” pārstāvji norāda, ka tas nebūs šķērslis noskaidrot, kas bija pārkāpēji, jo, visticamāk, tie bija kādas nomas kompānijas klienti, kuriem iznomātājs nepaskaidroja, kurās vietās ar ūdens motocikliem var vizināties. Šāda rīcība ir administratīvi sodāma.

Saistītie raksti

“Mēs esam sagatavojuši vēstuli Valsts policijai ar lūgumu izvērtēt šo gadījumu, jo mēs saskatām šeit klaju aizsargjoslu pārkāpumu. Saskaņā ar aizsargjoslu likumu, protams, ka neviens peldlīdzeklis, izņemot glābšanas darbu veikšanai, nevar šajās teritorijās atrasties. Tas ir ļoti, ļoti bīstami veselībai, jo hidroelektrostacijas darbības rezultātā var notikt krasas ūdens līmeņa izmaiņas! Peldlīdzeklis ūdens strauja līmeņa izmaiņu dēļ un straumes ātruma pēkšņa pieauguma rezultātā var apgāzties,” skaidroja Bērziņš.

Drošības direktors norāda, ka šādi starpgadījumi ir retums, taču reizēm pie aizliegtās zonas mēdz pietuvoties arī makšķernieku laivas.

Skaties TV3 raidījuma “Degpunktā” video šeit:

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

LL
LETA, LA.lv
Veselam
Faktiskais ar Covid-19 inficēto skaits Latvijā varētu būt lielāks par oficiāli reģistrēto 1
3 stundas
LA
LA.LV
Pasaulē
Pasauli aizkustina medmāsa, kura Beirūtas sprādziena laikā izglāba trīs jaundzimušos
7 stundas
GN
Gints Narogs
Sports
“Reti kura sasniedza 20 gadus, bet Rebeka tika vistālāk,” treneris pēc Kohas paziņojuma izvēlēties mīlestību velta mīļus atvadu vārdus
7 stundas
LE
LETA
Latvijā
Rīgā vairs nebūs bezmaksas sabiedriskā transporta nevienos svētkos šogad 1
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Ar amonija nitrātu Latvijā ir saistīti 13 paaugstinātas bīstamības objekti
2 stundas