Foto – Ilmārs Stūriška

“Grūti pieņemt domu, ka vairs neesmu hokejists.” Vasiļjevu dzīves hokejs 1

Hokeja līdzjutējiem Latvijā pasaules čempionāta kaislības TV komentētāja ampluā palīdz izprast kādreizējais izlases uzbrucējs Herberts Vasiļjevs, un žurnālista akreditācija ir arī trenerim Haraldam Vasiļjevam, viņa tēvam. Aicināju abus uz plašāku sarunu.

Reklāma
Reklāma

Jaunā ampluā

Kokteilis
Sievietes spēks un iedvesma: 10 ietekmīgas dāmas līderes, kas veidojušas Latvijas vēsturi 29
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 137
Kokteilis
Viņi dzīvo, lai piedzīvotu! 10 vārdu īpašnieki, kuros mīt nepiesātināms ceļotāja gars 12
Lasīt citas ziņas

“Nav viegli, vajadzīgs laiks, lai pierastu. Jāzina viss, kas notiek visapkārt, jāinteresējas vairāk un jāmāk tas izskaidrot,” par komentētāja darbu teic Herberts, kuram reizēm kāds vārds latviski piemirstoties, jo, ikdienā dzīvojot Vācijā, saziņa notiek gandrīz tikai tikai vācu valodā. Komentētāja lomā viņš debitēja pavasarī Vācijas čempionāta izslēgšanas spēlēs. “Emocionālā ziņā vieglāk bija klubu mačus komentēt, jo nebija simpātiju, bet, kad laukumā ir Latvijas izlase, pārdzīvoju līdzi. Varbūt pat par daudz. Mani priecē izlases spēle – raitāk var parunāt un atrast pozitīvo, ja esi vadībā.” Viņš pasmejas, ka ir pasprucis arī kāds neglīts vārds, bet vācu valodā.

Februārī Herberts beidza hokejista karjeru un atzīst, ka komandas sajūtas ļoti pietrūkst, tāpēc priecājas, ka arī citā ampluā var piekļūt tuvu izlasei. “Ģērbtuvē mani nelaiž, es arī nelienu, lai netraucētu. Bet čaļi paši pienāk klāt, parunājamies, federācija mani ielūdza uz vakariņām. Izlasē daudz jaunu seju, patīkami, ka tik jauna komanda var padarīt lielu darbu,” sacīja Herberts. Sarunājāmies pēc pirmajos mačos gūtajām trim uzvarām, un Herberts bija pārliecināts, ka latvieši iekļūs ceturtdaļfinālā.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Grūti pieņemt domu, ka vairs neesmu hokejists. Vasarā parasti atpūšos, varbūt rokas un kājas sāks niezēt, kad tuvosies rudens,” viņš saka. “Var ārstēties,” tēvs norāda, ka dēlam bijusi nepieciešama arī ķirurgu palīdzība.

Grupas turnīru mūsējie beigs otrdien pret Vācijas izlasi. Herberts šajā valstī no saviem 40 gadiem nodzīvojis vairāk nekā Latvijā un ir abu valstu pilsonis: “Mani te uztver kā savējo, ir ļoti labas attiecības ar cilvēkiem DEL līgā un Krēfeldes klubā. Taču visi zina, ka mana dzimtene ir Latvija, un, tiekoties abu valstu izlasēm, vienmēr būšu par Latviju.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.