Vēja enerģijas asociācijas vadītājs: Nākamo piecu gadu laikā būs augstas energoresursu cenas – investējiet tagad! 37

“Ir pacēlusies ažiotāža, ka Latvijā neesot infrastruktūras, nav pieslēgšanās vai ir kādas problēmas. Īstenībā tās ir ļoti virtuālas problēmas, un tūdaļ viņas atrisināsies, jo jāskatās, kāds ir Latvijas elektrības patēriņš.

Reklāma
Reklāma
Mājas
Kādas ir tavas kulinārijas prasmes – vai māki pagatavot šos 10 ēdienus, kuri jāprot katram latvietim?
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem 43
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 18
Lasīt citas ziņas

Latvijas patēriņš Baltijas kontekstā ir mikroskopisks – mēs ļoti maz patērējam elektrību – gan uz mājsaimniecību, gan uz vienu IKP vienību. Mums infrastruktūra ir n-kārt reizes vairāk nekā mēs patērējam!” TV24 raidījumā “Naudas cena” komentāru sniedz Latvijas Vēja enerģijas asociācijas vadītājs Toms Nāburgs.

“Pat, ja uz to patēriņu mēs sabūvēsim vēja vai saules parkus, tā infrastruktūra ļauj sabūvēt trīs reizes vairāk nekā Latvijai vajag patēriņam. Tas nozīmē, ka, ja mēs tagad apgūtu visu infrastruktūru, tad mums būtu jāsāk eksportēt. Šobrīd tā ir tikai teorētiska diskusija.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ar infrastruktūru nekādu problēmu nav, bet problēma var rasties tajā, ka, ja Aucē vai Elejā, kur ir desmit megavati, kurus kāds “veiklais zēns” jau ir “aizsitis” un tu nevari pieslēgt neko, tad vajag pagaidīt līdz 1.oktobrim, jo 1.oktobrī sāksies rezervāciju maksas – būs jāsāk maksāt aptuveni 50 tūkstoši eiro par katru megavatstundu, ko tu esi “aizsitis”.

Par rezervēto jaudu spekulantam būs jāatnes pusmiljons bankas garantija vai depozīts, un tajā brīdī viņš, visticamāk, laipni atrakstīs “Sadales tīklam” – paldies, mums nevajag. Rezultātā paliks tikai tie, kas reāli ar šo biznesu tiešām grib nodarboties. Domāju, ka nākamā gada vidū skatīsimies uz pavisam citu situāciju – brīvo jaudu būs daudz un jebkurš normāls reāls projekts atradīs savu vietu pieslēgties.”

“Es rēķinu, ka nākamos piecus gadus būs tādas elektrības cenas, ka noteikti nākamajos 5-7 gados tās iekārtas atpelnīšu. Man nav speciāls ekselis, pat es, kurš ir šajā biznesā, nespēju noprognozēt precīzi, kādas būs nakamo piecu gadu cenas, bet tās būs augstas.

Nākamo piecu gadu laikā būs augstas energoresursu cenas, tāpēc jebkurš, kurš var šobrīd pats kaut ko ģenerēt vai investēties, dariet to, jo šis ir pareizais brīdis.”

Visu Armanda Pučes diskusiju raidījumā “Naudas cena” ar VARAM ministru Artūru Tomu Plešu (AP!), AS “Sadales tīkls” valdes priekšsēdētāju Sandi Jansonu un Vēja enerģijas asociācijas vadītāju Tomu Nāburgu par alternatīvajām enerģijas iespējām Latvijai skaties jau šovakar plkst. 21:00 TV24 ēterā!

Projektu “Naudas cena” finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījuma “Naudas cena” saturu atbild AS “TV Latvija”.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.