Ekonomika
Auto un tehnoloģijas

Vērtēs ideju par tīmekļa vietņu slēgšanu0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: Pixabay

Olafs Zvejnieks, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Saeima izskatīšanai parlamenta Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā nodoti grozījumi Patērētāju tiesību aizsardzības likumā, kas paredz, ka, konstatējot nopietna kaitējuma risku patērētāju kolektīvajām interesēm, Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) un Veselības inspekcija (VI) varēs rosināt slēgt konkrētas tīmekļa vietnes.

Pēc Veselības ministrijas priekšlikuma, likumprojektā arī paredzēts, ka Veselības inspekcijai varētu piešķirt tiesības uzdot ierobežot tiešsaistes saskarni, lai novērstu pārkāpumu zāļu jomā.

“Tā kā Veselības inspekcijas kompetencē ir novērst nekvalitatīvu, viltotu vai aizliegtu zāļu izplatīšanu iedzīvotājiem, tad informācijas apmaiņai ir jābūt tūlītējai, ņemot vērā, ka zāles var radīt tūlītējas un neatgriezeniskas sekas iedzīvotāju veselībai vai dzīvībai. Savukārt iekļaujot savā sadarbības procesā papildu iestādi, kas šajā gadījumā ir PTAC, būtiski var palielināties nepieciešamās informācijas iegūšanas laiks, kā arī pārkāpuma apturēšanas laiks,” skaidroja Ekonomikas ministrijā (EM).

Ar likuma grozījumiem PTAC un VI tiks uzdots ierobežot tiešsaistes saskarni, ja nebūs citu līdzekļu, kā pārtraukt pārkāpumu tiešsaistē.

Katrā konkrētā pārkāpuma gadījumā PTAC un VI vērtēs efektīvāko tiešsaistes saskarnes ierobežošanas līdzekli, kas nodara pēc iespējas mazākas administratīvās izmaksas pēc iespējas mazākam komersantu skaitam.

Likumprojekts arī paredz pilnvarojumu izstrādāt Ministru kabineta noteikumus, kuros būtu noteikta kārtība, kādā PTAC un Veselības inspekcija uzdod elektronisko sakaru komersantam, augstākā līmeņa domēna reģistram, domēna vārda reģistratūrai un informācijas sabiedrības pakalpojumu sniedzējam ierobežot piekļuvi tiešsaistes saskarnei.

PTAC un Veselības inspekcijas tiešsaistes saskarnes ierobežošanas pieprasījumu izpilde palielinās administratīvo slogu elektronisko sakaru komersantiem, augstākā līmeņa domēna reģistram, domēna reģistratūrām un informācijas sabiedrības pakalpojumu sniedzējiem.

Saistītie raksti

Tiek lēsts, ka PTAC gadā varētu iesniegt līdz 100 tiešsaistes saskarņu ierobežošanas pieprasījumus. Savukārt Veselības inspekcija vidēji gadā varētu iesniegt līdz desmit tiešsaistes saskarņu bloķēšanas pieprasījumu.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

LA
LA.LV
Pasaulē
Pasauli aizkustina medmāsa, kura Beirūtas sprādziena laikā izglāba trīs jaundzimušos
2 stundas
GN
Gints Narogs
Sports
“Reti kura sasniedza 20 gadus, bet Rebeka tika vistālāk,” treneris pēc Kohas paziņojuma izvēlēties mīlestību velta mīļus atvadu vārdus
1 stunda
LK
Ligita Kovtuna
Latvijā
“2100. gadā Latvijā iedzīvotāju skaits saruks līdz 350 tūkstošiem!” Ārsts Gruntmanis par Latvijas pamešanu, Covid-19 un politiku 10
Intervija 9 stundas
LE
LETA
Veselam
Covid-19 sasniedzis arī Krimuldas novadu
1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
Cēsiniece iekritusi rūdīta krāpnieka nagos. Naudas izvilināšanai izmantota īpaša shēma
6 stundas