VIDEO. Atkal satikušies pasaulē garākais vīrietis un īsākā sieviete 13

Nedēļas sākumā Sultans Kosens, kuram pieder Ginesa pasaules garākā vīrieša rekords, un Džoti Amge, kurai attiecīgi pieder pasaulē īsākās sievietes rekords, Kalifornijā satikās, lai kopīgi pabrokastotu. Pēdējo reizi viņi tikās 2018. gadā, lai Ēģiptē.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Neredzamās slepkavas: četri ikdienas ieradumi, kas nemanāmi bojā asinsvadus un palielina trombu attīstības risku
Kokteilis
Ja esi dzimis vienā no šiem trīs datumiem, tev uzlikts īpašs “zīmogs” no pagātnes
Trīs Krievijas iznīcinātāji ielidojuši Igaunijas teritorijā; igauņi pieprasa NATO 4. panta konsultācijas 121
Lasīt citas ziņas

2009. gadā Turcijas iedzīvotājs Sultans Kosens pārsniedza 2,50 metru garumu. Turklāt nākamo divu gadu laikā viņš pastiepās garumā vēl par pāris centimetriem.

Kosenam ir diagnosticēta akromegālija, ko parasti izraisa audzējs hipofīzē. Audzējs ražo pārmērīgu augšanas hormona daudzumu, kas var izraisīt gigantismu. Vīrietis pārstāja augt 2011. gadā pēc ārstēšanas Virdžīnijas Universitātes Medicīnas centrā, lai kontrolētu augšanas hormona ražošanu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Raženā auguma īpašniekam pieder vēl divi Ginesa pasaules rekordi – viņam ir arī lielākās plaukstas un liekākās pēdas.

Kosens ir četras reizes garāks par pasaulē īsāko sievieti Džoti Agmi.

Džoti Amge ir aktrise no Indijas, ir 63 centimetrus gar. Viņai ir ahondroplazija, reta pundurisma forma.

Pēc viņas 18. dzimšanas dienas 2011. gada 16. decembrī Giness oficiāli pasludināja viņu par pasaulē visīsāko sievieti.

Turcijas ziņu aģentūra Anadolu ziņo, ka abi devās uz Kaliforniju pēc kāda amerikāņu producenta lūguma.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.