Džjoti Amdži. Mazākā sieviete pasaulē.
Džjoti Amdži. Mazākā sieviete pasaulē.
Ekrānšāviņi no “X”

“Man patīk šī situācija!” Pasaulē mazākajai sievietei pirms pāris mēnešiem apritēja 30 gadi, kā viņa dzīvo? 25

Mazi bērni viņu jauc ar kādu sava vecuma vienaudžiem. Uz apģērbu veikala konsultantu jautājumu par viņas izmēru viņa atbild: “Trīs mēneši.” Tā kā viņas augums ir nedaudz vairāk par 60 centimetriem, neviens neteiktu, ka viņai pirms pāris mēnešiem apritēja 30 gadu. Tā ir Džjoti Amdži. Mazākā sieviete pasaulē.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Katram cilvēkam ir sava piemērotākā un veiksmi nesošākā krāsa, ko var noteikt pēc dzimšanas datuma. Noskaidro savējo!
RAKSTA REDAKTORS
Ineses Supes cīņa turpinās: “Kad iznācu no ķirurga kabineta, es apraudājos, jo man gribējās iznākt kā uzvarētājai, bet tā pagaidām nesanāk”
Vai zināji, ka šie ieradumi veicina mūsos skumjas un nomāktu garastāvokli?
Lasīt citas ziņas

Džjoti Amdži piedzima 1993. gadā Nagpurā, Indijā. Viņas mātes Ranjanas grūtniecības pirmajā trimestrī ārsti viņai paziņoja, ka auglis neelpo, un ieteica abortu. Ka apraksta izdevums NSG, kad meitene piedzima, viņa svēra tikai vienu kilogramu 300 gramu. Ārsti teikuši, ka bērns ilgi nedzīvos, ka viņai palikušas tikai dažas stundas, stāstīja Džjoti tēvs.

Taču kādā brīdī vecāki pamanīja, ka citi bērni aug, bet Džjoti nē.

CITI ŠOBRĪD LASA
Kad vecāki devās pie ārsta, viņš teica, ka mazulim nav augšanas hormona un konstatēja ahondroplaziju.

Ahondroplazija ir iedzimta patoloģija, kuras galvenā klīniskā pazīme ir īss augums, ko izraisa ievērojams apakšējo ekstremitāšu saīsinājums, lai gan dzimšanas brīdī ķermeņa garums ir normāls vai nedaudz zemāks par vecuma standartiem. Ja dotu hormonus, Džjoti varētu sākt augt tikai galva vai viena roka.

Visādi citādi viņa uzauga it kā parasts bērns, laikus iemācījās staigāt, zobi izlīda laikus.

Dzjoti divas reizes ir iekļuvusi Ginesa rekordu grāmatā. Pirmo reizi – 2008.gadā, kad viņai bija 15 gadu, otro – 2011.gadā, kad

viņa sasniedza pilngadību un beidzot kļuva skaidrs, ka viņas augums apstājies pie 62,8 cm. Džjoti svars ir nedaudz virs pieciem kilogramiem.

“Dažreiz šķiet, ka šī pasaule man nemaz nav radīta. Tas ir tā, it kā visa pasaule ir virs manas galvas,” intervijā sacīja Džjoti. “Kopš bērnības mana dzīve ir bijusi citāda. Mana izmēra dēļ man viss ir ļoti grūti. Es nevaru atvērt krānu, atvērt durvis vai aiziet uz tualeti. Es nevaru iziet ārā viena. Man noteikti ir vajadzīga kāda palīdzība.”

Tā kā Džjoti izdzīvoja pretēji prognozēm,

cilvēki sāka apciemot viņas ģimeni, lai satiktu brīnummeiteni. Daudzi vispār sāka ticēt viņas dievišķumam, lai gan pati meitenee vienmēr gribēja būt aktrise.

Pirmo filmēšanās pieredzi Džoti piedzīvoja astoņu gadu vecumā – viņa filmējās mūzikas videoklipā. Tad arvien vairāk cilvēku sāka uzzināt par “Ikstīti” un tika uzņemtas vairākas dokumentālās filmas. Īstu slavu Džoti ieguva 2015. gadā pēc seriāla “American Horror Story” (18+) ceturtās sezonas filmēšanas – “Freak Show”.

Pēc seriāla filmēšanas meitene no Indijas pārcēlās uz ASV, kur turpināja filmēties realitātes šovā, stāstot par savas dzīves īpatnībām. Papildu filmēšanai Džjoti nu vada aktīvu sabiedrisko dzīvi. Viņai patīk ceļot, viņa nodibināja labdarības fondu, lai palīdzētu bērniem bāreņiem un veciem cilvēkiem.

Džjoti nevar pastaigāt ilgāk par 10 minūtēm, jo sāk sāpēt kājas. Reiz Kašmirā, kalnos, tēvis paslīdējis, nokritis, un meitene sagrieza un salauza kājas. Operācija bija ļoti bīstama viņas izmēra dēļ. Džjoti ir smags kalcija deficīts. Sakarā ar to viņas kauli ir ārkārtīgi trausli, un lūzumu gadījumā tie praktiski nedzīst.

Problēma ir arī tā, ka viņa nevar līdzsvarot mazās pēdu virsmas – tās ir tikai 8,2 cm garas. Lai staigātu, viņa ir spiesta zeķē ievietot plastmasas veidni. Tā viņa palielina kājas.

Mazās aktrises mājās ir īpašas mēbeles un pat trauki. Starp citu, arī viņas porcijas ir ievērojami mazākas nekā parastam viņas vecuma cilvēkam. Viņai garšo nūdeles, momos un pica, no kuras parasti pietiek ar vienu šķēli.

Reklāma
Reklāma

Uz jautājumu, vai viņa vēlas izveidot attiecības un savu ģimeni, Džjoti pajoko, ka viņai “nepatīk laulības un problēmas ar bērniem”, bet, nopietni runājot par šo tēmu, viņa atzīst: viņa ir ļoti mīļa, taču saprot, ka viņa nevar paļauties uz pilnvērtīgām attiecībām.

“Priekšrocība ir tāda, ka mani ciena. Visur, kur es eju, cilvēki par mani lūdz. Un man patīk šī situācija. Ja mēs baudām dzīvi, mēs izpildām savu misiju. Lai arī dzīve nav viegla, mums jādzīvo pilnībā un jābūt laimīgiem. Neatkarīgi no tā, kas notiek, vienmēr smaidiet,” ar šādu devīzi dzīvo pasaulē mazākā sieviete.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.