Publicitātes foto

Video: autosportists Haralds Šlēgelmilhs paveic iespaidīgu eksperimentu uz aizsalušā Baltezera 0

Latvijas ātrākais autošosejas pilots Haralds Šlēgelmilhs šī gada oficiāli atzītajā aukstākajā dienā veica vēl neredzētu eksperimentu ar automašīnu BMW X5, proti, uz aizsalušā Baltezera atdarināja braucienu pa Siguldas bobsleja un kamaniņu trasi ar visām tās virāžām.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Bez smiekliem neiztikt! Prezidentu šodien uzjautrinājis kāds jaunietis, kurš viņu nosaucis neparastā vārdā
TV24
“Notiek cepšanās visaugstākajā temperatūrā.” Slaidiņš par to, ka Kremlis kritis histērijā un draud ar triecieniem
Krievijai negaidīts sitiens zem jostasvietas – laikapstākļi var satracināt tautu 85
Lasīt citas ziņas

Eksperiments ilga sešas stundas un tajā četri auto entuziasti izbaudīja braucienu ar BMW X5, kuru vadīja F3 pilots un sporta kompleksa “333” vadītājs Haralds Šlēgelmilhs. Eksperimenta mērķis bija atdarināt sajūtas, kādas rodas braucot bobā. Efekta sasniegšanai blakussēdētājam tika uzvilktas virtuālās realitātes brilles, kurās bija redzams nobrauciens pa Siguldas bobsleja un kamaniņu trasi.

Lai pasažieri patiešām izjustu tādas pat emocijas kā bobsleja trasē, vispirms nobrauciens ar bobu tika nofilmēts 360 grādu video, tādējādi blakussēdētājs redzēja pilnīgi visu trasi, arī pagriežot galvu uz vienu vai otru pusi. Savukārt vadītājs simulēja trases manevrus, tiem sekojot līdzi planšetes ekrānā.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Tas bija liels izaicinājums un arī liela atbildība – panākt, lai blakussēdētājam būtu pēc iespējas pietuvinātākas izjūtas kā braucot ar bobu.

Manā 20 gadu garajā autosportista karjerā šis bija pirmais šāda veida eksperiments, un es pats izbaudīju katru virāžu, katru sānslīdi.

Mūsu bobslejistiem noteikti nav viegls darbs”, atzina Šlēgelmilhs.

Pēc Šlēgelmilha stāstītā, šādu simulāciju bija iespējams veikt tikai pēc rūpīgas bobsleja trases izpētes gan uz vietas, gan arī pirms tam izpētot video ierakstu. Trase ir jāiegaumē, gluži kā pirms sacīkstēm, lai pirms katra līkuma varētu laicīgi sagatavoties. Tāpat ir nepieciešams liels, brīvs un norobežots laukums, lai ievērotu visus drošības priekšnosacījumus.

Kā pastāstīja BMW oficiālie pārstāvji, Latvijā šis zīmols ir mīlēts un cienīts. Bet Latvijā jau vairākus gadus pēc kārtas absolūtie līderi ir SUV modeļi, tajā skaitā arī BMW X5.

Bet 2017.gads savā ziņā kļuvis par rekordu attiecībā ar BMW automašīnām, jo pērn visā pasaulē tika pārdotas vairāk kā 2 miljoni BMW automašīnas, tā sasniedzot visu laiku labākos pārdošanas radītājus.

Foto no eksperimenta uz aizsalušā Baltezera:

Video no eksperimenta skaties šeit:

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.