Latvijā
Sabiedrība

VIDEO: Bankas bloķēs maksājumus azartspēļu vietnēm4

Foto: Shutterstock

Pastiprināsies cīņa ar nelegālām azartspēlēm internetā, kuru dēļ garām valsts budžetam varētu būt aizplūduši pat desmit miljoni eiro un daudzus spēlmaņus ievilkusi dziļākā atkarībā. Latvijā ar nelegālo vietņu izskaušanu cīnās izložu un azartspēļu inspekcija, bet palīgā jau decembrī nāks arī bankas, vēstīja “LNT Ziņas”.

Latvijā ir desmit reģistrētas interneta vietnes, kurās rīko azartspēles – un to darīt var tikai Latvijā azartspēļu organizēšanas licenci saņēmušie komersanti.

Tā kā azartspēles var izraisīt postošu atkarību, tiem šobrīd jāievēro ierobežojumi, lai sekmētu spēlētājus izklaidēties gudri un atbildīgi.

Taču šie ierobežojumi nevar attiekties tajos gadījumos, ja klients spēlē Latvijā nelicencētā, tātad nelegālā vietnē, un šādu kārdinājumu, izrādās, ir ļoti daudz – to izķeršanai līdz šim Izložu un azartspēļu inspekcija sadarbojas ar aptuveni 200 elektronisko sakaru komersantiem, un kontrolē to pienākumu bloķēt nelegālās vietnes.

Par spīti tam, ka arī spēlmanim ar likumu noteikts liegums un administratīvā atbildība par iesaistīšanos azartspēlēs nelegālās interaktīvās vietnēs, pat, ja tās ir reģistrētas ārvalstīs, aptuvenā aplēses liecina, ka šobrīd Latvijā nelegālie biznesa apjomi veido aptuveni trešdaļu kopējā tirgū.

Lai gan īpatsvars krietni mazāks nekā pirms sešiem gadiem, kad bijuši pat 90%, nelegālais bizness joprojām liels, jo arī nozare strauji augusi. Šogad valsts budžetam tādēļ garām varētu būt aizgājuši ap trīs miljoni eiro, bet pēdējo sešu gadu laikā kopumā pat desmit miljoni eiro. Cerība uz vēl efektīvāku cīņu ar nelegālām spēļu ellēm internetā inspekcija cer sagaidīt, iesaistoties bankām, kurām šogad likums ne vēlāk kā no nākamā gada 1. janvārim uzlicis par pienākumu bloķēt ar maksājumu kartēm veiktos pārskaitījumus nelegāliem azartspēļu organizētājiem.

Saistītie raksti

“Izpildot prasība, bankas ievieš noteikumus, ka šādi maksājumi tiek atteikti, un par atteiktiem maksājumiem nākamajā gadā tiek ziņots VID. Dažas bankas testa režīma sāks jau decembrī,” norāda Finanšu nozares asociācijas juridiskais padomnieks Edgars Pastars.

Banku pārstāvis norāda, saņemt laimestu nebūs liegts, taču jāatceras, ka par to jāmaksā nodokļi, liegums neattiecas uz tiem, kas iesaistās Latvijā reģistrētās vietnēs, kā arī, ja maksājumu karte tiek izmantota, esot ārvalstīs. Kā bankas spēs atpazīt nelegālās vietnes – darbs būšot sarežģīts.

Plašāk pievienotajā video:

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Latvijā
Covid-19 konstatēta vēl vairākiem medicīnas darbiniekiem 1
7 stundas
LE
LETA
Latvijā
Perevoščikovs: Covid-19 plašu izplatīšanos var attālināt, stingri ievērojot sociālo distancēšanos 1
7 stundas
LE
LETA
Latvijā
Sakaru operatoriem būs pienākums epidemioloģiskajai izmeklēšanai nodrošināt datus par Covid-19 inficēto vai to kontaktpersonu atrašanās vietu 1
7 stundas

Lasītākie

LA
LA.LV
Latvijā
Raidījums: Lemberga lieta – starp retajām mutvārdu procesā skatāmajām vīrusa laikā
4 stundas
LE
LETA
Ekonomika
“airBaltic” atlaižamo saraksts kļūst garāks; Gauss sola visus paņemt atpakaļ
3 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
VIDEO. “Divi un divi”. Publiskās vietās turpmāk – uzturēšanās ierobežojums 1
8 stundas
LA
LA.LV
Veselam
“de facto”: Drīzumā cer piegādāt vairākus miljonus respiratoru; pamodušies arī viltvārži
3 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Maskavas iedzīvotājiem nosaka pašizolācijas režīmu
2 stundas