Foto: Shutterstock

VIDEO: Bankas bloķēs maksājumus azartspēļu vietnēm 4

Pastiprināsies cīņa ar nelegālām azartspēlēm internetā, kuru dēļ garām valsts budžetam varētu būt aizplūduši pat desmit miljoni eiro un daudzus spēlmaņus ievilkusi dziļākā atkarībā. Latvijā ar nelegālo vietņu izskaušanu cīnās izložu un azartspēļu inspekcija, bet palīgā jau decembrī nāks arī bankas, vēstīja “LNT Ziņas”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Viņi dzīvo, lai piedzīvotu! 10 vārdu īpašnieki, kuros mīt nepiesātināms ceļotāja gars
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 137
Kokteilis
Sievietes spēks un iedvesma: 10 ietekmīgas dāmas līderes, kas veidojušas Latvijas vēsturi 29
Lasīt citas ziņas

Latvijā ir desmit reģistrētas interneta vietnes, kurās rīko azartspēles – un to darīt var tikai Latvijā azartspēļu organizēšanas licenci saņēmušie komersanti.

Tā kā azartspēles var izraisīt postošu atkarību, tiem šobrīd jāievēro ierobežojumi, lai sekmētu spēlētājus izklaidēties gudri un atbildīgi.
CITI ŠOBRĪD LASA

Taču šie ierobežojumi nevar attiekties tajos gadījumos, ja klients spēlē Latvijā nelicencētā, tātad nelegālā vietnē, un šādu kārdinājumu, izrādās, ir ļoti daudz – to izķeršanai līdz šim Izložu un azartspēļu inspekcija sadarbojas ar aptuveni 200 elektronisko sakaru komersantiem, un kontrolē to pienākumu bloķēt nelegālās vietnes.

Par spīti tam, ka arī spēlmanim ar likumu noteikts liegums un administratīvā atbildība par iesaistīšanos azartspēlēs nelegālās interaktīvās vietnēs, pat, ja tās ir reģistrētas ārvalstīs, aptuvenā aplēses liecina, ka šobrīd Latvijā nelegālie biznesa apjomi veido aptuveni trešdaļu kopējā tirgū.

Lai gan īpatsvars krietni mazāks nekā pirms sešiem gadiem, kad bijuši pat 90%, nelegālais bizness joprojām liels, jo arī nozare strauji augusi. Šogad valsts budžetam tādēļ garām varētu būt aizgājuši ap trīs miljoni eiro, bet pēdējo sešu gadu laikā kopumā pat desmit miljoni eiro. Cerība uz vēl efektīvāku cīņu ar nelegālām spēļu ellēm internetā inspekcija cer sagaidīt, iesaistoties bankām, kurām šogad likums ne vēlāk kā no nākamā gada 1. janvārim uzlicis par pienākumu bloķēt ar maksājumu kartēm veiktos pārskaitījumus nelegāliem azartspēļu organizētājiem.

“Izpildot prasība, bankas ievieš noteikumus, ka šādi maksājumi tiek atteikti, un par atteiktiem maksājumiem nākamajā gadā tiek ziņots VID. Dažas bankas testa režīma sāks jau decembrī,” norāda Finanšu nozares asociācijas juridiskais padomnieks Edgars Pastars.

Banku pārstāvis norāda, saņemt laimestu nebūs liegts, taču jāatceras, ka par to jāmaksā nodokļi, liegums neattiecas uz tiem, kas iesaistās Latvijā reģistrētās vietnēs, kā arī, ja maksājumu karte tiek izmantota, esot ārvalstīs. Kā bankas spēs atpazīt nelegālās vietnes – darbs būšot sarežģīts.

Plašāk pievienotajā video:

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.