Laukos
Atpūta

VIDEO. Bulduros tapis unikāls dārzs: to aplaista un apkopj roboti0


Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls.
Foto: FreePix

Dārzs, kas “aplaistās pats”, vairs nav nekāda nākotnes vīzija, bet gluži reāla ikdiena Bulduru Dārzkopības vidusskolā, kur šogad pirmo reizi realizēts viedais dārzs.

“Augus var aplaistīt ar vienu podziņu mobilajā telefonā,” – stāsta vidusskolas pārstāve Santa Spure.

Izrādās, ka vēl šī gada pavasarī šeit izskatījies kā būvlaukumā un bija grūti iedomāties, ka jau pēc dažiem mēnešiem acis priecēs tik iekopts dārzs, kurš, pateicoties jaunākajām tehnoloģijām, kas darbojas kopā ar viedierīcēm, tiek aplaistīts tad, kad tas ir nepieciešams. Tieši tāpēc viss zaļo un zied.

Bulduru Dārzkopības vidusskolas studentes Elīza un Estere Emīlija stāsta, ka viņas ļoti priecājas, ka viņām bija iespēja piedalīties tik unikālā projektā un gaida arī tā turpinājumu.

Šajā dārzā ir iestādīti vismaz 250 dažādi augi, kuru uzraudzību ikdienā veic “roboti”.

Bulduru Dārzkopības vidusskolas valdes priekšsēdētājs Rafaels Joffe stāsta, ka viedierīces dārzos, dārzu aprīkojumos un dārzkopības ikdienā ienāk ļoti strauji un ir jāmācās ar tām rīkoties.

Saistītie raksti

“Protams, dārzniekam ir jāprot rīkoties gan ar lāpstu, gan ar kapli, taču jāprot arī rīkoties ar viedierīcēm,” – stāsta Rafaels Joffe un ir pārliecināts, ka šo tehnoloģiju apgūšana jaunajiem studentiem nākotnē pavērs lielas iespējas konkurences tirgū.

Taču izrādās, ka dārzs, kas “aplaistās pats” nav vienīgais brīnums, kas paredzēts skolas teritorijā – šobrīd tiek strādāts pie robotiem, kas pārvietosies starp augiem un noteikt gan to iespējamās slimības, gan augiem nepieciešamo aprūpi.

Vairāk skaties video:

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.