VIDEO. Dubaijas apokaliptiskā vētra. Izskan versijas, ka tas bijis reāls “pašu roku darbs” – pārdozēja mākoņus 33

Apvienotie Arābu Emirāti (AAE) mēģina atgūties un izžūt pēc spēcīgākajām lietusgāzēm, kādas jebkad reģistrētas tuksnešainajā valstī, kas izraisīja pilnīgu haosu. Taču pastāv aizdomas, ka šausminošie plūdi Dubaijā un citviet varētu būt pašu darbības rezultāts, vēsta “DailyMail”.

Reklāma
Reklāma
RAKSTA REDAKTORS
“Daži jūtas kā no ķēdes norāvušies, citi otru reizi uz tā paša grābekļa neuzkāps. Es… nekad nevēlos tur atgriezties” – Līnas stāsts par tikšanu prom no krīzes centra 14
Skolas direktora viedoklis par skolotāju apdāvināšanu mācību gada noslēgumā: “Sabiedrība ir morāli slima ar šīm dāvanām un pateicībām”
Kokteilis
VIDEO. Iemīļotais aktieris Andris Keišs benzīntankā piedzīvojis smieklīgu “tikšanos” pats ar savu balsi 8
Lasīt citas ziņas

Parastos apstākļos AAE bieži paļaujas uz tā saukto “mākoņu sēšanu”, ko izmanto, lai palielinātu nokrišņus.

Aģentūras “Associated Press” analizētie lidojumu izsekošanas dati liecina, ka viena lidmašīna, kas ir saistīta ar AAE “mākoņu sēšanu”, svētdien aplidojusi valsti.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tikmēr AAE Nacionālā meteoroloģijas centra meteorologs Ahmeds Habibs aģentūrai “Bloomberg” pastāstījis, ka dažas dienas pirms bezprecedenta lietusgāzēm tiešām tika veikti vairāki “mākoņu sēšanas” lidojumi.

Taču, pieaugot spekulācijām pār “mākoņu sēšanas” metodes saistību ar postošajām lietusgāzēm, AAE Nacionālā meteoroloģijas centr vēlāk komentāros “CNBC” noliedza, ka lidojuma operācija būtu notikusi otrdien pirms vētras, taču apstiprināja, ka operācija tika veikta svētdien un pirmdien.

Sociālajos tīklos publicēti neskaitāmi video ar lietusgāžu nodarītajiem postījumiem. Plūdi pārņēma gan ielas, ēkas, būtiski traucēja lidostas darbību.

Vētra sākās pirmdienas vakarā un kulmināciju sasniedza otrdien. Pāris dienu laikā  Dubaijā nolija gada norma.

Vairāki eksperti apgalvo, ka “mākoņu sēšana” nevar būt atbildīga par plūdiem, jo tiek lēsts, ka šī tehnika var tikai palielināt sezonālo nokrišņu daudzumu par 10–30 procentiem. Turklāt spēcīgas lietusgāzes skāra arī AAE kaimiņvalstis.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.