Zemgus Girgensons cenšas pārspēt Detroitas “Red Wings” vārtsargu Džimiju Hovardu.

Latvijas hokejists Zemgus Girgensons ceturtdien Nacionālās hokeja līgas (NHL) mačā atzīmējās ar rezultatīvu piespēli, bet neglāba Bufalo “Sabres” komandu no zaudējuma, kuru cieta arī Rūdolfa Balcera pārstāvētā Otavas “Senators”.

Ēdieni, no kuriem labāk izvairīties pirms publiskiem pasākumiem… Tie pastiprināti veido gāzes vēderā
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 31
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 85

“Sabres” savā laukumā ar rezultātu 4:5 (0:1, 2:1, 2:2, 0:1) pagarinājumā piekāpās Detroitas “Red Wings” vienībai, ciešot piekto zaudējumu pēc kārtas un 12. pēdējās 13 spēlēs.

Pēc Tailera Bertuci un Filipa Hroneka precīzajiem metieniem viesi bija izvirzījušies vadībā ar 2:0, bet otrā perioda septītajā minūtē Kails Okposo vienus vārtus atguva, kamēr trīs minūtes pirms trešdaļas beigām Marko Skendela izlīdzināja rezultātu. Otrajos vārtos asistēja Girgensons, kurš uztvēra atlēkušo ripu un pāradresēja to pa labi, Skendelam panākot 2:2.

Trešajā periodā Dilans Larkins ar diviem vārtiem panāca 4:2 “Red Wings” labā, taču trešdaļas otrajā pusē nepilnas minūtes laikā Keisijs Mitelstads un Džeks Aikels panāca izlīdzinājumu. Spēle turpinājās pagarinājumā, kura trešajā minūtē izcēlās Bertuci, atnesdams viesiem uzvaru.

Girgensons uz ledus pavadīja 15 minūtes un 51 sekundes, šajā laikā veicot vienu metienu pa vārtiem, izpildot četrus spēka paņēmienus un tiekot pie pozitīva lietderības koeficienta +1.

Viņš šajā sezonā 68 spēlēs guvis četrus vārtus, veicis 13 rezultatīvas piespēles un ticis pie negatīva lietderības koeficienta -8.

Bufalo komanda ar 72 punktiem 77 spēlēs ieņem 12.vietu Austrumu konferencē, bet “Red Wings” ar 68 punktiem 77 dueļos ir divas pozīcijas zemāk.

“Sabres” nākamo spēli aizvadīs sestdien, kad viesosies pie Ņujorkas “Islanders”.

Balceram negatīva lietderība

Tikmēr Otavas “Senators” savā laukumā ar 2:5 (1:1, 0:2, 1:2) zaudēja Floridas “Panthers”.

Balcers šajā mačā uz ledus pavadīja 13 minūtes un 23 sekundes, kuru laikā vienu reizi meta pa vārtiem, pārtvēra vienu piespēli, zaudēja vienu ripu, zaudēja savā vienīgajā iemetienā un tika pie negatīva lietderības koeficienta -1.

Liepājnieks savā NHL debijas sezonā 32 spēlēs guvis piecus vārtus, veicis septiņas rezultatīvas piespēles un iekrājis negatīvu lietderības koeficientu -3.

Uzvarētājiem divus vārtus guva Džonatans Iberdo, Jevgēņijs Dadonovs izcēlās ar 1+2, bet somu uzbrucējs Aleksandrs Barkovs šajā mačā atzīmējās ar divām rezultatīvām piespēlēm, pirmo reizi karjerā vienā sezonā sasniedzot 90 punktu robežu. Viņš tikai par četriem punktiem atpaliek no krievam Pāvelam Burē piederošā “Panthers” rezultativitātes rekorda.

Floridas komandā savu NHL debijas spēli ceturtdien piedzīvoja aizsargs Breidijs Kīpers, kurš kļuvis par pirmo Pimikikamakas krī indiāņu cilts pārstāvi, kurš spēlējis pasaules labākajā hokeja līgā.

“Senators” ar 60 punktiem 76 spēlēs ieņem pēdējo vietu Austrumu konferencē un visā līgā, bet “Panthers” ar 80 punktiem 78 mačos ir 11.pozīcijā Austrumos.

Otavieši nākamo spēli aizvadīs sestdien, kad savā laukumā tiksies ar Toronto “Maple Leafs”.