VIDEO. Gruzijas parlamentā izceļas kautiņš par “ārvalstu aģentu” likumprojektu 17

Pirmdien Gruzijas likumdevēju starpā atkārtoti izcēlušās dūru cīņas, kad parlamenta komiteja apsprieda likumprojektu par “ārvalstu aģentiem”, kas, pēc kritiķu domām, ir izstrādāts pēc drakoniskiem likumiem kaimiņvalstī Krievijā, vēsta “Reuters”.

Reklāma
Reklāma
FOTO. Ziemeļkorejas līderis uzdāvina Putinam greznu portretu, kas lika apklust…
Eksperts nāk klajā ar fatālu paredzējumu: Krievija izmantos kodolieročus neatkarīgi no tā, vai Rietumi apbruņos Ukrainu 181
TV24
Rajevs: Es nesaprotu, kā var atteikties aizstāvēt savu dzimteni! Tev tas karavīra zvērests būs jādod vienalga!
Lasīt citas ziņas

Video no parlamenta ēkas galvaspilsētā Tbilisi liecināja par īsu, bet vardarbīgu kautiņu starp likumdevējiem pēc tam, kad palātas Juridisko lietu komitejas priekšsēdētājs, uzbruka opozīcijas partijas Apvienotās nacionālās kustības līderim, kas iebilst pret likumprojektu.

Valdošais “Gruzijas sapnis” bloks pagājušajā mēnesī paziņoja, ka atbalsta likumprojektu, kam vēl ir jāiziet citi apstiprināšanas posmi, lai tas varētu kļūt par likumu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Likumprojekts paredz, ka organizācijām, kas saņem vairāk nekā 20% finansējuma no ārzemēm, jāreģistrējas kā “ārvalstu aģentiem” un jāpakļaujas Tieslietu ministrijas uzraudzībai, pretējā gadījumā tām draud bargs naudas sods.

Kritiķi to salīdzina ar 2012. gada Krievijas likumu, kas kopš tā laika ir nepārtraukti paplašināts un izmantots, lai vērstos pret Krievijas pilsonisko sabiedrību un neatkarīgiem medijiem. Viņi uzskata, ka likums simbolizē autoritāru maiņu Gruzijā.

Tikmēr ārpus parlamenta ēkas protestā pret likumprojektu pulcējas iedzīvotāji.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.