FOTO. VIDEO. “Vējš un putenis apgrūtināja darbu, taču nekas nestāv pretī latviešu puišiem,” mūsējie uzbūvējuši sniega trases pasaules čempionātam 2

Pašmāju uzņēmuma We Build Parks komandai ir aizritējušas divas nedēļas kopš ierašanās Gruzijas slēpošanas kūrorta pilsētā Bakuriani. Latvieši ir atbildīgi par slopestyle un big air disciplīnu sniega trašu būvniecību šī gada brīvā stila slēpošanas un snovborda pasaules čempionātam, kurš norisinās no 19. februāra līdz 5. martam. Latviešu komanda grūtāko darbu ir padarījuši. Tiek vēstīts, ka sniega trašu izveide veiksmīgi noritējusi pēc plāna un rezultāts no sportistu puses tiek vērtēts pozitīvi.

Cik gadi ir jānostrādā, lai varētu saņemt valsts garantēto minimālo pensiju? 126
STOPkadri: No 1. septembra Latvijā pilnībā likvidēta Ceļu policija
“Ļoti liela un dziļa brūce. Par to nerunā un nejoko.” Ir kāda tēma, par ko nevajadzētu runāt, latviešiem satiekot lietuviešus 12
Lasīt citas ziņas

Latviešu uzņēmums sadarbībā ar vācu partneri Schneestern pasaules čempionāta sniega trašu būvniecībā piedalās pirmo reizi. Ceļš līdz dalībai šāda mēroga projektā Latvijas sniega trašu būvniekiem prasījis vairākus gadus. Darbus šajā industrijā aizsāka Jānis Jansons un Jānis Daļeckis, kopā strādājot Žagarkalnā.

Latvieši būvē sniega trases pasaules čempionātam Gruzijā
CITI ŠOBRĪD LASA

Vēlāk, izveidojot uzņēmumu, latvieši sāka strādāt pie projektiem visā Baltijā un vēlāk arī Skandināvijā. Sadarbojoties ar vācu partneriem Schneestern, eksperti piedalījušies dažādos pasaules mēroga projektos kā X Games, Audi Nines. Iepriekšējā gadā latviešu komanda Gruzijā bija atbildīga par slopestyle pasaules kausa sniega trases būvniecību. Projektam īstenojoties pēc plāna, latvieši pierādīja savas spējas un nodrošināja dalību šī gada pasaules čempionāta trašu būvniecībā.

Pēdējos gados latvieši kopīgiem spēkiem ar Schneestern partneriem tikuši līdz karjeras augstumiem, būvējot sniega trases olimpiskajās spēlēs Ķīnā un Dienvidkorejā. Dalība savas industrijas augstākā līmeņa pasākumos dara komandu gandarītu par paveikto. “Esam pateicīgi par iespēju sevi pierādīt un būt daļai no tik iespaidīga pasākuma. Šai pieredzei ir neizmērojama vērtība. Pateicamies viens otram un mūsu ģimenēm par atbalstu, kā arī visiem organizatoriem un iesaistītajām pusēm, “ stāsta We Build Parks komandas vadītājs Jānis Jansons.

Pašlaik ir pagājušas divas nedēļas kopš uzņēmuma We Build Parks septiņu latviešu komanda – Jānis Jansons, Jānis Daļeckis, Matiass Abzalons, Arnis Pētersons, Aigars Zālītis, Emīls Bauģis, Edijs Jansons, – kopā ar vēl pieciem puišiem no vācu partnera Schneestern atrodas Bakuriani kūrortā, kur veiksmīgi uzbūvējuši vienu no iespaidīgākajām pasaules čempionāta slopestyle disciplīnas sniega trasēm sacensību vēsturē.

“Nereti sniega trašu būvniecības projektos jāsaskaras ar nevēlamiem laikapstākļiem – arī šoreiz stiprais vējš un sniega putenis centās apgrūtināt mūsu darbu, taču nekas nestāv pretī mūsu latviešu stiprajiem puišiem. Strādājām no agrām rīta līdz vēlām nakts stundām, darījām visu, lai izdarītu plānoto laikā,” komentē pieredzējušākais komandas dalībnieks, Jānis Daļeckis. Latviešu komandu veido pieredzējuši sniega eksperti, kuri piedalījušies olimpisko spēļu projektos jau divas reizes. Komandas sastāvā arī tiek iekļauti jaunie pašmāju talanti, kuri ir pierādījuši savas spējas un motivāciju citos projektos.

SAISTĪTIE RAKSTI

Pirmajās būvniecības dienās komanda strādā ar masīvajām tehnikām – veic sniega sastumdīšanu platformās, veido pirmās sniega elementu formas. Tam seko jau smalkāki roku darbi – slopestyle konstrukciju integrēšana trasē un citu specifisku sniega elementu veidošana. Latviešu komanda Gruzijā uzturēsies līdz pat 5. martam, jo, beidzoties būvniecībai, eksperti arī atbildīgi par uzturēšanas darbiem, lai saglabātu trases augsto kvalitāti. Pašlaik komanda sagatavo trases treniņiem un veic izmaiņas atbilstoši sportistu ieteikumiem.

We Build Parks ir starptautisks uzņēmums, kas projektē un būvē ne tikai sniega trases, bet arī veloparkus, veikparkus, skeitparkus un citus aktīvās atpūtas parkus Baltijā, Skandināvijā un citur pasaulē.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Cik gadi ir jānostrādā, lai varētu saņemt valsts garantēto minimālo pensiju?
STOPkadri: No 1. septembra Latvijā pilnībā likvidēta Ceļu policija
“Ļoti liela un dziļa brūce. Par to nerunā un nejoko.” Ir kāda tēma, par ko nevajadzētu runāt, latviešiem satiekot lietuviešus
Kokteilis
“Man likās, ka šādi ģērbjas tikai Kirkorovs” – Jāņa Zuzāna mīļotā sieviete uz pirmizrādi ierodas ģērbusies luksusa zīmolos “no galvas līdz kājām”
VIDEO. “Mēs pastāvam tik ilgi, kamēr mēs apspiežam citus.” Krievs skaidro, kāpēc Krievija nevar iztikt bez karošanas
Lasīt citas ziņas
STOPkadri: No 1. septembra Latvijā pilnībā likvidēta Ceļu policija
Top likums kredītu procentu likmju samazināšanai – bankas draud pārtraukt kreditēšanu
Vai Rietumi ar nodomu Ukrainai piegādā bojātu militāro tehniku?
FOTO. Ķirbji, kūkas, sieri, kartupeļi un citi rudens labumi – visīstākā latvietības sajūta un garša Straupes Zirgu pasta tirdziņā
VIDEO. Ukraiņu karavīri apgūst Vācijas dāvināto “Biber” tanku priekšrocības tiltu celtniecībai
22:49
Veselam
Asinszāle – augs pret 99 vainām
22:12
Circene: Lai redzētu, kur tā nauda aiziet, vispirms tā ir jāieliek vienā sistēmā
21:07
Streičs: Latgale ir valsts drošības jautājums. Tur būs pirmie upuri, ja nāks tanki
It kā nogalinātais Krievijas admirālis “augšāmceļas” un runā video intervijā
“Ļoti liela un dziļa brūce. Par to nerunā un nejoko.” Ir kāda tēma, par ko nevajadzētu runāt, latviešiem satiekot lietuviešus
Problēma jau nav viens Putins. Problēma ir visā krievu tautā. Saruna ar Ukrainas žurnālistu Dmitriju Gordonu
Dārzs
Gribu pavairot lavandas krūmus! Ir divi veidi, kā to izdarīt
Rīgā krīt pasaules rekordi jūdzes skrējienā
Kokteilis
“Tas tā kā tāds standup comedy pasākums domāts?” – Didrihsone lasīs lekciju, soctīklu lietotāji neslēpj savu izbrīnu
Jānis Vimba: Es neuzskatu, ka mūsdienās ir iespējama tāda virzība, kā kādreiz Tautas fronte
Receptes
Cik ilgi un kādā temperatūrā drīkst sautēt vistu, lai tā nepaliek sausa?
Latvijas iedzīvotājus brīdina par došanos uz Turciju, aicinot izvairīties no no masveida pulcēšanās vietām
Pilnībā atjaunota avārijas dēļ slēgtā satiksme uz Tallinas šosejas
Mājas
Ekoloģiskākais un lētākais “veļas pulveris” – kastaņi. Praktisko padomi to izmantošanai veļas mazgāšanā
Oktobra pirmajā nedēļā laika apstākļus Latvijā noteiks ciklonu darbība. Ko sola sinoptiķi?
Ielu intervijas: Kāda pensija jums šķistu pietiekama? Vai būtu gatavs maksāt lielākus nodokļus, lai saņemtu lielāku pensiju?
Kokteilis
“Kaut kāds ārprāts” – Magones kavalieris no Londonas nosauc viņu par slepkavu
Uzdodoties par bērniem, no senioriem divos mēnešos izkrāpj vairāk nekā 30 000 eiro
Jautā skatītājs: vai veselības apdrošināšanas polises īpašniekiem arī būs jāmaksā par analīzēm?
Veselam
Asinszāle – augs pret 99 vainām
Kokteilis
Esi gatavs negaidītiem likteņa pavērsieniem! Horoskopi 2.oktobrim
Pieaug Krievijas specdienestu agresīvu operāciju risks Latvijā
VIDEO. “Mēs pastāvam tik ilgi, kamēr mēs apspiežam citus.” Krievs skaidro, kāpēc Krievija nevar iztikt bez karošanas
Traģiska diennakts uz Latvijas auto ceļiem: satiksmes negadījumos gājuši bojā trīs cilvēki, tostarp divi jaunieši
Patīkami jaunumi hipotekāro kredītu maksātājiem! Tiek virzīts likumprojekts, ar ko plānots palīdzēt 127 00 Latvijas ģimeņu
Receptes
Baravikas saldā krējuma mērcē ar kartupeļu klimpām