Pārtikas un Veterinārā dienesta pārstāve visai pārsteigta par Magones vīra Žaņa izrādīto neapmierinātību.
Pārtikas un Veterinārā dienesta pārstāve visai pārsteigta par Magones vīra Žaņa izrādīto neapmierinātību.
Foto: ekrānuzņēmums

VIDEO. Magones vīrs Žanis nonāk konfliktā ar ierēdņiem: ” Jums ir nauda? Iedosiet man naudu?” 19

Pirmdienas vakarā realitātes šova “Slavenības. Bez filtra” skatītājiem bija iespēja būt lieciniekiem spraigiem notikumiem Magones Šutovienes sētā – pie šovu zvaigznes negaidītā vizītē ieradās Pārtikas un Veterinārā dienesta pārstāves, lai kāda cita cilvēka iesnieguma pārbaudītu, vai konkrētajā saimniecībā tiek ievēroti dzīvnieku labturības noteikumi.

Reklāma
Reklāma
7 dārzeņi, kas palīdz atbrīvoties no taukiem vidukļa zonā, ja tos patērē katru dienu
Putina draudi iebrukt Baltijā un izraisīt Eiropā jaunu karu ir jāuztver nopietni, brīdina bijušais ASV armijas ģenerālis 164
Klusā okeāna ūdeņos atklāta būtne, kuras dzīves ilgums ir cilvēka prātam neaptverams
Lasīt citas ziņas

Lieki piebilst, ka Magones vīrs Žanis par ekspertu viesošanos bija visai pārsteigts un pa visu varu centās uzzināt, kurš iesniedzis sūdzību un kas tajā rakstīts. Taču iestādes pārstāves šādu informāciju atteicās izpaust. Vēl vairāk – Žanis bija pārliecināts, ka tā kā PVD viņa sētā atsaukts nepamatoti, dienestam būtu viņam jāatvainojas un jāsoda persona, kura šo apsūdzību ir izvirzījusi.

Magone gan sprieda, ka visticamāk tas atkal ir bijušās mājas saimnieces pirksts, ar kuru ģimenei jau ir izveidojies visai skarbs konflikts: “Kas Magonei tagad ir lielākais negatīvais fans – nu, minam! Tur tai galā bija Ventis – nu, štrunts ar Venti, tagad man ir cits uzradies, te vietējais – izbijusī nama saimniece, kas joprojām savā galvā uzskata, ka te viss pieder viņai,” – sacīja šovu zvaigzne ne bez humora piebilstot: “Kas te vēl nāks – varbūt policija kādā uzdevumā, vai bāriņtiesa vai kaut kādu tiesību sargi – visi laipni lūgti. Durvis ir vaļā.”

CITI ŠOBRĪD LASA
Tāpat Žanis pauda pārliecību, ka valstī esošā likumdošana uz viņu neattiecoties, jo uz PVD pārstāvju jautājumu, vai viņiem piederošais suns ir apzīmēts ar mikročipu un vakcinēts, viņš atbildēja ar pretjautājumu: “Priekš kam man čips, ja suns visu laiku ir šeit? Iedosiet man naudu? Jums ir nauda?”.

Atgādināsim, ka visā Latvijas teritorijā saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem jau no 2016.gada 1.jūlija ikvienam sunim ir jābūt apzīmētam ar mikročipu un reģistrētam Latvijas Lauksaimniecības datu bāzē. Bet kopš 2019.gada 24.decembrī stājušies spēkā grozījumi, kas paredz, ka sunim ir jābūt apzīmētam ar mikročipu līdz 4 mēnešu vecumam.

Pēc minētā datuma drīkst sodīt to suņu īpašniekus, kuri nav veikuši dzīvnieka reģistrēšanu paredzētajā kārtībā. Reģistrēts dzīvnieka mikročips, kā zināms, palīdz gan nekavējoties atrast saimnieku gadījumos, kad suns ir noklīdis vai dzīvnieks nokļuvis kādā negadījumā, kā arī, piemēram, strīdu gadījumos, kad klaiņojošs suns ir kādu sakodis, tādējādi tūlītēji dodot iespēju noskaidrot suņa īpašnieku.

Tāpat jāatgādina, ka sunim ik gadu ir jāveic profilaktiska vakcinācija pret trakumsērgu.

Spriežot pēc Magones vīra Žaņa paustajām pretenzijām, viņiem piederošais dzīvnieks nav ne apzīmēts ar mikročipu, ne arī, visdrīzāk, vakcinēts.

Spraigos notikumus Magones sētā un Žaņa domstarpības ar PVD pārstāvēm var noskatīties šeit:

LA.LV Aptauja

Kā tu uzskati, vai Žanis rīkojās pareizi, strīdoties ar PVD pārstāvēm?

  • Protams, ka nē - likuma nezināšana neatbrīvo no atbildības!
  • Ja godīgi, vispār nesaprotu, kam viņiem tas suns...
  • Jā, pareizi rīkojās - es arī nesaprotu, kam jāčipo tie suņi...
  • Man ļoti grūti atbildēt uz šo jautājumu

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.