Publicitātes foto

VIDEO: nometni “Baltic Trail” noslēgs Evija Vēbere un citi aktuālākie elektroniskās mūzikas mākslinieki 0

28. septembra nakts mūsdienu mākslas festivāla “Liepājas Mākslas forums” ietvaros būs veltīta Baltijas nepieradinātajai elektroniskajai mūzikai. Sadarbībā ar eksperimentālās elektroniskās mūzikas nometni “Baltic Trail” nakts gaitā Liepājā būs skatāmi pēdējo gadu aktuālākie Baltijas eksperimentālās elektroniskās mūzikas skatuves projekti – sākot no ambientas un aritmiskas mūzikas līdz abstraktam popam un deju mūzikai, visu noslēdzot ar agresīvu tehno dzīvā izpildījumā.

Reklāma
Reklāma
“Tas ir beigu sākums! Melni mākoņi dosies tur, kur lec saule!” Nostradama prognoze 2025. gadam 20
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 160
“Jūs aizbraucāt, bet kaut ko šeit uz ēdamgalda aizmirsāt!” – kempingā paviesojušies “sivēni”? 78
Lasīt citas ziņas

“Baltic Trail” ir eksperimentālās elektroniskās mūzikas nometne, kurā satiekas elektroniskās mūzikas producenti, instrumentālisti un vokālisti no visām Baltijas valstīm, kā arī vizuālo mediju mākslinieki no dažādām Eiropas valstīm, lai apvienotos intensīvā koncertprogrammu radīšanas sesijā. No 20. līdz 27. septembrim četrās pop-up studijās Liepājā 11 dalībnieki radīs vismaz četrus sadarbības projektus, vairākos koncertos pirmatskaņojot nometnē radītās audiovizuālās koncertprogrammas. Starp nometnes dalībniekiem ir Evija Vēbere, MNTHA un Multilux, kā arī Demaui, Dom Trauma un Glociks no Latvijas, kā arī ELLIP, Distorted Noise Architect, Fume un Karkasas no Lietuvas un Igaunijas.

Nometne būs jau ceturtais šāds pulcēšanās notikums, kas pēc trīs gadu pārtraukuma atgriežas Latvijā un notiks Liepājā. Līdzās nometnes rezultātu pirmatskaņojumu koncertiem “Baltic Trail” noslēguma pasākumu ciklā būs arī vairāki citi koncerti, kuros dzirdēsim aktuālākos pēdējo gadu Baltijas elektroniskās mūzikas skatuves projektus. Viens no tiem – “Baltic Trail” noslēguma koncerts.

CITI ŠOBRĪD LASA

Sestdien, 28. septembrī, sākot no plkst. 21.00 kultūras centrā “WISE” (Alejas iela 9, Liepāja) gandrīz visas nakts garumā ar solo priekšnesumiem uzstāsies vairāki nometnes dalībnieki, kā arī pieaicināti neatkarīgie mākslinieki no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Koncertā uzstāsies tādi pazīstami mākslinieki kā Evija Vēbere, ELVI, SKD un Multilux no Latvijas, Karkasas, Distorted Noise Architect, Pijus Džiugas Meižis no Lietuvas un igauņu eksperimentālās elektroniskās mūzikas autsaiders Ratkiller.

Evija Vēbere ir latviešu dziedātāja un komponiste, Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvas laureāte, kura Latvijā pazīstama ar savu elektronikas piepildīto, daudzslāņaino avangarda popu, ko papildina īpašais balss tembrs un dziesmu vārdos jūtamais mūziķes stāstnieces talants.

Video ieskatam:

ELVI ir elektroniskās mūzikas izpildītājs un producents no Rīgas, kurš vienlaikus ir arī diskžokejs, filmu mūzikas autors (Aika Karapetjana “Cilvēki Tur”, Madaras Dišleres “Paradīze ’89” u.c.), kā arī dažādu multidisciplināru projektu dalībnieks. Viņš līdz ar vēl vienu šī vakara mākslinieku – ambientās elektroniskās mūzikas izpildītāju Pijus Džiugas Meižis no Lietuvas – ir arī vieni no Latvijā vēl nebijuša notikuma – “Baltic Trail” imtersīvās jeb telpiskās skaņas koncerta – dalībniekiem.

Video ieskatam:
https://youtu.be/eWg_WwnfHdA, https://youtu.be/99R77rQIXOk

28. septembra naktī Latviju pārstāvēs arī tumšā ambienta un industriālās deju mūzikas žanra pārstāvis Multilux, īstajā vārda Emīls Dreiblats. Iepriekš darbojies kā džeza ģitārists un plašākai publikai pazīstams arī kā andergraunda grupas “Origo Boys” pārstāvis, šobrīd paralēli skolotāja darbam Rīgas Franču licejā aktīvi darbojas arī elektroniskās mūzikas skatuves projektos.

Video ieskatam:

Vakara gaitā dzirdēsim vairākus postindustriālā, tehno un eksperimentālās elektroniskās mūzikas pārstāvjus – dj un producentu SKD no Rīgas, elektroniskās mūzikas izpildītājus Karkasas un Distorted Noise Architect (DNA) no Lietuvas, un absolūto igauņu eksperimentālās elektroniskās mūzikas austaideri Ratkiller.

Video ieskatam:
https://youtu.be/5jKnEtWU4OY, https://youtu.be/knnkExhBHsA

Biļetes uz koncertu jau tagad nopērkamas “Biļešu paradīzes” kasēs un bilesuparadize.lv.

“Baltic Trail” programma:

20.09.-27.09 “Baltic Trail” nometne
26.09. 20:30 un 27.09. 18:00 Imersīvās skaņas koncerts, k/n Wiktorija
27.09. 12:00-17:00 Imersīvās skaņas instalācija, k/n Wiktorija
27.09. 20:00 Nometnes rezultātu pirmatskaņojumu koncerts, k/c WISE
28. 09. 21:00 Nometnes noslēguma koncerts sadarbībā ar LMF 2019, k/c WISE

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.