Rīgas osta. Ilustratīvs foto.
Rīgas osta. Ilustratīvs foto.
Foto: LETA/Ieva Lūka

VIDEO. Satiksmes ministrs Linkaits rosinās samazināt algas lielo ostu valdes locekļiem 1

Līdz šim iekārojamās ”siltās vietas” Latvijas lielajās ostās varētu kļūt mazāk pievilcīgas – satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP) tuvākajā laikā rosinās izmaiņas, lai ostu valdes locekļiem maksātu tikpat, cik valsts kapitālsabiedrību padomes locekļiem, tā šovakar vēstīja LNT ziņas.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Emocijzīmes, kas bieži tiek pārprastas: tās nozīmē kaut ko pavisam citu, nekā domājat 31
Eksperti atklāj, ka ir kaut kas, no kā Putins baidās vairāk nekā no NATO
Kokteilis
FOTO. Daži no viņiem pat neprecēti! Šī gada 10 iekārojamākie Latvijas vīrieši MI skatījumā
Lasīt citas ziņas

Ministrs secina, ka faktiski ostu valdes locekļiem ir līdzīga loma kā valsts kapitālsabiedrību padomes locekļiem, tāpēc būtu jāizlīdzina arī algas. ”Satiksmes ministrija jau sākusi darbu pie attiecīgiem grozījumiem normatīvajā bāzē, lai mainītu atalgojumu ostu valžu locekļiem,” LNT ziņām atklāja Tālis Linkaits.

Tiesa, tā kā valstī pēdējos gados strauji aug vidējās algas, pēc kurām nosaka padomes locekļu atalgojumu, tad šī atalgojuma apmērs šogad strauji pietuvojies ostas vadības algām, kas bija nemainīgas jau daudzus gadus un iepriekš gan būtiski izcēlās uz citu algu fona.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ja pieņem, ka lielas kapitālsabiedrības padomes loceklis saņem maksimāli iespējamo algu, kas šogad būtu aptuveni 3 000 mēnesī, tad ostās valdes locekļu alga varētu mazināties par aptuveni 20%, jo šobrīd tā ir ap 3 800 eiro, ziņoja raidījums.

Rīgas Brīvostas ilggadējais valdes priekšsēdētājs Andris Ameriks savukārt uzskata, ka esošās algas ir pamatotas un gribētu dzirdēt argumentus algu samazinājumam. “Ja tāds lēmums tiks pieņemts, tad mēs bez šaubām to respektēsim, bet es gribu to pamatojumu!” norādīja Ameriks.

Savukārt Ventspils brīvostas valdes priekšsēdētājs Aivars Lembergs LNT ziņām atgādināja, ka ostu valdes locekļi lemj par aktīviem vairāku simtu miljonu eiro apjomā. ”Ja domājat, ka tur ir jēga likt tādus bezdarbniekus, tad diez vai tas būtu gudri. Tā nekur pasaulē nedara,” viņš norādīja.

Savukārt Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas valdes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Vilnītis bažījās, ka mazinot algas, būs grūtāk atrast zinošus cilvēkus.

”Mums ļoti svarīgi, ka valsts sekretāri šeit strādātu, ka viņi ir ieinteresēti. Viņi saņem, manuprāt, samērīgu atalgojumu un viņu zināšanas mums noder,” skaidroja Vilnītis.

Rīgas un Ventspils ostās kopumā strādā astoņi valdes locekļi, bet Liepājā – deviņi.

Plašāk pievienotajā video.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.