Ekrānuzņēmums no Skaties.lv

VIDEO: Simtgadē dāvina simts gleznas par pirmskara Latviju 0

Daudzi iedzīvotāji, gaidot valsts simtgadi, nākuši klajā ar kādu īpašu iniciatīvu. Restaurējot atmiņas par Latvijas dabas ainavām, darba dzīvi un ikdienu Raunā tapušas simts gleznas Latvijai.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Turiet ciet savu muti!” Veidemane, satraucoties par Maestro, iekuļas publiskā strīdā
Kokteilis
“Kā es varēju tā sačakarēt savu seju?” Pēc sejas procedūras veikšanas Iveta Simsone piedzīvojusi negaidītu pārsteigumu
Bijušais diplomāts: Savulaik līdzīgu kļūdu pieļāva Raimonds Pauls. Tautā mīlētais komponists nespēja pretoties lielas naudas vilinājumam 91
Lasīt citas ziņas

To autore ir bijusī pasniedzēja Mirdza Cūberga, kurai šogad apritējuši 85 gadi. Tematisko simts gleznu sēriju kundze sākusi gleznot pirms trim gadiem.

Zīmēšana bijusi sievietes bērnības hobijs un aizraušanās, bet gleznošanu ar eļļas krāsām viņa apguvusi pašmācības ceļā, lai uz audekla atstātu savas bērnības un jaunības atmiņas par ikdienu pirmās Latvijas brīvvalsts laikā un vēlāk.

CITI ŠOBRĪD LASA

Gleznotāja Mirdza Cūberga teic, ka vajadzētu restaurēt tās ikdienas dzīves sastāvdaļas, ko viņa pati bērnībā redzējusi, bet kas tagad vairs nepastāv, lai tās paliktu mazmeitām.

Kaut arī daudz kas Latvijā Mirdzai šķiet zaudēts, kundze ir gandarīta par paveikto darbu, un viņai padomā vēl desmitiem citu atmiņu, ko uzlikt uz audekla.

Mirdzas Cūbergas tematisko darbu izstādi var apskatīt Raunas kultūras namā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.