Ekonomika
Bizness

VIDEO. Stūrēs uz digitalizāciju – LIAA maina darbības virzienu0


Kaspars Rožkalns
Kaspars Rožkalns
Foto: Timurs Subhankulovs

No šodienas Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktora amatā stājies Kaspars Rožkalns, kurš intervijā “LA” iezīmējis LIAA virziena maiņu.

No ekonomikas ministra dzirdējām, ka turpmāk valsts lielāku atbalstu sniegs digitalizācijai. “Vai tas nozīmē LIAA kursa maiņu?” jautāju jaunajam direktoram.

“Jā, tā ir virziena maiņa.” apstiprina Rožkalns. “Protams, turpināsim palīdzēt uzņēmumiem klasiskajā eksportā vai nišu eksportā. Proaktīvais fokuss būs tieši uz IKT nozari, kurai klāt nāk arī bioekonomika, viedā enerģija, viedās pilsētas.

Jaunais koncepts ir tāds, ka uz esošās zinātnieku bāzes pievienosim uzņēmumus, piemēram, kā pašlaik jau ir viedo materiālu uzņēmumu klāsteris. Tiem pieslēgsim investorus, lai palīdzētu komercializēt zinātnieku idejas. Līdz šim tas ir iztrūcis.

Šis ir labs brīdis, jo turpmāk Eiropas projektos finansējums būs paredzēts tieši tehnoloģijām un tieši “deep technologies” sektorā. Baltijā konkrētās nišās mēs varam pozicionēties kā līderi. Manuprāt, ir jāveido jauna IKT platforma, kas fokusētos uz “dziļo tehnoloģiju” ieviešanu – uz sadarbību starp zinātniekiem un investoriem.

Tas būtu tehnoloģiju centrs, kur viņi visi satiktos – mēs apvienosim savus LIAA spēkus ar universitātēm un jaunuzņēmumiem, tehnoloģiju skauti meklēs tehnoloģijas, Investīciju piesaistes departaments piesaistīs riska kapitālistus, pēc tam stratēģiskos investorus,” norāda jaunais direktors.

Uzziņa:

Viņš no 2010.gadā ieņēma mārketinga un pārdošanas vadītāja amatu uzņēmumā “Linearis”, savukārt no 2012.gada līdz 2015.gadam bijis uzņēmuma ģenerāldirektors. Paralēli ģenerāldirektora amata pienākumiem “Linearis” viņš guvis arī gadu ilgu pārdošanas kanālu vadītāja pieredzi uzņēmumā “MCB Finance Latvia” un vadījis “Linearis” filiāli Ķīnā.

2015.gadā Rožkalns sāka darbu LIAA, kur sākotnēji bijis pārstāvniecības Ķīnas pilsētā Šanhajā vadītājs, bet sākot no 2018.gada – LIAA pārstāvniecības vadītājs Vācijā.

Saistītie raksti

Jaunais LIAA direktors Latvijas Universitātē guvis bakalaura grādu reklāmas un mediju nozarē, savukārt biznesa augstskolā “Turība” saņēmis maģistra grādu uzņēmējdarbības vadībā. Rožkalns brīvi pārvalda angļu un krievu valodu, labi – vācu valodu.

Pilnu interviju lasiet rītdienas “Latvijas Avīzēs” pielikumā “Latvijas Bizness”.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
PS
Pēteris Strautiņš
Ekonomika
Ekonomists: Dusošā skaistule Latvija – par IKP izmaiņām 2019.gadā
22 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Latvijā lēnākā ekonomikas izaugsme Baltijā
23 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Latvijas Būvuzņēmēju partnerību turpmāk vadīs Gints Miķelsons
1 diena

Lasītākie raksti

LE
LETA
Latvijā
GKR sola pārbūvēt visus lielākos Rīgas tiltus un paaugstināt izglītības darbinieku algas
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Konkursā meklē Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja direktoru, piedāvājot 1500 eiro algu
4 minūtes
LE
LETA/LA.LV
Sports
Rastorgujevs tiek pie sudraba medaļas Eiropas čempionātā
36 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
Erdoans pieprasa Putinam “aizvākties no ceļa” Sīrijā
51 minūtes
VK
Vita Krauja
Kultūra
Arī sabiedrība ir atbildīga par cilvēka izvēlēm. Saruna ar Rēziju Kalniņu 1
Intervija 3 stundas