Ekonomika
Bizness

Paziņo jauno Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras vadītāju0


Kaspars Rožkalns
Kaspars Rožkalns
Foto: Ieva Čīka/LETA

Konkursā uz Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktora amatu uzvarējis Kaspars Rožkalns, aģentūru LETA informēja Valsts kancelejā.

Konkursa uzvarētājs guvis arī ekonomikas ministra Ralfa Nemiro (KPV LV) apstiprinājumu un amatā stāsies 20.janvārī.

Rūpēsies par valsts konkurētspēu

Pēc tikšanās ar Rožkalnu Nemiro norādīja, ka viens no svarīgākajiem LIAA direktora uzdevumiem būs atrast risinājumus Latvijas starptautiskās konkurētspējas paaugstināšanai.

“Kopā ar uzņēmēju organizācijām un sociālajiem partneriem esam apzinājuši jomas, kur būtu veicami uzlabojumi, lai sekmētu inovāciju ieviešanu un produktivitāti, veicinātu eksportu un piesaistītu investīcijas. Sagaidu no LIAA direktora konkrēta plāna izstrādi un ieviešanu, lai celtu Latvijas ekonomiku starptautiskā līmenī un nodrošinātu ilgtspējīgu izaugsmi. Ilgtermiņā tas uzlabos arī iedzīvotāju dzīves līmeni,” norādīja ekonomikas ministrs.

Rožkalns kā vienu no savām prioritātēm jaunajā amatā izvirzījis uz zināšanām bāzētu uzņēmumu atbalstu, tādējādi veicinot Latvijas starptautisko konkurētspēju un atpazīstamību. Nākotnē Rožkalns paredzējis veidot LIAA kā atvērtu, caurskatāmu un proaktīvu vienas pieturas aģentūru uzņēmējiem.

Jaunais vadītājs LIAA strādā kopš 2015.gada

Rožkalns no 2010.gadā ieņēma mārketinga un pārdošanas vadītāja amatu uzņēmumā “Linearis”, savukārt no 2012.gada līdz 2015.gadam bijis uzņēmuma ģenerāldirektors. Paralēli ģenerāldirektora amata pienākumiem “Linearis” viņš guvis arī gadu ilgu pārdošanas kanālu vadītāja pieredzi uzņēmumā “MCB Finance Latvia” un vadījis “Linearis” filiāli Ķīnā.

2015.gadā Rožkalns sāka darbu LIAA, kur sākotnēji bijis LIAA pārstāvniecības Ķīnas pilsētā Šanhajā vadītājs, bet sākot no 2018.gada – LIAA pārstāvniecības vadītājs Vācijā.

Jaunais LIAA direktors Latvijas Universitātē guvis bakalaura grādu reklāmas un mediju nozarē, savukārt biznesa augstskolā “Turība” saņēmis maģistra grādu uzņēmējdarbības vadībā. Rožkalns brīvi pārvalda angļu un krievu valodu, labi – vācu valodu.

Valsts kancelejā norādīja, ka atklātā konkursa gaitā Rožkalns, salīdzinot ar citiem pretendentiem, guva augstāko kopējo vērtējumu gan klātienes intervijā, gan vadības kompetenču novērtēšanā. Konkursa trešajā atlases kārtā Rožkalns ieguva visaugstākos novērtējumus – ļoti labi un labi visās piecās kompetencēs – stratēģiskais redzējums, attiecību veidošana un uzturēšana, darbinieku motivēšana un attīstīšana pārmaiņu vadīšana un komandas vadīšana.

Konkursa pretendentu vērtēšanas komisiju vadīja Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis, tās sastāvā bija ekonomikas ministra padomnieks Krists Bergans-Berģis (KPV LV), Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks Edmunds Valantis, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes locekle un Politikas daļas direktore Katrīna Zariņa un Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme.

Pretendentu atlases procesā tika aicināti piedalīties arī neatkarīgi novērotāji – Ārvalstu Investoru padomes Latvijā valdes priekšsēdētāja vietnieks Ints Krasts un Latvijas jaunuzņēmumu asociācijas “Startin.lv” valdes loceklis Didzis Dejus. Konkursa komisija sadarbojās arī ar drošības iestādēm.

Uzziņa:

Iepriekšējais LIAA direktors Andris Ozols LIAA direktora amatā stājās 2004.gadā. Viņa pilnvaru termiņš beidzās 2019.gada 22.novembrī.

LIAA ir ekonomikas ministra pakļautībā esoša tiešās pārvaldes iestāde, kuras mērķis ir sekmēt Latvijas uzņēmumu konkurētspēju un eksportspēju starptautiskajos tirgos, veicināt ārvalstu investīciju apjoma pieaugumu, īstenot tūrisma attīstības valsts politiku un valsts politiku inovācijas jomā. LIAA mērķis ir sekmēt uzņēmējdarbības attīstību Latvijā, veicinot ārvalstu investīciju apmēra pieaugumu un palielinot Latvijas konkurētspēju pašmāju un starptautiskajos tirgos.

Saistītie raksti

LIAA direktora galvenie pienākumi ir veicināt Latvijas uzņēmumu eksportspējas paaugstināšanu un ārējo tirdzniecību, ārvalstu investīciju ienākšanu Latvijas ekonomikā, uzņēmējdarbības uzsākšanu un attīstību, inovācijas un tehnoloģiju pārnesi, veicināt un īstenot tūrisma attīstības valsts politiku, kā arī nodrošināt Eiropas Savienības fondu un citu ārvalstu finanšu instrumentu līdzfinansētas aktivitātes un to administrēšanu.

Ieņemot amatu, nākamais LIAA direktors saņems mēnešalgu 2353 eiro apmērā (pirms nodokļu nomaksas), sociālās garantijas, veselības apdrošināšanu, kā arī motivējošās bonusu sistēmas sniegtās iespējas atbilstoši sasniegtajiem darba rezultātiem. Tāpat tiks nodrošināta iespēja piedalīties Augstākā līmeņa vadītāju attīstības programmā, tādējādi veicinot profesionālo attīstību.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Ekonomika
Šonakt rēķinus samaksāt neizdosies. Būs traucēta “Smart-ID” darbība
17 stundas
IR
Ilmārs Randers
Ekonomika
Jelgavniekus turpmāk vadās “Liepājas autobusu parks”? Intrigas un strīdi iepirkumos parāda nozares trūkumus
20 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Banku analītiķi: Atlaižot mazāk atalgotos darbiniekus, pieaugs vidējā alga 1
1 diena

Lasītākie

LE
LETA
Latvijā
Premjers Kariņš paziņo, no kā būs atkarīga ierobežojumu mīkstināšana pēc 9.jūnija 1
11 stundas
LE
LETA
Latvijā
Cilvēki tiek sodīti un atstāti bez ienākumiem. Opozīcija kritizē koalīciju 6
7 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Par pārkāpumiem novadu reformas kampaņā soda ierēdni. Ministrs Pūce komentē
5 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Iedzīvotāji pasaka, ko domā par Kučinska solījumiem. Kučinskis atbildi parādā nepaliek 1
8 stundas
LE
LETA
Kultūra
Austrija pašnodarbinātajiem māksliniekiem maksās 1000 eiro ikmēneša pabalstu
4 stundas