Latvijā
Sabiedrība

VIDEO: Valsts apmaksā pretrunīgi vērtētās blogeres stāstus Īrijā par modi0


Maija Armaņeva
Maija Armaņeva
Publicitātes foto

Pretrunīgi vērtētā blogere Maija Armaņeva par valsts budžeta līdzekļiem vadīs mācības emigrācijas latviešiem Īrijā. Šī ziņa izraisījusi plašu rezonansi sociālajos tīklos, apšaubot blogeres piemērotību, vēstīja “LNT ziņas”.

Maija Armaņeva ir vairāk zināma kā “Instagram” satura veidotāja, kurai iepriekš pārmesta krāpšanās ar “Instagram” sekotāju iespējamo pirkšanu un Reklāmas likuma pārkāpšanu.

Radies jautājums, kāpēc vispār par Latvijas valsts budžeta līdzekļiem ir jāalgo blogere, lai stāstītu Īrijā par stilu un modi? Izglītības ministrija piešķīra Īrijas latviešu nacionālajai padomei 14 000 eiro, lai emigrantu bērniem vecumā no 13 līdz 17 gadiem rīkotu latviešu valodas apmācības nometni. Blogere Maija Armaņeva aicināta stāstīt par stilu un modi, lai emigrācijas tautiešiem būtu atelpas brīdis no latviešu valodas gramatikas.

“Visās šādās nometnēs ir arī brīvais laiks, jo tad neviens uz to nometni nebrauktu, ja no rīta līdz vakaram ir jāsēž solā un jāmācās. Mums pa šiem gadiem ir ļoti daudz bijušas tēma, kas ir jauniešiem interesantas,” LNT atklāj Īrijas latviešu nacionālā padomes valdes locekle Laima Ozola.

Par stila un modes nodarbību vadīšanu blogerei no valsts budžeta līdzekļiem piešķirs 750 eiro, kā arī apmaksātas aviobiļetes 300 eiro vērtībā.

Izglītības ministrija neuzskata, ka Īrijas latviešu nacionālā padome nevajadzīgi šķiestos ar naudu, jo, runājot par stilu un modi, emigrantu bērni varot papildināt jaunu vārdu krājumu.

Saistītie raksti

”Nodarbības jāorganizē saskaņā ar izstrādāto mācību plānu, kas atbilst Valsts izglītības satura centra izstrādātājam diasporas izglītības vadlīnijām. 2. decembrī ministrija saņems atskaiti par valsts uzdotā uzdevuma izpildi un sasniegtajiem rezultātiem,” norāda Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāve Inta Bērziņa.

Izglītības ministrija atteicās komentēt Īrijas latviešu nacionālās padomes izvēli par nodarbību vadītāju uzaicināt tieši Armaņevu. Uzticību esot raisījusi viņas dalība TV3 modes un stila raidījumā, un ministrija nesekojot līdzi, kādos reputāciju skandālos sociālo tīklu pasaulē viņa varētu būt ierauta.

Plašāk pievienotajā video:

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.