Ekonomika
Auto un tehnoloģijas

Vienpadsmito reizi notiks „Digitālā nedēļa”0

Publicitātes foto

No 23. līdz 28. martam visā Latvijā jau 11. reizi notiks „Digitālā nedēļa”, kuras mērķis ir aicināt sabiedrību aktīvāk izmantot tehnoloģijas un e-pakalpojumus, vienlaikus uzlabojot savas digitālās prasmes, informēja Māra Jākobsone, Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas aģentūras (LIKTA) viceprezidente.

Tehnoloģijas ikdienā, attālināta pakalpojumu saņemšana, atvērtie dati un to izmantošanas potenciāls, kiberdrošība, nākotnes prasmes digitālajam darbam, kritiskā domāšana un mediju pratība – tās ir tēmas, kurām šogad nedēļas laikā tiks pievērsta uzmanība dažādos pasākumu formātos – diskusijās, lekcijās, prezentācijās, tiešsaistes testos zināšu pārbaudei u.c.

Ikvienam jāapgūst jaunas prasmes

Pasaulē veikti pētījumi liecina, ka līdz 2022.gadam ikvienam būs jāatvēl vismaz 101 mācību diena jaunu prasmju apgūšanai.

Digitālās jomas attīstībai būtiski ir gan kvalificētu speciālistu pieejamība visās nozarēs, gan dažādu risinājumu lietotāju – uzņēmēju, publiskā sektora un visas sabiedrības digitālās prasmes.

“Digitālās nedēļas” uzdevums ir iedrošināt tos, kuri vēl nav aktīvi tehnoloģiju lietotāji. Dažādas aktivitātes, kas notiek nedēļas laikā, ir lielisks veids, kā spert pirmo soli tehnoloģiju pasaulē un pievienoties digitālajai sabiedrībai.

Digitālās nedēļas laikā tiks organizēti gan centrālie pasākumi un diskusijas, kam varēs sekot līdz interneta tiešraidēs, gan arī pasākumi kas notiks visos Latvijas reģionos: skolās un bibliotēkās, nevalstiskajās organizācijas, pašvaldībās un uzņēmumos.

Būs iespējams pārbaudīt savas digitālās prasmes pašnovērtējuma testos un konkursos.

Latvija – digitāla lielvalsts!

Atklāšanas dienai 23. martā dota devīze “Latvija – digitālā lielvalsts!”, 24. marts tiks veltīts atvērto datu tēmai, 25. martā uzmanība tiks pievērsta sieviešu lomai un iespējām digitālo tehnoloģiju vidē. Ceturtdiena, 26. marts, būs digitālās identitātes un drošības diena, bet piektdiena, 27. marts, veltīta IKT profesionāļiem.

“Digitālie risinājumi maina mūsu ikdienu un mūsu paradumus. Tādēļ ir svarīgi, lai ikvienam iedzīvotājam un uzņēmējam būtu saprotams, kādi būs viņa ieguvumi digitālās transformācijas procesā un kā šos ieguvumus gudri izmantot.

Pētījumi rāda, ka nākamo 10 – 15 gadu laikā mainīsies vai izzudīs 5 – 15% profesiju, tādēļ jaunu zināšanu un prasmju apguve ir ārkārtīgi svarīga ikvienam no mums.

Aicinu izmantot “Digitālo nedēļu” kā atspērienu, lai “ielektu” straujajā digitalizācijas vilcienā, paaugstinātu savu konkurētspēju darba tirgū un iekļautos nākotnes digitālajā sabiedrībā,” aicina LIKTA prezidenta Signe Bāliņa.

Sabiedrībai jāprot izmantot elektroniskā pārvalde

„Latvijai ir jālepojas ar to, ko esam paveikuši gan valsts pārvaldes, gan sabiedrības un uzņēmējdarbības procesu digitalizēšanā. Mēs esam starp līderiem Eiropas Savienībā, kas var lepoties ar augstu brieduma pakāpi elektroniskās pārvaldes lietās.

Tomēr elektroniskajai pārvaldei jēga ir tikai tad, ja sabiedrība prot to izmantot un dod ieguldījumu tās attīstībā, tādēļ “Digitālā nedēļa” ir lieliska iespēja gan atskatīties uz jau paveikto, gan katram nospraust jaunus mērķus ceļā uz veiksmīgu digitalizāciju,” uzsver vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce.

Renāte Strazdiņa, “Microsoft” vadītāja Baltijā: “2019. gadā noticis straujš izrāviens datu analīzes un vizualizācijas, mākslīgā intelekta un lietu interneta attīstībā, un Latvijai ir izcils attīstības potenciāls visās šajās jomās.

Tas nozīmē arī to, ka tehnoloģiju prasmes jaunā līmenī kļūst par nākotnes sabiedrības pamatprasmi. Ar savu iesaisti “Digitālajā nedēļā” šogad vēlamies parādīt, ka apgūt jaunās tehnoloģiju prasmes var būt ļoti interesants un radošs process, kā arī vēlreiz iedrošināt sievietes, ka tehnoloģiju pasaule viņām ir tieši tikpat piemērota kā vīriešiem.”

“Katru gadu redzam, kā palielinās iedzīvotāju interese, izpratne un iesaiste jaunu digitālu rīku un iemaņu apgūšanā.

Lietotnes, e-pakalpojumi, portāli, ko cilvēki ar vien vairāk izmanto dažādu ikdienas darījumu kārtošanai, ir informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) redzamā daļa.

Digitālās lielvalsts pamatu veido infrastruktūras acīm neredzamā daļa, kas ļauj baudīt ātru un īpaši ātru interneta savienojumu, jēgpilna IKT risinājumu arhitektūra, datu pieejamība un, protams, drošība – gan lietojot, gan tehnoloģiski nodrošinot lietojumus.

Novērtēt IKT potenciālu

Digitālā nedēļa ļauj visdažādāko tautsaimniecības nozaru pārstāvjiem izprast un precīzāk saskatīt IKT pielietojuma potenciālu gan komercdarbībā, gan valsts pārvaldē,” uzsver VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs valdes priekšsēdētājs Edmunds Beļskis.

Desmit gadu laikā “Digitālajā nedēļā” kopumā organizēti vairāk nekā 5200 klātienes pasākumi, kuros piedalījušies 278 tūkstoši cilvēku. Aktivitāšu organizēšanā iesaistījušies vairāk nekā 1200 sadarbības partneri – uzņēmumi, bibliotēkas, valsts iestādes, izglītības iestādes, nevalstiskās organizācijas u.c.

Uzziņa:

“Digitālā nedēļa” tiek organizēta Eiropas kampaņā „ALL Digital Week 2020”, kas Latvijā notiek jau 11. reizi.

Saistītie raksti

To organizē LIKTA sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, VAS “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs”, “Microsoft Latvia”, Kultūras informācijas sistēmu centru.

Pērn kampaņas laikā visā Latvijā tika organizēti 600 digitālajām prasmēm veltīti pasākumi, kuros piedalījās gandrīz 29 000 iedzīvotāju.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
Olafs Zvejnieks: Levits un pārējā elite varētu atrotīt piedurknes un doties uz lauka palīgā lauksaimniekiem 4
1 diena
LE
LETA
Ekonomika
Valdība nosaka, kad inficēšanos ar Covid-19 uzskatīs par nelaimes gadījumu darbā
2 dienas
LE
LETA
Ekonomika
Cietums par 147 000 000 eiro nevar būt prioritāte! Ģirģens uzskaita nozares, kur nauda vajadzīga daudz vairāk
2 dienas

Lasītākie

LE
LETA
Latvijā
Deg atkritumi un traktori! Liesmas aprij kādu plastmasas pārstrādes uzņēmumu Salaspilī
1 stunda
LE
LETA
Veselam
Vīrusa izplatība neaprobežojas tikai Pierīgā. Covid-19 “ielauzies” jaunā novadā
1 stunda
MZ
Māris Zanders
Latvijā
Māris Zanders: “Te nu mēs esam – vairāku mēnešu garumā saspiestā atspere atsprāga!”
56 minūtes
LE
LETA
Dabā
Jauni karstuma rekordi, bet vietām gaidāms arī lietus! Laika prognoze svētdienai
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Kā rīdzinieki bauda sestdienu “Pastaigu tirgū” Vērmanes dārzā
1 stunda