Ekonomika
Auto un tehnoloģijas

Tīmeklī, pa tālruni un dzīvesvietā – Centrālā statistikas pārvalde veic iedzīvotāju aptauju par interneta lietošanu0

Foto: Fotolia

Centrālā statistikas pārvalde pirmdien sākusi ikgadējo iedzīvotāju aptauju par interneta lietošanu, lai iegūtu informāciju par iedzīvotāju interneta lietošanas mērķiem un paradumiem, iepirkšanos internetā un citiem ar interneta lietošanu saistītiem jautājumiem, aģentūrai LETA pavēstīja statistikas pārvaldē.

Iedzīvotāju aptauja par interneta lietošanu notiks līdz 8.jūnijam, un tajā būs iekļauti 8500 iedzīvotāju vecumā no 16 līdz 74 gadiem, aptverot visus Latvijas reģionus.

Aptauja divās kārtās

Aptauja notiks divās kārtās, tostarp līdz 10.februārim būs pieejama e-anketa, bet, ja līdz attiecīgajam datumam e-anketa nebūs aizpildīta, aptaujas otrajā kārtā, kas ilgs no 11.februāra līdz 8.jūnijam, tiks veikta telefonintervija vai intervija klātienē, Centrālās statistikas pārvaldes intervētājam ierodoties respondenta dzīvesvietā.

Intervētāja identitāti būs iespējams pārbaudīt Centrālās statistikas pārvaldes mājaslapā vai pa bezmaksas tālruni 80008811.

Anketa trijās valodās

Apsekojuma izlasē iekļautos iedzīvotājus, kuri saņems vēstuli ar uzaicinājumu piedalīties aptaujā, Centrālās statistikas pārvalde aicina aizpildīt e-anketu vietnē https://e.csb.gov.lv. Lai autorizētos, jāizmanto internetbanka, e-identifikācijas karte vai e-paraksts. Anketu varēs aizpildīt vienā vai vairākās reizēs latviešu, krievu vai angļu valodā.

Iedzīvotāju interneta lietošanas apsekojums notiek kopš 2004.gada, un tā rezultāti ļauj novērtēt, kā attīstās interneta izmantošana Latvijā salīdzinājumā ar citām Eiropas Savienības (ES) valstīm. Iegūtie dati tiek izmantoti Digitālās ekonomikas un sabiedrības indeksa (DESI) aprēķinam, kas atspoguļo ES dalībvalstu panākto progresu digitalizācijas jomā.

Iegūtā informācija tiks izmantota tikai apkopotā veidā, un Centrālās statistikas pārvalde garantē iesniegto atbilžu konfidencialitāti.

Pērn internets bija pieejams 85,4% iedzīvotāju

Pērn veiktā apsekojuma rezultāti liecina, ka interneta pieslēgums Latvijā bija 85,4% mājsaimniecību, tostarp Rīgas reģionā – 89,8% mājsaimniecību, bet pārējos Latvijas reģionos – vidēji 83,2% mājsaimniecību. 2019.gadā platjoslas internets bija 83,3% mājsaimniecību.

Tāpat turpināja pieaugt regulāro interneta lietotāju (vismaz reizi nedēļā) īpatsvars, 2019.gadā tam sasniedzot 83,7%.

Saistītie raksti

Populārākie interneta izmantošanas mērķi bija e-pasta lietošana (71,9%), internetbanka (71,6 %), kā arī ziņu portālu, avīžu vai žurnālu lasīšana tiešsaistē (67,6%).

Datu glabātuves internetā (mākoņdatošanu) lietoja 36,5% no interneta lietotājiem, lai uzglabātu dokumentus, attēlus, mūziku, video vai citas datnes privātām vajadzībām, valsts vai pašvaldību iestādēm adresētas veidlapas, izmantojot internetu, aizpildīja 55,5%, savukārt preces vai pakalpojumus internetā pēdējo 12 mēnešu laikā bija pirkuši 46,6% iedzīvotāju, tostarp visbiežāk apģērbus un sporta preces (47,9%), mājsaimniecības preces (40,6%), pasākumu biļetes (33,5%) un elektroniku (31,6%).

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
Olafs Zvejnieks: Levits un pārējā elite varētu atrotīt piedurknes un doties uz lauka palīgā lauksaimniekiem 4
1 diena
LE
LETA
Ekonomika
Valdība nosaka, kad inficēšanos ar Covid-19 uzskatīs par nelaimes gadījumu darbā
2 dienas
LE
LETA
Ekonomika
Cietums par 147 000 000 eiro nevar būt prioritāte! Ģirģens uzskaita nozares, kur nauda vajadzīga daudz vairāk
2 dienas

Lasītākie

LE
LETA
Latvijā
Deg atkritumi un traktori! Liesmas aprij kādu plastmasas pārstrādes uzņēmumu Salaspilī
2 stundas
LE
LETA
Veselam
Vīrusa izplatība neaprobežojas tikai Pierīgā. Covid-19 “ielauzies” jaunā novadā
1 stunda
MZ
Māris Zanders
Latvijā
Māris Zanders: “Te nu mēs esam – vairāku mēnešu garumā saspiestā atspere atsprāga!”
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Jauni karstuma rekordi, bet vietām gaidāms arī lietus! Laika prognoze svētdienai
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Kā rīdzinieki bauda sestdienu “Pastaigu tirgū” Vērmanes dārzā
1 stunda