Publicitātes foto

Vīriešiem, sievietēm, bērniem: grāmatas, ko izlasīt 14 dienās 0

Kad saspringtajā ikdienas steigā negaidīti ir atbrīvojies laiks, ko veltīt sev, savu domu sakārtošanai un atpūtai, grāmata ir labākais sabiedrotais cīņā ar melanholiju un pavasara nogurumu.

Reklāma
Reklāma
Izrādās, gurķus ar tomātiem nedrīkst ēst kopā! 8 produktu kombinācijas, no kurām labāk izvairīties 37
“Gustavo ir bīstams narciss, bet Rutulis un Patrisha tērētas marionetes!” Ainārs Mielavs velta skarbus vārdus radošajiem kolēģiem 2
TV24
“Dzīvības vērtība ir pārspīlēta.” Krievijas valsts televīzijas kanālā krievus aicina izdarīt pašnāvību
Lasīt citas ziņas

Lūk, grāmatu saraksts visai ģimenei ļaus izbaudīt pēkšņo, neplānoto atvaļinājumu.

Lelde Kovaļova “Svešinieki”

Stāsta varoņi ir četri savstarpēji nepazīstami pasažieri, kas pusnakts stundā izkāpj no vilciena un dodas mājup – viņu vieno trīs lietas: viņi visi reiz bija miruši, bet paši to nezina; kāds viņus nogalināja; viņi ir atgriezušies, lai atrastu to, kurš atņēma viņiem pašu dārgāko – dzīvi.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Sižets interesants, autore mācējusi saglabāt intrigu un neatklāt visas detaļas uzreiz. Interesants un izlasīšanas vērts darbs, noturēs nomodā arī vēlajās nakts stundās. Lai arī sižets atrisinās no četru cilvēku redzējuma, tas nemaz netraucē un ir interesanti lasīt kā varoņi tiks galā ar savu mērķi – atrast slepkavu” grāmatu blogere Zane Berce (mom.who.reads.a.lot).

Grāmatu internetā var iegādāties ŠEIT.

Jana Egle “Dzimšanas diena”

Grāmatā apkopoti astoņi stāsti par sievietes dzīvi ikdienas ritumā atšķirīgos dzīves posmos un dažādu apstākļu ietekmē.

Stāsti par ilgām un zaudējumiem, par vērtībām, alkām, vientulību, bailēm no nāves, pieķeršanos, mīlestību – kā tās transformējas mūža gaitā, kā ietekmē sievietes dzīves ceļu, liekot izcīnīt dažādas ārējas un iekšējas cīņas.

Pirmā plāna tēli grāmatā ir sievietes plašā vecuma amplitūdā (no sešiem līdz septiņdesmit gadiem), viņu iekšējā pasaule kā ārējo notikumu atspulgs.

“Jana Egle atkārtoti ir radījusi ļoti baudāmu literatūru un noteikti neliks vilties nevienam savam pielūdzējam, pat ne grāmatu lasošiem vīriešiem, ha,” – tā grāmatu blogeris Agris Nils Jēkabsons.

Grāmatu veikalā var iegādāties ŠEIT

Džūlio Andžoni “Sardu balāde”.

“Ar laiku Vecais bija spiests atzīt, ka šī modes būšana, gana darba izrāde par prieku tūristiem pat viņam ir kaut ko mācījusi. Viņš bija atklājis, ka pasaulē daudz kas ir mainījies un ka šī jaunā pasaule spēj uztvert pagātni jautri un vieglprātīgi.

Savu pagātni Kostantino Saru nenožēloja, tomēr viņam nebija arī vēlēšanās saistīt šīs atmiņas ar kaut kādām izpriecām, svētkiem.

“Man svētki ir tikai svēto piemiņas dienas vai ja kāds precas, vai kādam dzimst bērni.”

Reklāma
Reklāma

Dēla atgriešanās dzimtajās mājās pensionētā aitu gana Kostantino dzīvi sagriež kājām gaisā. Atvedis sev līdzi dāņu civilsievu Grēti, Mario izveido lauku tūrisma uzņēmumu, kas piesaista daudz apmeklētāju.

Tomēr viesu kņada “senatnīgajā” fermā gan nav vienīgais, kas Kostantino satrauc…

Grāmatu internetā var iegādāties ŠEIT.

Bens Berants “Bubuļbailes” (5+)

Kas ir bailīgāk: ja kaut kas naktī nolaupa bumbu vai ja tumsiņā jādodas to meklēt mežā? Un ja nu satiec BUBULI?

Vāverēns un vārnēns apņemas atrast pazudušo bumbu, pat ja nāksies uzveikt pašas lielākās – BUBUĻBAILES.

Lietuviešu rakstnieka Bena Beranta un mākslinieces Vilijas Kvieskaites jaukā ilustrētā grāmatiņa par labāko draugu vāverēna un vārnēna piedzīvojumiem ne vien izklaidēs, bet arī dos iespēju ģimenei parunāt par bailēm, jo pat drosmīgākie no kaut kā baidās.

Grāmatu internetā var iegādāties ŠEIT.

Bārbele Kercdorfere “Whats App Meitenes 2” (12+)

Marija Linna (17) un Manū (16) ir labākās draudzenes, kas sarakstās caurām dienām.

Manū ir attiecībās ar Jensu, kurās abi iemīlējušies jaunieši pamanās atkal un atkal sastrīdēties. Šajās reizēs Marija Linna, kuras sirds pieder vienīgi Mocartam un Edam Šīranam, ir vienīgā, kas spēj palīdzēt.

Abas draudzenes runā (un sarakstās) par visu – savām bailēm, šaubām, saviem vecākiem un citām dzīves katastrofām.

“Whatsapp ir nozīmīga daļa no jauniešu dzīvesstila, no kurām uzzināt visu – gan galveno varoņu, divu tīņu vecuma meiteņu, pārdzīvojumus par pirmo mīlestību, attiecību veidošanu, vilšanos un cerībām, gan par tiem cilvēkiem, kas ir viņu tuvākajā lokā” grāmatu blogere Meldra Gailāne.

Grāmatu internetā var iegādāties ŠEIT.

Ingmārs Jurisons “Dukuri. Ledus karaļi dzīvē”

Tas varēja būt stāsts par sportistiem Dukuriem – par bijušo bobslejistu un skeletona aizsācēju Latvijā ‒ Daini Dukuru, par pasaules līmeņa skeletonistiem Tomasu un Martinu Dukuriem, kuri priecē ar medaļām un panākumiem jau vairāk nekā desmit gadus.

Šis ir stāsts ne tikai par sportu, jo Dukuri ir arī ģimene. Stipra un tāda, kurai gribētos līdzināties.

Ledus karaļi dzīvē izrādās daudzpusīgi un avantūristiski, un viņu ceļš līdz skeletonam nav bijis viegls ‒ kā kāpiens kalnā.

Stāstu par Dukuru ģimenes piedzīvojumiem, kas noris vienlaikus ar spilgtākajiem notikumiem Latvijas vēstures lapaspusēs, veidojis “Sporta Avīzes” galvenais redaktors Ingmārs Jurisons.

Viņu panākumi ir fenomenāli. Tie gūti mūsu acu priekšā, bet vai mēs zinām, kas aiz tiem stāv?

“Ingmāram Jurisonam ir izdevies attēlot kopainu. Lasot šo grāmatu, daudzi mainīs skatījumu uz notikumiem, kas atmiņā iegūluši ar tālaika emocijām. Grāmata ir patiess saldais ēdiens. Gards un piesātināts, bez nevajadzīgiem garšas pastiprinātājiem. Kā Dukuru mammas Marinas debesmanna” Dāvids Ernštreits, sporta žurnālists un filmu autors.

Grāmatu internetā var iegādāties ŠEIT.

Dace Judina un Arturs Nīmanis “Mēmais”

Liktenim labpatīk nelielā Laika un Telpas krustpunktā – Sirdspagastā – savest kopā trīs nepazīstamus cilvēkus, lai pierādītu – visam, kas ar mums notiek, ir dziļāka jēga.

Jauna studente, topošā literāte Sarma, baltais zvirbulis pašas ģimenē, studentu vidē un pat mīļotā vīrieša acīs, dzīves melnākajā brīdī sastopas ar vecu sievieti – Ingrīdu Dravnieci, kura viņu kā pašas mazmeitu uzņem savās Rožleju mājās.

Pirms septiņdesmit pieciem gadiem pusaugu Ingrīda ar ģimeni no Rožlejām divas reizes tika izvesti uz Sibīriju, nolaupot viņu dzīvei astoņpadsmit gadus, izraisot traģēdiju virkni un gandrīz iznīcinot visu dzimtu.

Šodien dzīves līkloči – savas vietas meklējumi, sievas neuzticība, izjukusī laulība un neveiksmes biznesā – uz Sirdspagastu atved liepājnieku, sapņotāju Eduardu. Viņu it kā nejaušā satikšanās un ilgas pēc Mājām atmodina sen aizmirstu notikumu rēgus… Grāmatu var iegādāties šeit:

“Valodas vieglais ritums, dzimtas vēstures līkloču izpratne, dvēseļu gaišuma un tumsas, arī pelēkās krēslas zonas zināšanas, krietna rakstniecības pieredze un prasme krāšņi saadīt likteņus lieliskas intrigas mērcē priecēs ikvienu lasītāju, kuru interesē personisks skats uz latvju vēstures klupieniem un tiekšanos augšup,” – par grāmatu saka rakstniece un publiciste Eva

Grāmatu internetā var iegādāties ŠEIT.

Rolanda Bula, “Sīnāja kalna lieta”

Romāna “Stopētāju lieta” turpinājums. Kādas pavisam parastas Latvijas pilsētas netradicionālās reliģiskās kopienas dzīvi īsā laika sprīdī satricina mīklaini notikumi.

Vispirms draudzes vadītāju Biku mājas pagalmā tiek noindēti sargsuņi un draudzes namā izlīmētas draudu skrejlapiņas, bet pēc tam pašu Pēteri Biku atrod noslīkušu pirms baseinā – un tas nav nelaimes gadījums.

Tīšo slepkavību izmeklē kriminālpolicijas inspektors Juris Zvirbulis, kuram palīdz izmeklētāja Asnāte Grieze.

Izrādās, ka apdraudēta ir arī mācītāja atraitne Olga, kuru nolaupa un aizved uz purvu, kur sieviete ir spiesta pārlaist baiļu nakti.

Inspektors Zvirbulis noskaidro, ka pilsētā no Londonas ir ieradies Aldis Braucējs, kura sieva bijusi draudzes upuris. Pēc tam aizdomas krīt arī uz Esēniju Vidvudu, kura arī ieradusies pilsētā. Esēnija atzīstas līmlapiņu izlīmēšanā. Taču vai tiešām vainīgs ir viens no viņiem?

Romāna fonā – sektas dzīve, bet romānu caurvij mazliet nepiepildāmas mīlas ilgas – Zvirbulim ir jau 40, bet Ditai Vidvudai 20, taču pasapņot Juris uzdrīkstas.

Grāmatu internetā var iegādāties ŠEIT.

Izdevniecības “Latvijas Mediji” grāmatas par īpaši izdevīgām cenām iespējams iegādāties, neizejot no mājas, internetveikalā VEIKALS.LA.LV.

#paliecmājāsunlasigrāmatas

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.