Medības
Pieredze

VMD aicina attālināti saņemt mednieka sezonas karti2

Foto no žurnāla “Medības”

Valsts meža dienests (VMD) aicina medniekus attālināti saņemt mednieka sezonas karti, ņemot vērā strauji tuvojošos jauno medību sezonu, informēja VMD.

VMD norāda, ka saistībā ar visā valstī līdz 2020.gada 14.aprīlim izsludināto ārkārtējo situāciju ar mērķi ierobežot Covid-19 izplatību, VMD īpaši lūdz medniekus būt atbildīgiem pret sevi un apkārtējiem cilvēkiem un mednieka sezonas kartes jaunajai 2020./2021.gada medību sezonai pieprasīt elektroniski, nevis apmeklējot mežniecības klātienē.

Iespēja elektroniski saņemt mednieka sezonas karti ir, samaksājot valsts nodevu internetbankā Valsts kasē vai elektroniski aizpildot pieprasījumu.

Pieprasījumu par mednieka sezonas kartes saņemšanu un maksājuma uzdevumu elektroniskā veidā jānosūta uz izvēlētās mežniecības e-pasta adresi, kas ir pieejamas VMD mājaslapā.

Gadījumos, ja uz mednieku attiecas valsts nodevas atvieglojums, nosūtot pieprasījumu, jāpievieno statusu apliecinošā dokumenta kopija. Medniekam mednieka sezonas karti informatīviem mērķiem jāizdrukā un jāuzrāda pēc pieprasījuma medību laikā.

VMD pārbauda mednieku apliecības derīgumu un izsniedz mednieka sezonas karti 30 dienu laikā, nosūtot elektroniskā veidā parakstītu ar drošu elektronisko parakstu uz iesniegumā norādīto e-pasta adresi.

Mednieka sezonas kartes medniekiem izsniedz VMD mežniecības pēc personas pieprasījuma. Persona var pieprasīt un saņemt mednieka sezonas karti arī par citu mednieku vai medniekiem). Lai saņemtu mednieka sezonas karti, ir jāsamaksā valsts nodeva – 14,23 eiro, bet vecuma un izdienas pensionāriem, personām ar pirmo vai otro invaliditātes grupu un valsts akreditēto augstākās izglītības iestāžu pilnu laiku studējošajiem valsts nodeva ir – 4,27 eiro.

VMD atgādina – ja mežā konstatētas aizdomīgas egļu audzes, meža īpašniekam jāvēršas kādā no VMD mežniecībām un jāinformē par esošo situāciju. Pēc tam mežzinis vai meža patologs izvērtēs situāciju dabā un informēs, ko darīt un kā rīkoties konkrētajā situācijā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.