Viens par visiem un visi par vienu – Latvijas volejbola izlase gatava Eiropas čempionātam.

Latvijas volejbola izlasei svarīgākā spēle Tallinā 0

Ilmārs Stūriška, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā 189

Latvijas volejbola izlase Eiropas čempionātā Tallinā Igaunijā šovakar aizvadīs trešo spēli, tiekoties ar Slovākiju.

Otrajā spēlē Latvija piedzīvoja dramatisku zaudējumu Horvātijai ar 2-3 (30:28, 20:25, 25:23, 29:31, 11:15), par diviem uzvarētiem setiem iegūstot vienu punktu tabulā. Spēli labāk iesāka horvāti, bet pirmajā setā mūsējiem izdevās atspēlēties no 17:21 un pēdējās izspēlēs, labi uzbrūkot Denisam Petrovam un Hermanam Egleskalnam, arī uzvarēt.

Trešajā setā pretinieki atspēlēja trīs mačbumbas, bet ar serves uzņemšanu un rezultatīvu sitienu uzvarai pietuvināja Atvars Ozoliņš. Ceturtajā setā izdevās iespaidīga atspēlēšanās no 12:18. Latvijas izlases galvenais treneris Avo Kēls tobrīd sūtīja laukumā trīs rezervistus un komanda atdzīvojās, trīs reizes veiksmīgi uzbruka Edvarts Buivids, vairākkārt arī Kristaps Šmits, nenotrīcēja 18 gadus vecais Gustavs Freimanis. Latvijai bija divas mačbumbas, tomēr tās neizdevās izmantot, un piektajā setā horvāti kontrolēja spēles gaitu.

21 punktu guva Hermans Egleskalns, pa 11 – Romāns Saušs un Ozoliņš. Sāncenšu rindās jaudīgākais bija Petrova komandas biedrs Ņižņijnovgorodas “ASK” Leo Andričs ar 32 punktiem.

“Šodien jautājums nav tāds, kas bija galvenais uzdevums laukumā, bet gan tas, ko nekad dzīvē neesmu sapratis – kā iespējams neatrast pareizo noskaņojumu spēlei. Pret Igauniju un Horvātiju noskaņojuma ziņā bija divas dažādas komandas. Šodien mēs darījām darbu, pirms divām dienām mēs “degām” laukumā,” vīlies bija Avo Kēls.

Latvijas izlasei divās spēlēs četri punkti, Slovākijai – viens par 2:3 zaudējumu Igaunijai. Slovāki uzvarēja pirmajos divos setos, bet, nonākuši bezdibeņa malā, mājinieki spēja savākties. Pirms tam trijos setos slovākiem zaudējums Francijai.

Situācija D grupā cīņā par trešo un ceturto vietu būs ļoti saspringta, bet skaidrs, ka Latvijai šodien vajadzīga tikai uzvara. Slovākijas volejbolistiem šis ir astotais Eiropas čempionāts pēc kārtas, labākais rezultāts – iekļūšana ceturtdaļfinālā pirms desmit gadiem. Iepriekšējās četrās savstarpējās spēlēs 2016. un 2019. gadā uzvaras tika dalītas uz pusēm.

Eiropas čempionātā sievietēm trešo reizi triumfējusi Itālija, kas finālā Belgradā ar 3:1 sarūgtināja mājinieces serbietes. Bronza tika Turcijai. Visas trīs izlases bija spēcīgākās no Eiropas arī olimpiskajās spēlēs Tokijā, kur Serbija izcīnīja bronzu, Turcija bija piektā, sekojot Itālijai.