Foto – Shutterstock

Žurku civilizācija ir gatava pārņemt planētu 6

1929. gadā PSRS teritorijā Saratovā visslepenākajos apstākļos sāka darboties bioloģiskā laboratorija, kurā militāristi un zinātnieki kopīgiem spēkiem mēģināja izaudzēt superbūtnes, kas izpilda visas pavēles, ir fiziski ļoti izturīgas, spēj izdzīvot jebkuros apstākļos un vienlaikus neizraisa aizdomas pretiniekam. Par izejas materiālu šiem eksperimentiem kalpoja… žurkas, kurām jau tāpat piemīt unikālas maņas un fantastiska dzīvesdziņa, piemēram – to žokļi spēj pārgrauzt metālu, savukārt skelets ir ļoti līdzīgs cilvēka skeletam.

LA
LA.LV
Veselam
“Tas ir īpatnējs stāvoklis!” Rācenis par asins recekļu simptomiem pēc vakcinācijas un to, cik šādi gadījumi varētu būt Latvijā 96
16 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. Dziedātāja Elīna Gluzunova soctīklos ievieto jutekliskus foto pēc krūšu operācijas: fani metas kritizēt, bet vīrieši lūdz pēc papildus bildēm 33
13 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Vakcinācijas birojs tiks likvidēts!” Deputāts Riekstiņš par to, kas bija aplami un vai šādu biroju vispār vajadzēja 59
9 stundas
Lasīt citas ziņas

Maskavas metro gigantiskās žurkas
Saratovas laboratorijā iesaistītie zinātnieki izvirzīja pieņēmumu, ka mākslīgas evolūcijas rezultātā šo žurku priekšējās ķepas maksimāli pietuvosies cilvēka roku uzbūvei, bet galvenais – pētnieki bija pārliecināti, ka žurkām radītajos apstākļos tās neilgā laikā savā attīstībā uz priekšu virzīsies ātrāk nekā cilvēce gadsimta laikā.

Iespējams, tā ir tikai kārtējā neparastā sakritība, taču sanāca tā, ka 60 gadus vēlāk – 1989. gadā – šīs laboratorijas žurkas izkļuva brīvībā, slepeno laboratoriju pēkšņi slēdza, savukārt padomju plašsaziņas līdzekļi sāka aizgūtnēm rakstīt par Maskavas metro sastopamajām dīvainām superbūtnēm, kuras tuneļos apgaitās sastapuši metropolitēna darbinieki un kuras kaut kādā veidā spēja notriekt no sliedēm braucošus vilcienu sastāvus. Tostarp metro nav tikai stacijas, vilcieni un sliežu ceļi. Tā vēl ir arī visnotaļ sarežģīta ūdensnovadīšanas sistēma, kas sevī ietver lielu daudzumu kolektoru un noplūdes kanālu, kas savienoti ar pilsētas kanalizāciju un pazemes upēm. Turklāt šo būtņu pēdas esot atrastas arī stacijās, sak, – uz augšu pa trepēm, laukā uz īsto brīvību.

CITI ŠOBRĪD LASA

Oficiāli, protams, Maskavas metro vadība visiem iespējamiem veidiem joprojām cenšas norobežoties no idejas par to, ka tur varētu mitināties kaut kādas mutantu žurkas, taču tajā laikā bija grūti paturēt noslēpumā faktu, ka vienubrīd risinājusies pat ļoti nopietna cīņa ar dīvainiem pazemes grauzējiem, un īpašas militarizētās vienības ar automātiem un ugunsmetējiem nakts laikā staigājušas pa sliežu tuneļiem, iznīcinot tur ikvienu sastapto “nestandarta” būtni.

Tostarp neticami liela izmēra žurkas sastapuši arī tā dēvētie Maskavas digeri (aptuveni – visa noslēpumainā, apslēptā meklētāji), kuri apgalvo, ka šādas dīvainas būtnes arī mūsdienās sakoncentrējušās zem Maskavas gaļas kombinātiem un lopu dzīšanas tuneļos, kur žurku dzīve asins un visu veidu subproduktu pārpilnībā pārvērtusies īstenā paradīzē.

Savukārt daudzviet Maskavas pazemes kolektoros ņemto ūdens paraugu analīzes speciālistiem uzdzen šausmas, jo slāpekļa un smago metālu saturs tajā pārsniedz normu pat 20 reižu. Tādos apstākļos liela daļa organismu izmirst, savukārt citi ne tikai izdzīvo, bet pat triumfē, un to vidū esot arī žurkas-mutanti, kas spēj pielāgoties jebkuriem apstākļiem.

Mutanti izlaužas no laboratorijas
Vai šie radījumi patiešām ir zem Krievijas galvaspilsētas notikušās ekoloģiskās katastrofas rezultāts? Lai gan daži pētnieki pauž, ka daudzkārt ticamāka esot gluži cita versija, proti: šīs gigantiskās būtnes esot jau minētās slepenās laboratorijas, kurā vairākas desmitgades miermīlīgos grauzējus mēģināja pārvērst agresīvos diversantos, kļūmīga gadījuma rezultāts.

Neviens no speciālistiem, kuri strādājuši Saratovas laboratorijā, nevēlas stāstīt par šo konkrēto laika periodu savā dzīvē, taču tas, ko daži runīgākie pavēstījuši, patiešām spēj pārsteigt pat visbagātākās iztēles īpašniekus. Laboratorijā bijuši tikai trīs voljeri. Vienu reizi divās nedēļās vienā no šiem voljeriem imitēja gadalaika maiņas, lai tādējādi žurkas iespējami ātrāk evolucionētu. Otrā voljerā pastāvīgi uzturēja noteiktu radiācijas līmeni. Savukārt trešajā voljerā vienkārši turēja grauzēju kontroles grupu, ar kuriem nedarīja neko. Dienā laboratorijas jaunākie līdzstrādnieki baroja grauzējus, uzkopa voljerus, sekoja paredzēto apstākļu uzturēšanai. Šajā diennakts laikā grauzēji parasti gulējuši. Toties nakts aktivitāšu grafiks esot bijis aizpildīts līdz pēdējai minūtei. Ar žurkām strādājuši psihologi, ģenētiķi un mediķi, tajā laikā laboratorijas telpās nav ielaists neviens no jaunākajiem līdzstrādniekiem.

Šie īpašie jeb “militārie” grauzēji no parastajām žurkām patiešām ievērojami atšķīrušies, vispirms jau tieši ārējā izskata ziņā. Šīm žurkām bijušas lielas galvas un priekšējās ķepas ļoti atgādinājušas cilvēka rokas. Zināms, ka šādi nakts treniņi Saratovas laboratorijā turpinājušies līdz 1989. gada jūnijam. Tiklīdz izdota pavēle par šīs bioloģiskās laboratorijas likvidēšanu, vajadzējis pilnībā likvidēt arī visu tajā uzkrāto un ar eksperimentiem saistīto dokumentāciju. Taču to neizdevās īsti paveikt, jo līdz tam laikam gigantiskās superžurkas jau pašas bija izgrauzušās cauri betona sienai un izkļuvušas tunelī, kas veda uz visiem trim voljeriem un savienoja tos ar ventilācijas sistēmu. No turienes grauzēji arī izkļuvuši brīvībā. Turklāt daudzi bijušie laboratorijas darbinieki pauduši, ka šīs žurkas iepriekš jau zinājušas, ka laboratorijas likvidēšanas gadījumā tās paredzēts nogalināt, tāpēc sarīkojušas sekmīgu bēgšanu.

Patlaban laboratorijas vietā vairs ir tikai drupas un nav saglabājies arī neviens dokuments, kas varētu apstiprināt vai noliegt iepriekš pausto. Nav arī nekādu ziņu par attiecīgo voljeru pēdējo, pēc kārtas 189. iemītnieku paaudzes tālāko likteni. Zināms tikai tas, ka, gadījumā ja šīs gigantiskās laboratorijas žurkas patiešām tikušas brīvībā, to vidū bijuši gan tēviņi, gan mātītes, kas nozīmē, ka tagad kaut kur mīt arī 190. vai pat 200. šo grauzēju paaudze.

Tiesa, biologi gan pauž, ka šīs žurkas-mutanti cilvēkiem nevar būt īpaši kaitīgas būtnes. Kaut vai tāpēc, ka savas aktivitātes ziņā tās kādu nieku tomēr atpalikušas no parastajām žurkām. Taču tur, pazemē, komunikāciju un tuneļu sistēmā, žurkas-mutanti, iespējams, patiešām izveidojušas pašas savu “civilizāciju”, proti, pietiekami augstu attīstītu sabiedrību ar savu kārtību, likumiem un hierarhiju, kurā nav vietas nedz svešiniekiem, nedz savas sugas dabiskajiem pārstāvjiem.

Tiesa, cīņa par izdzīvošanu nemitīgi piespiež šos dzīvniekus pilnveidoties. Pazemes pētnieki uzzinājuši daudz interesanta par žurku sabiedrības unikālajām īpašībām. Turklāt kaut kādā neizskaidrojamā veidā informācija par bīstamajām zonām, izliktajām lamatām un žurku indi visiem šīs pazemes sabiedrības locekļiem kļūst acumirklī zināma. Dažkārt šādas ziņas pat piespiež strauji un bez īpašiem dzīvā sastāva zaudējumiem emigrēt veselām žurku pazemes pilsētām.

Cilvēks ir žurka. Un otrādi

Šeit jāpiebilst, ka diskusijas par to, kā uz Zemes radusies saprātīga dzīvība, turpinās jau kopš neatminamiem laikiem. Atbilstoši jaunākajām zinātnes atziņām saprātīgais cilvēks uz planētas parādījies vismaz pirms aptuveni 40 000 gadu. Proti, tieši šajā laikā primitīvie neandertālieši “pārvērtās” saprātīgos cilvēkos (vai arī tie pirmos “likvidēja”), kas būtībā neko daudz neatšķiras no mūsdienu cilvēkiem. Taču vēl nav zinātnes spēkos izskaidrot tik strauju attīstības lēcienu, ja tāds patiešām ir bijis.

2004. gadā pasauli aplidoja sensacionāls jaunums par to, kā angļu un amerikāņu ģenētiķu apvienotais kolektīvs spējis atšifrēt žurkas genomu, tātad noskaidrot, kuri no šo dzīvnieku 25 000 gēnu ir atbildīgi par vienu vai otru funkciju. Neticamākais šeit ir tas, ka ģenētiskajā līmenī šie grauzēji izrādījās apbrīnojami tuvi cilvēkiem, kuru genoms arī jau ir pilnībā atšifrēts.

Izraēliešu zinātnieki rūpīgi izstudējuši žurkas skeletu un noskaidrojuši, ka tā uzbūve līdz vissīkākajiem kauliem sakrīt ar cilvēka skeletu. Izņēmums ir tikai galvaskausa, astes un pēdu kauli. Toties pilnībā sakrīt arī visu kaulu audu patoloģijas. Un gan cilvēki, gan žurkas arī slimo vienādi!

Tajā vietā, kur mūsdienās plešas Naska tuksnesis, atrodas kāds ļoti dīvains objekts. Pētnieki uzskata to par senu ģenētisko laboratoriju, kurā citplanētieši veikuši eksperimentus ar dažādiem dzīvniekiem. Tas bijis globāls eksperiments, lai selekcionētu saprātīgas, uz Zemes dzīvot spējīgas dzīvības formas. Viena daļa no šīm dzīvības formām aizgāja bojā, savukārt citas kļuva saprātīgas, taču vienalga apēda viena otru. Lūk, un tāpēc laika gaitā šajā citplanētiešu ģenētiskajā laboratorijā palikuši tikai divi sektori: grauzēju un primātu. Gan žurkas, gan pērtiķi pietiekami viegli pārcieta visas ģenētiskās operācijas, bet galvenais – saprāta evolūcija pārgāja uz viņu pēctečiem.

Cilvēce diezin vai kādreiz aizmirsīs šaušalīgo mēra epidēmiju, kas paņēma vismaz trešo daļu Eiropas iedzīvotāju dzīvību. Noskaidrots, ka par šīs slimības pārnēsātājiem toreiz kļuva tieši žurkas. Tāpēc var likties neticams fakts, ka, piemēram, 20. gadsimta beigās uz Zemes bija žurkas (vēl tagad ir), kas cilvēkus izglāba no mēra. 1994. gadā Indijā fiksēja buboņu mēra epidēmijas uzliesmojumu. Plašsaziņas līdzekļi vēstīja, ka uz Zemes atkal atgriezusies “melnā nāve”. Indiju tajā laikā pilnībā bloķēja: aizliedza visus avioreisus, preču izvešanu un ievešanu, pasaule bija sabiedēta.

Glābjoties no mēra, tūkstošiem indiešu devās uz Radžastānas štata Dešnoku – vienīgo vietu pasaulē, kur cilvēki pielūdz žurkas. Un – brīnums notika. Daudzi no tiem, kuru radinieki jau bija saslimuši ar mēri, izdzīvoja un izveseļojās, jo… ēda barību, ko bija iepriekš devuši apkošļāt žurkām, kā arī dzēra ar tām vienu un to pašu ūdeni. Savukārt neviens no tiem indiešiem, kuri iegāja Dešnokas īpašajā Karni Mata templī, nesaslima. Vietējie iedzīvotāji žurkas uzskata par dievietes Karni bērniem, savukārt žurkas ķermeni – tikai par šīs dzīvības formas pagaidu apmešanās vietu.

Pēc cilvēka nāks žurka

Taču tāpat zināms fakts, ka, pretstatā Indijas notikumiem gadsimta beigās, Otrā pasaules kara laikā žurkas parādījušas sevi arī no citas puses. Piemēram, leģendārās Ļeņingradas blokādes dalībnieki vēstījuši, ka kopā ar pilsētu aplenkušajiem vāciešiem, no pilsētas namu pagrabiem cilvēkiem uzbrukusi arī “žurku armija”. Turklāt aculiecinieki vēstījusi, ka tās nebija vienkārši parastas žurkas, bet gan šīs sugas ļoti liela izmēra pārstāvji. Ar šīm žurkām neesot bijis iespējams cīnīties, jo tās bijušas pārsteidzoši apķērīgas. 1943. gada ziemā žurkas pilnīgi atklāti uzbrukušas cilvēkiem, naktīs rīkojušas uzbrukumus noliktavām, turklāt šie uzbrukumi izskatījušies tik labi organizēti, ka pret žurku uzbrukumu bezspēcīgs bijis pat labi bruņots cilvēks. Esot novērots, kā žurkas organizētā pulkā devušās padzerties, kā ar gigantisku lenti noklājot Ļeņingradas ielas.

Situāciju glābt esot palīdzējusi cara Pētera Pirmā pieredze. Ļeņingradas iedzīvotāji atcerējušies vectētiņu un vecmāmiņu stāstus par to, ka šā valdnieka laikā arī žurkas ieņēmušas Kronštates noliktavas. Un tad visā Krievijā speciāli gūstīja kaķus un nogādāja tos Kronštatē. Lūk, un tad, kad blokādes laikā pa aizsalušā Lādogas ezera ledus klājienu izveidoja tā dēvēto dzīvības ceļu, viena no pirmajām Ļeņingradā nogādātajām kravām esot bijis pret žurkām vēršamais bioloģiskais ierocis – galvenokārt Jaroslavļas apgabalā sagūstītie kaķi. Rezultāts esot bijis nevainojams: aptuveni trīs mēnešu laikā mincīšu desants bija atsitis žurku uzbrukumu pilsētai…

SAISTĪTIE RAKSTI

Pētnieki pauž, ka mūsdienās žurku skaits lielajās pilsētās visā pasaulē katru gadu ievērojami pieaug. Un tas nozīmē, ka kaut kur kaut kad līdzīga situācija var atkārtoties. Protams, viss atkarīgs galvenokārt no paša cilvēka, kurš jau kopš savas vēl joprojām neizskaidrotās uzrašanās uz šīs planētas ik mirkli bīstami žonglē uz labā un sliktā robežas, kad dažkārt pat vissīkākais sānsolis katastrofu var padarīt neizbēgamu, un tad varam sagaidīt, ka mūsu civilizāciju strauji nomainīs kāda cita.

Savas iedomības dēļ cilvēki vēl nevēlas saprast un atzīt to, ka žurkām piemīt apbrīnojams saprāta līmenis un tās vadās ne tik daudz atbilstoši refleksiem un instinktiem, cik atbilstoši dzīves pieredzei un prasmei faktus salāgot ar atmiņu un pat jūtām. Katrā ziņā zinātnieki savās prognozēs pauž, ka mūsdienās rattus sapiens jeb saprātīgā žurka ir visreālākais pretendents uz jaunā Zemes saimnieka nosaukuma pārņemšanu.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Veselam
“Tas ir īpatnējs stāvoklis!” Rācenis par asins recekļu simptomiem pēc vakcinācijas un to, cik šādi gadījumi varētu būt Latvijā 96
16 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. Dziedātāja Elīna Gluzunova soctīklos ievieto jutekliskus foto pēc krūšu operācijas: fani metas kritizēt, bet vīrieši lūdz pēc papildus bildēm 33
13 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Vakcinācijas birojs tiks likvidēts!” Deputāts Riekstiņš par to, kas bija aplami un vai šādu biroju vispār vajadzēja 59
9 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Britu karaliskajā ģimenē gaidāmas izmaiņas: kādā gadījumā princis Čārlzs varētu nekļūt par karali? 5
14 stundas
LA
LA.LV
Veselam
“Jautājums ir par farmaceitisko firmu “milžu cīņām”!” Profesors Kalviņš par atteikšanos vai neatteikšanos no vakcīnām blakņu dēļ 25
10 stundas
Lasīt citas ziņas
LA
LA.LV
Ziņas
“Vakcinācijas birojs tiks likvidēts!” Deputāts Riekstiņš par to, kas bija aplami un vai šādu biroju vispār vajadzēja 59
9 stundas
SK
Skaties.lv
Stāsti
VIDEO. Kaimiņi no elles? Jūrmalniece spiesta dzīvot atkritumu kalnos pašas sētā 2
4 stundas
LE
LETA
Kokteilis
BBC saņēmusi Lielbritānijas vēsturē lielāko sūdzību skaitu par princim Filipam veltītajām pārraidēm 4
6 stundas
LE
LETA
Veselam
Nedēļas nogalē septiņu pilsētu vakcinācijas centros ar “AstraZeneca” varēs vakcinēties ikviens iedzīvotājs 36
10 stundas
SK
Skaties.lv
Stāsti
“Dvēsele teica, ka nevajag šeit dzīvot!” Postošs ugunsgrēks laupa vairākiem cilvēkiem mājas
23:09
SK
Skaties.lv
Stāsti
VIDEO. Kaimiņi no elles? Jūrmalniece spiesta dzīvot atkritumu kalnos pašas sētā 2
22:13
IE
Ināra Egle
Ziņas
Jaunais Augšdaugavas novads: kuriem būs jāsadzīvo, starp kuriem paredzama sāncensība
21:00
LE
LETA
Ziņas
“Liels šoks!” LFF prezidents Ļašenko par Bezzubova nežēlīgo slepkavību 11
9 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Tarmo, uzdod jautājumu!” Parlamenta deputāts Igaunijā tiešsaistes sēdes laikā atrodas gultā, kūpina elektronisko pīpi un klausās skaļi mūziku 10
11 stundas
LA
LA.LV
Veselam
“Jautājums ir par farmaceitisko firmu “milžu cīņām”!” Profesors Kalviņš par atteikšanos vai neatteikšanos no vakcīnām blakņu dēļ 25
10 stundas
LE
LETA
Ziņas
Cik tūkstošus pagājušajā gadā dividendēs no “Infinity Coffe” saņēma Rīgas mērs Staķis? 14
10 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Britu karaliskajā ģimenē gaidāmas izmaiņas: kādā gadījumā princis Čārlzs varētu nekļūt par karali? 5
14 stundas
SK
Skaties.lv
Stāsti
“Dvēsele teica, ka nevajag šeit dzīvot!” Postošs ugunsgrēks laupa vairākiem cilvēkiem mājas
3 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. Dziedātāja Elīna Gluzunova soctīklos ievieto jutekliskus foto pēc krūšu operācijas: fani metas kritizēt, bet vīrieši lūdz pēc papildus bildēm 33
13 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Vai par atteikšanos vakcinēties pret Covid-19 drīkst atlaist no darba? Komentē zvērināts advokāts 60
12 stundas
LE
LETA
Ziņas
Motokluba bijušajam prezidentam par dalību karadarbībā Doņeckā lūdz piemērot brīvības atņemšanu. Uz cik gadiem? 8
9 stundas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Plānās pankūkas ar citrona miziņu: aromātiskas gardēžu vakariņas
11 stundas
LE
LETA
Ziņas
Pavasaris atgriežas! Cik silts laiks gaidāms nedēļas nogalē? 1
10 stundas
LE
LETA
Ziņas
Arī Purvciemā naktī nodedzināts “BMW X5”. Policija atklāj, vai ir saistība ar futbola aģenta slepkavību 9
13 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. “Mums jau tādu cūku kūti pārdeva!” – Magone taisnojas par bardaku un netīrību savas mājas pagalmā 42
15 stundas
LE
LETA
Ziņas
FOTO. Valsts eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga saņem vakcīnas pret Covid-19 otro devu 39
12 stundas
LA
LA.LV
Veselam
Viena veida vakcīna uz mūžu? Vai cilvēks varēs revakcinēties ar citu Covid-19 vakcīnu, skaidro infektoloģe 28
19 stundas
LE
LETA
Ziņas
“Nav neiespējami, ka premjers varētu padzīt vēl vienu veselības ministru.” Politologs skaidro, ar ko riskē Pavļuts 60
18 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Pusgads bez taustāmiem rezultātiem: vai Pāvela Rebenoka slepkavība tā arī paliks neatklāta? Atbild Ralfs Nemiro 15
14 stundas
LL
LETA, LA.lv
Ziņas
Uzbrukumā futbola aģentam izmantotā automašīna atrasta sadedzināta Mežaparkā 27
16 stundas
AG
Andris Grīnbergs
Ziņas
APTAUJA. Kur, jūsuprāt, valstij ņemt papildu naudu, lai palielinātu algas mediķiem, skolotājiem, policistiem? 24
15 stundas
ML
Māra Lapsa
Praktiski
Skapis nav atmiņu klade: 7 padomi, kā ieviest kārtību
11 stundas
MA
Māris Antonevičs
Stāsti
“Nenoliegšu, reizēm vajadzīga drosme…” IDB priekšnieks par amatpersonu noziegumiem, politisko spiedienu, policijas vardarbības problēmu 12
19 stundas
LA
LA.LV
Kokteilis
FOTO. Kurš turpmāk vadīs „Preses klubu”? Saruna ar Aivi Ceriņu 47
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. Markus Riva Havaju salās nofotografējas džungļos, bet attēlā visa uzmanība pievērsta viņa kājām 32
1 diena
ML
Māra Libeka
Veselam
Vakcinācijas biroja maks kļūs liesāks. Par cik eiro saruks Juhņēvičas alga? 53
1 diena