×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
6. maijs, 2013
Drukāt

12 veselīgas un dzīvespriecīgas ceļazīmes maijam

Foto - LETA, Viesturs Serdāns, no 36,6C arhīva un Stock.XCHINGFoto - LETA, Viesturs Serdāns, no 36,6C arhīva un Stock.XCHING

Dabā viss mutuļo, dzīvības sulas palo. Kā patīk kūsāt tam visam līdzi! Plest spārnus kā taurenim siltajos saules staros. Iegremdēt pirkstus zemē, rušināt, stādīt un lolot. Visapkārt aug, zied un smaržo. Ieelpojam pavasara pilnbriedu!


 

Dari kā daba!

Katrs rīts kā jauna piedzimšana. Te kastaņas pumpuriem deguntiņi vēl lipīgi brūni, te nākamās dienas saullēktu jau sveicina ziedu svecītes. Maijs rāda dabas darbu, pamāca – arī cilvēks var atjaunoties, tikai jāiegulda pūliņi. Jāatver sevi, jādabū laukā ziemā uzkrātie slāņi, atbrīvojot vietu pavasarim, mīlestībai.

 

8 ar gurniem

Zobi – dzīves sakodiens. Gurni – drošība, stabilitāte. No rīta tīrot zobus, ritmiski ar gurniem zīmējam astotnieku, bezgalības simbolu: uz priekšu un atpakaļ, uz sāniem, uz augšu un leju. Šādas kustības iekustina radošo dzīvības enerģiju. Pie reizes tiek masētas aknas – gan asinis top tīrākas, gan no īgnuma un dusmām atsārņojas domas.

 

Brokastis ar pieneni 
pienenestrauka

Pavasara gardums ir pienenes. Gatavojam ceptas rozetes: kad pienenes sāk raisīt pirmās lapiņas un pacēlušās 2 līdz 5 centimetrus augstu, nogriežam līdz zemei un vēl mazliet – sakni pāris centimetru dziļumā. Kārtīgi nomazgājam un divas stundas paturam sālsūdenī, ko pēc tam nolejam.

Rozetes novārām un apvārtām rīvmaizē, uzcepam sviestiņā. Pasniedzam karstas. Labi garšo kopā ar sautētu liellopa gaļu.

Marinējam arī pumpurus: salasām tādus, kam iekšā jau plaukstošs ziediņš. Izmērcējam aukstā sālsūdenī. Gatavojam marinādi no ūdens, sāls, cukura un citronskābes. Aplejam pumpurus un atstājam iemarinēties. Šāda piedeva salātiem vai gaļas ēdienam pārsteigs viesus visos gadalaikos.

 

Viena sauja dvēselei

Esot mežā, vērts pamēģināt ko līdzīgu deguna attīrīšanai – paņemt saujā meža zemi, piespiest sejai un caur šo slānīti ievilkt elpu. Tā nav tikai jauka smarža vien, tiek arī dvēseles veselībai.

 

Pavasara brīnumu baudot

Ir īstais brīdis sev kompensēt telpās nosēdēto aukstās ziemas laiku. Līdz pēdējam gaismas stariņam būt laukā un izbaudīt garās vakara stundas. Nav pat tik svarīgi, lai ārā būtu ļoti silts. Sildīs tas, ka viss zied, spirgta zāle līksmodama spraucas no zemes un putni dzied. Mūkam no telpām, lai piedalītos šajā brīnumā!

 

Darīt labu bez nosacījumiem

Esam gatavi dot. Ja prāts aizliek priekšā bailes un nedrošību, mudinot aizdomīgi spriedelēt – diez vai saņēmējs to novērtēs un vai tik pareizi izmantos, tas vairs nav dvēseles pilnveides darbs. Pazūd galvenais labdarības balsts – beznosacījuma mīlestības fenomens. Bet bite mīl ābeļziedu pilnīgi bez jebkādiem nosacījumiem. Tieši tāpat, kā Dievs mīl cilvēku.

 

Kolektīvi uzgavilēt

Fanošana par hokeju vai kādu citu sporta veidu ir lielisks veids, kā atbrīvoties no ikdienā krātām emocijām, kuras kā kanārijputniņš rautin raujas laukā no sprosta. Kolektīvi uzgavilējam un priecājamies par mūsējo uzvaru vai jūtam līdzi neveiksmei – enerģija kūsā.

 

Lai uzzied salāti!

kirsuziediZieds ir lieliska piedeva ēdienam. Gards ir tulpes zieds. Kultūras šķirnēm gan jānogriež vieta, kur ziedlapiņa piestiprināta, jo tā ir neganti rūgta. Savvaļas tulpēm tas nav jādara. Der augļu koku ziediņi – no ābeles, bumbieres, plūmes vai ķirša. Lielam augļu kokam ziedu ir tik daudz, ka der paretināt. Tos var likt pie salātiem vai izdekorēt maltīti. Nepārspīlēsim – lai vienam cilvēkam nav vairāk par ēdamkaroti.

 

 

 

 

 

 

Soļosim par godu smadzenēm

Tas, kas priecē muskuļus, noderīgs arī smadzenēm. Skaidrojums vienkāršs – regulāra aeroba slodze aizkavē audu novecošanos, tajā skaitā arī smadzeņu. Ja regulāri nodarbojas ar fiziskām aktivitātēm, intelekta pārbaudes testos ir pat par 30 procentiem labāki rezultāti nekā tiem, kas katru brīvu brīdi gulšņā uz dīvāna.

Skriesim, soļosim, vingrosim, nūjosim un priecāsimies – lai dzīve ir ilga un krāšņa!

 

Augs, ja priecāsimies

Ar sēklu vai stādu pirms likšanas zemē jāparunājas, tas enerģētiski jāpieradina. Paņemt labajā rokā, sakļaut sauju un izstāstīt, ko no auga vēlaties. Var gan skaļi, gan domās. Attiecības ar augiem veidojas tieši tāpat kā ar cilvēkiem – pretī saņemsi to, kā izturēsies pats. Dažkārt vienlīdz spēcīga enerģētiskā saikne neizveidojas. Un ar visiem augiem arī ne. Tomēr, jo pārliecinošāk ar savu attieksmi domās un skatienā paužam prieku, jo augs to vairāk sajūt un dāvā atpakaļ. Šo attieksmi iespējams saglabāt arī lielā laukā, jo nevajag jau ar katru kartupeļa lakstu čubināties.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+