Latvijā
Sabiedrība

123 stāsti par Arturu Vaideru 0

Iznākusi jauna grāmata “Vaiders”, kas veltīta pieredzes bagātajam Latvijas sporta žurnālistam Arturam Vaideram

Arturs pērnruden devās aizsaulē. Izdevumā apkopoti 123 viņa draugu, kolēģu, laikabiedru un daudzu sabiedrībā zināmu personu stāsti. “Ja man prasītu, kurš ir Latvijā zinošākais sporta žurnālists, tad es teiktu, ka līdz 2016. gada 3. oktobrim tāds bija mans draugs Arturs Vaiders,” raksta Jānis Matulis, kuru ar grāmatas autoru vienoja 43 gadu draudzība.

Tie, kas Arturu pazina, nešauboties var teikt – labestīgs un ļoti gaišs cilvēks. Kārtīgs latvietis ar latgalisku dzīves krampi. Tagad, kad stāstus viņš pats vairs nevar stāstīt, lai par viņu runā citi. “Artura Vaidera vārds nozīmē profesionālismu, enciklopēdiskas zināšanas, interesi par pasauli, iedziļināšanos norisēs un cilvēkos, kā arī labu humoru, taču, iespējams, vairāk par visu – atbildību. Tās ir īpašības, kuras šodien nav bieži sastopamas. Tāpēc arī ir tapusi šī grāmata, lai caur to vairotu labo pasaulē un vērstu uzmanību uz profesionālu un atbildīgu žurnālistu,” grāmatas prezentācijā teica viņa dzīvesbiedre Eiropas Parlamenta deputāte, “Artura Vaidera fonda” dibinātāja Inese Vaidere.

Līdztekus līdzcilvēku atmiņām un iespaidiem grāmatā iekļauti arī dažnedažādi fotostāsti. Mazais Arturs kopā ar mammu un papu, olimpiskās spēles, ģimenes pasākumi, paša uzņemtās dabas ainavas un citi tikpat spilgti mirkļi no žurnālista dzīves.

“Tie, kas mācījās, strādāja, draudzējās ar Arturu, iepazina tikai dažas viņa personības šķautnes. Saliekot kopā šos iespaidus un atmiņu fragmentus, ir izveidojusies mozaīka par cilvēku, kurš atstājis spēcīgu nospiedumu Latvijas vēsturē. Ar laikus pateiktu un uzrakstītu vārdu, ar aktīvu iesaistīšanos procesos. Visdziļāk sporta jomā, bet ne tikai, jo Arturs bija multifunkcionāls gan domāšanā, gan darīšanā un dzīvošanā,” sacīja grāmatas sastādītāja Lilita Vīksna.

Grāmatā iekļautas arī “LA” žurnālistu Egila Līcīša, Egīla Jurisona un Ilmāra Stūriškas atmiņas par bijušo kolēģi A. Vaideru.

LA.lv