Mobilā versija
Brīdinājums +2.3°C
Agnese, Agnija, Agne
Sestdiena, 21. janvāris, 2017
2. februāris, 2016
Drukāt

1536. gada 2. februāris

2feb_Buenosairesa_2

Pirms 480 gadiem, 1536. gada 2. februārī, spāņu konkistadors Pedro de Mendosa pie Paranas un Urugvajas upju deltām, Laplatas līča galā nodibināja nocietinātu apmetni, kuru pēc sava kapelāna ieteikuma nosauca par “Ciudad de la Santísima Trinidad y Puerto de Santa María del Buen Aire” jeb tulkojumā “Sv. Trīsvienības pilsēta un Labo Vēju Sv. Marijas osta”.

Uzskata, ka Mendosa tādējādi pateicās jūrnieku aizgādnei Dievmātei par sagādāto labo ceļavēju, taču ir arī citas versijas. Kopš 17. gadsimta šo vietu sāka saukt vienkārši par Buenosairesu, un mūsdienās ar 13 miljoniem iedzīvotāju Argentīnas galvaspilsēta ir trešā lielākā pilsēta Dienvidamerikā aiz Mehiko un Sanpaulu, bet tūristu apmeklējuma ziņā otrā tūdaļ aiz Mehiko. Tā kā apmetne atradās kareivīgi noskaņotu cilšu teritorijā, Buenosairesu piecus gadus pēc nodibināšanas indiāņi nopostīja. 1580. gadā to nācās dibināt atkal. Jāpiebilst, ka kolonisti no Buenosairesas 1537. gadā izveidoja arī Paragvajas galvaspilsētu Asunsjonu.

Pievienot komentāru

Autobusa avārijā Itālijā 16 bojāgājušieAutobusam no Ungārijas, kurā atradās vidusskolēni, avarējot Itālijas ziemeļos netālu no Veronas, gājuši bojā 16 cilvēki un vēl 39 ir ievainoti, sestdien paziņoja Itālijas glābšanas dienesta pārstāvji.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+