Mobilā versija
Brīdinājums +1.6°C
Haralds, Almants
Trešdiena, 22. februāris, 2017
18. marts, 2013
Drukāt

1583. gada 18. martā

18marts_magnuss_22

Pirms 430 gadiem, 1583. gada 18. martā, Piltenes pilī nomira leģendārais dāņu princis Magnuss (1540 – 1583), kuru Krievijas cars Ivans IV Bargais Livonijas kara laikā bija iecerējis padarīt par Livonijas karali un savu vasali.

 

Dānijas karaļa Kristiana III dēls un nākamā karaļa Fridriha II brālis apprecēja Ivana IV meitu, līdz ar to iepīdamies Maskavas valdnieka politiskajās intrigās. Tomēr, par lielām dusmām caram, Magnuss uzsāka pats savu politisko spēli, nodibināja kontaktus arī ar Polijas karali Stefanu Batoriju un kļuva par Kurzemes bīskapijas valdnieku. Kā valdnieks Magnuss izrādījās nekam nederīgs, jo bija izšķērdīgs un rīcībā haotisks. Savu dzīvi viņš noslēdza nabadzībā, pārtikdams vien no Polijas – Lietuvas valsts gādātā pabalsta. Princi sākumā apbedīja Piltenes baznīcā, bet 1662. gadā viņa pīšļus ar kuģi pārveda dzimtenē. Magnusa atraitne Marija kopā ar meitu atgriezās Krievijā.

 

Pievienot komentāru

Brisele varētu iesniegt Londonai līdz 60 miljardiem eiro lielu izstāšanās rēķinu (1)Lielbritānijai būs jāsamaksā liels rēķins, lai izstātos no Eiropas Savienības (ES), un sarunas par jaunajām attiecībām ar bloku var ilgt gadiem, otrdien
Draugiem Facebook Twitter Google+