Mobilā versija
Brīdinājums 0.0°C
Austris
Svētdiena, 22. janvāris, 2017
7. jūnijs, 2013
Drukāt

1753. gada 7. jūnijā

7jun_Muzejs_22

Pirms 260 gadiem, 1753. gada 7. jūnijā, Anglijas karalis Georgs II apstiprināja parlamenta lēmumu iegādāties un ņemt valsts paspārnē tā paša gada janvārī mirušā dabaszinātnieka un mediķa sera Hensa Slouna kolekciju.

 

Tādējādi tika likts pamats pasaulslavenajam Britu muzejam, kas publikai durvis vēra 1759. gadā. Karaliskās biedrības vadītājs Slouns bija dedzīgs kolekcionārs, kas dažādus eksotiskus un vērtīgus priekšmetus bija vācis jau kopš 17. gadsimta beigām. Viņam piederēja tālu zemju augu herbāriji, insektu, minerālu, fosiliju, monētu, gleznu kolekcijas, antikvāri priekšmeti no Ēģiptes, Dienvidamerikas un Ziemeļamerikas, Āzijas zemēm. Slouns bija pazīstams arī kā bukinists. Viņa īpašumā atradās pat dienvidjūru pirātu dienasgrāmatas. Kolekcionārs savas bagātības nodošanu nācijai paredzēja testamentā ar noteikumu, ka parlaments samaksās 20 tūkstošus mārciņu testamenta izpildītājam. Prasība tika izpildīta. Samaksātā summa bija vien niecīga daļa no Slouna kolekcijas vērtības.

 

Pievienot komentāru

Autobusa avārijā Itālijā 16 bojāgājušieAutobusam no Ungārijas, kurā atradās vidusskolēni, avarējot Itālijas ziemeļos netālu no Veronas, gājuši bojā 16 cilvēki un vēl 39 ir ievainoti, sestdien paziņoja Itālijas glābšanas dienesta pārstāvji.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+