Mobilā versija
+1.6°C
Andulis, Alnis
Ceturtdiena, 19. janvāris, 2017
13. augusts, 2014
Drukāt

1814. gada 13. augustā

13aug_Ongstrems_2

Pirms 200 gadiem, 1814. gada 13. augustā, garīdznieka ģimenē Zviedrijas vidienē piedzima nākamais fiziķis un viens no spektroskopijas zinātnes pamatlicējiem Anderss Jonass Ongstrēms.

Kļūdainas uzvārda izrunāšanas dēļ šo vīru mēdz saukt arī par Angstrēmu. Tāpat kodolfizikā tiek lietota viņa vārdā nosauktā garuma mērvienība angstrēms, kas ir 10 -10 m. Spektroskopija pēta atomu kodolu, atomu un molekulu struktūru, vielas vai vides ķīmisko sastāvu, izmantojot to spektrus. Ņemot vērā prātam grūti aptveramos attālumus, bez Ongstrēma idejas par spektrālanalīzes pielietošanu būtu grūti noskaidrot, no kā sastāv zvaigznes. Princips – katram ķīmiskajam elementam atbilst savas spektra krāsu līnijas. Zinātnieks 1862. gadā konstatēja ūdeņraža spektru Saulē, bet sešus gadus vēlāk Upsalā publicēja Saules spektrālo līniju atlantu.

Pievienot komentāru

Polija paziņo par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu (1) Polija trešdien paziņojusi par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu, helikopterus un iznīcinātājus armijas spēku pastiprināšanai.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (4)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+