Mobilā versija
+2.7°C
Andulis, Alnis
Ceturtdiena, 19. janvāris, 2017
7. septembris, 2016
Drukāt

1816. gada 7. septembrī

7sept_Hebra_2

Pirms 200 gadiem, 1816. gada 7. septembrī, Brinnē – mūsdienu Čehijas pilsētā Brno – piedzima Ferdinands fon Heb­ra – nākamais mediķis un dermatoloģijas kā atsevišķas zinātniskas medicīniskās specialitātes iedibinātājs.

Tolaik bija ierasts, ka pieredzējušie kolēģi ādas saslimšanas kā nepatīkamas atvēlēja jaunākajiem kolēģiem, taču fon Hebru šīs slimības un to nenoskaidrotie cēloņi pat ieinteresēja. 1844. gadā viņš atklāja, ka kašķi izraisa īpaša ērcīte, un atspēkoja līdz tam pieņemto, ka visas ādas slimības saistāmas ar nepareizu vielmaiņu vai “sliktām asinīm”. Divdesmit deviņu gadu vecumā fon Hebra kļuva par pirmo ādas slimību speciālistu Vīnes Vispārējā slimnīcā. Viņš pārņēma tās dermatoloģijas nodaļas vadību, izstrādājot savu terminoloģiju un ārstniecības metodes, tostarp ūdensgultu izgulējumu profilaksei.

Pievienot komentāru

Polija paziņo par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu (1) Polija trešdien paziņojusi par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu, helikopterus un iznīcinātājus armijas spēku pastiprināšanai.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (7)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+