Mobilā versija
-0.8°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
7. septembris, 2016
Drukāt

1816. gada 7. septembrī

7sept_Hebra_2

Pirms 200 gadiem, 1816. gada 7. septembrī, Brinnē – mūsdienu Čehijas pilsētā Brno – piedzima Ferdinands fon Heb­ra – nākamais mediķis un dermatoloģijas kā atsevišķas zinātniskas medicīniskās specialitātes iedibinātājs.

Tolaik bija ierasts, ka pieredzējušie kolēģi ādas saslimšanas kā nepatīkamas atvēlēja jaunākajiem kolēģiem, taču fon Hebru šīs slimības un to nenoskaidrotie cēloņi pat ieinteresēja. 1844. gadā viņš atklāja, ka kašķi izraisa īpaša ērcīte, un atspēkoja līdz tam pieņemto, ka visas ādas slimības saistāmas ar nepareizu vielmaiņu vai “sliktām asinīm”. Divdesmit deviņu gadu vecumā fon Hebra kļuva par pirmo ādas slimību speciālistu Vīnes Vispārējā slimnīcā. Viņš pārņēma tās dermatoloģijas nodaļas vadību, izstrādājot savu terminoloģiju un ārstniecības metodes, tostarp ūdensgultu izgulējumu profilaksei.

Pievienot komentāru

EK rosina veidot Eiropas aizsardzības fonduPlāno ietaupīt līdz 100 miljardiem eiro gadā bruņojuma iegādē
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+