Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Guntra, Marianna, Ginters
Trešdiena, 20. septembris, 2017
5. janvāris, 2015
Drukāt

1855. gada 5. janvārī

5janv_Zilets_2

Pirms 160 gadiem, 1855. gada 5. janvārī, ASV Viskonsinas štatā pastnieka ģimenē piedzima nākamais izgudrotājs un uzņēmējs Kings Kemps Žilets.

Viņa lielākais ieguldījums, kā nojaušams pēc uzvārda, ir drošas skūšanās ierīces – žiletes skuvekļa izstrādāšana. Pirmo skuvekli uzņēmējs laida pārdošanā 1895. gadā, vēl vairākus gadus strādāja pie tā uzlabošanas, līdz 1904. gadā izstrādājums tika patentēts un Žilets nodibināja savu ražošanas uzņēmumu. Viņš nebija paša žiletes skuvekļa principa izgudrotājs, jo tamlīdzīgi bārdas nažu aizstājēji pastāvēja vēl 19. gadsimta vidū, tomēr Žilets padarīja skuvekli maksimāli ērtu lietotājam, bet galvenais – pašu skujošo elementu vairs nevajadzēja asināt, jo to pēc dažām lietošanas reizēm varēja mest prom. Stāsta, ka ideja žiletes autoram nākusi laikā, kad viņš strādāja par korķu ražotājfirmas aģentu. Arī pudeles korķi taču bija ļoti vajadzīga lieta, bet tikai vienreiz lietojama un pēc tam aizmetama.

Pievienot komentāru

Spānijas policija veic kratīšanu Katalonijas valdības ēkāsSpānijas policija trešdien Barselonā veikusi kratīšanu vairākās Katalonijas valdības ēkās, paziņojusi reģiona valdības preses pārstāve.
Draugiem Facebook Twitter Google+